Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Největší test finančních poradců v ČR: rozdali jsme vysvědčení od Jaromir - Jsem zažil několik "konzultací" s poradci a vždy...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 6. 2011 7:47

  Jaromir

  Jsem zažil několik "konzultací" s poradci a vždy vytáhli velký kroužkový blok plný papírů k prezntaci a tlačili mi něco do hlavy. Jsou zvyklí na pasivní prosazování informací do hlav nevzdělané populace.

  Naposledy mě přinaštval známý, když si chtěl pokecat a nakonec se z toho vyklubala informační nalévárna od nějakého překupníka zlatých cihel.

  Obecně se mi ale nelíbí, že největší provize mají z poradci z toho nesmyslného prasopsa jménem investiční životní pojištění a tak typický bouchač každému zruší stávající pojistky, zavede nové a vyinkasuje 10 - 50k (provize je obvykle roční vklad, tzn. například měsíční platba 1500 * 12 měsíců = provize 18 000 Kč). Navíc pojistky tlačí všem lidem (i dětem, studentům, invalidům, atd.) místo těch co je fakt potřebují (hypotéka a děti na krku).

  Snad se poradenství časem zlepší. Momentálně se lidi o své peníze moc nezajímají (doslova se jich štítí), takže poradci jsou mnohdy jediná možnost, jak ušetřit. Akorát když typický takový zákazník s rodinou odchází s 2* IŽP na 1500 Kč a dalšími blbostmi, tak se mi otevírá kudla v kapse.

 • 22. 6. 2011 14:19

  Jan Slanina

  Berte to pozitivně a s nadhledem :-)

  K nám takhle v pátek v šest večer přijela finanční poradkyně. Hezky jsme jí posadili ke kuchyňskému stolu a nechali jí pohladit domácí zviřátko, aby se cítila dobře a měla pocit, že úspěšně splnila úkoly číslo 1 a 2 v získávání důvěry klientů.
  Pak jsme snědli večeři (investovali jsme do ní tu půlku talíře špaget) a pak jsem se začal bavit: otevřel jsem si láhev vína (během večera padly za vlast celkem dvě) a do půlnoci jsem jí střílel díry do jednoho konceptu za druhým.
  Na závěr jsem jí ještě podepsal souhlas se zpracováním osobních údajů poškrtaný tak, že z něj nezbylo vůbec nic.
  Prostě příjemně strávený večer :-)

  PS: pro ty, kteří by mne chtěli upozornit, že s hezkou slečnou lze večer strávit i lépe, poznamenávám, že jsem zadaný a věrný a přítelkyně byla u toho.

 • 22. 6. 2011 18:08

  Jaromir

  Vožrat poradkyně jsem ještě nezkoušel.

  Máte pravdu, je třeba si na každé schůzce najít něco pozitivního.

  Příště budu hledat...

 • 23. 6. 2011 18:35

  Hanka (neregistrovaný) 85.13.106.---

  Úžasná zkušenost... bod č. 1 (hned po získání té důvěry)
  je uzavřít super výhodné životní-úrazové pojištění. Takže neušetřili jsme ani korunu, úvěry splácíme dál a ještě cvakáme pojištění..(přece co kdyby se něco stalo)
  S tím vínem to nemuselo být špatné... :-D

 • 23. 6. 2011 21:51

  Jan Slanina

  O pojištění jsem slyšel hezkou poznámku: "kdyby ten produkt měl nějakou přidanou hodnotu pro klienta, klienti by si ho chodili kupovat sami a k prodeji by nebyli třeba finanční poradci".
  Myslím, že to docela sedí.
  Jinak upřesňuji: víno jsem pil já. Ona tam byla od toho, poskytovat zábavu :-)

 • 23. 6. 2011 22:20

  David Gargulák (neregistrovaný) ---.253.broadband10.iol.cz

  O pojištění jsem slyšel taky jednu a je daleko lepší než ta Vaše: "Je to jedna z mála věcí, kterou si nemůžete pořídit v okamžiku kdy ji potřebujete - musíte ji mít pořízenu předem". A to sedí naprosto ;-)

 • 24. 6. 2011 10:01

  Jan Slanina

  Tak to si teda dovolím nesouhlasit.

  Na mezi pojišťovnami a finančními zprostředkovateli velmi oblíbenou investiční životní pojistku s maximálně potlačenou rizikovou složkou nebo úplně bez rizikové složky, nejlépe jednorázově placenou, ta Vaše hláška nesedí vůbec, zato ta moje perfektně.
  Takové "pojištění" Vás totiž vůbec nijak nechrání, akorát je to zdánlivě výhodný způsob uložení peněz a je to v podstatě penězovod od klienta nejdřív k finančnímu poradci a později k pojišťovně.

  A jsou další oblíbené produkty, které na tom nejsou o moc líp. Třeba o pár postů výše zmiňované pojištění schopnosti splácet.

 • 25. 6. 2011 20:53

  David Gargulák (neregistrovaný) 109.80.42.---

  Nesouhlasit samozřejmě pane Slanino můžete (každý máme právo mýlit se :-) ), pravdivost mnou citovaného rčení vyvrátíte, až se Vám povede udělat opak toho co ta věta tvrdí. Tedy až se Vám povede uzavřít pojistku a čerpat z ní pojistné plnění po pojistné události.
  BTW - když se mluví o pojištění, tak to nutně neznamená omezit vnímání toho pojmu na rezervotvorně sjednavané smlouvy - pod slovo pojištění spadá poněkud širší spektrum produktů než Vám tak nesympatické IŽP
  HOWGH !

 • 25. 6. 2011 23:18

  Jan Slanina

  Neměl jsem amibici pravdivost Vašeho tvrzení obecně vyvracet.
  Pouze konstatovat, že ohledně některých druhů pojistek je krajně zavádějící. V jiném kontextu je samozřejmě zcela oprávněné.

  Když ale rozeberu Váš výrok podrobněji, pak ho falzifikovat umím:
  "Je to (pojištění) jedna z mála věcí, kterou si nemůžete pořídit v okamžiku kdy ji potřebujete - musíte ji mít pořízenu předem"

  IŽP bez rizikové složky s jednorázově placeným pojistným pokrývá jedinou potřebu klienta, a to jednorázového uložení finančních prostředků v naději na jejich zhodnocení. Pokud mi tato potřeba vznikne, tedy si potřebuji uložit finanční prostředky v naději na jejich zhodnocení, nic mi nebrání si sjednat IŽP bez rizikové složky s jednorázově placeným pojistným. Není tedy pravda, že bych ho musel mít pořízeno předem (dříve, než mi potřeba vznikne).

  Samozřejmě, pokud se shodneme, že IŽP bez rizikové složky není pojištění, bude se mi další příklad hledat obtížněji, na což v tuto hodinu nemám energii.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).