Hlavní navigace

Názor k článku Navrhované vyšší odvody pro OSVČ dopadnou nejhůř na ty nejmenší od anonym - Tak tady se teda musím těch tzv. "sociálních...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 2. 2020 11:33

    bez přezdívky

    Tak tady se teda musím těch tzv. "sociálních podnikatelů" zastat. Opět je to něco, co stát neřešil a nevyřešil. Vysoké nájmy jsou jen důsledkem nezodpovědného chování nezodpovědných osob. Uvedu příklad: pronajímatel pronajme byt. Po nějaké době přestane nájemník platit, ale vystěhovat ho legálně nelze. I kdybychom odečetli ztrátu na nájmu, tak nájemník dál spotřebovává energie, a někdy i dost. Pokud ho vystěhujete, nemáte šanci mu dlužnou částku vyúčtovat! Elektřinu byste možná zvládnul, vodu třeba taky, ale fakturu za otop dostanete 1x za rok. Pokud dostanete fakturu v květnu a nájemníka vystěhujete v červenci, můžete mu dlužné energie vyúčtovat prakticky až za rok!! Proto si normální pronajímatel radši řekne o vyšší zálohy na služby a popř. vrátí přeplatek, než aby na to doplácel. Proč myslíte, že ubytovny podobných lidí už jednou v režimu nájemní smlouvy na měsíc? Nezaplatíš, nebydlíš. Odpovím Vám: je to levnější než dlouholeté soudní tahanice a aspoň něco slouží jako hrozba lidem, co jsou schopni vybydlet jakýkoli byt do podoby Chánova nebo Luníku IX.
    No, a u těchto lidí jsou opět vyšší náklady na údržbu, nutnosti dezinsekce, deratizace, vyšší náklady na opravy... Pokud má stát dojem, že soukromí pronajímatelé drazí, tak proč to nedělá ve své režii? Kolik měst těsně před privatizací mělo miliónové nedoplatky na nájemném? No protože jsou mezi námi lidi, co mají dojem, že peníze rostou na stromech a dům se udržuje a opravuje sám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).