Hlavní navigace

Názor k článku Navrhované vyšší odvody pro OSVČ dopadnou nejhůř na ty nejmenší od anonym - Oběma názorům nade mnou dávám + Ale oba problémy...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 2. 2020 7:36

  bez přezdívky

  Oběma názorům nade mnou dávám +
  Ale oba problémy jsou opět dílem vlády. Vláda tohle zařídila, resp tyto dávky vyplácí. Porodnost "asi nezařídila ;-)", ale toleruje třeba to, že babička která žije s dcerou v jednom bytě si adoptuje (nebo osvojí, tomu nerozumím) vlastní vnouče, protože ve finále na tom rodina vydělá. A že jich mívají víc!
  Můj syn si chtěl vzít miminko z kojeneckého domova. 2 roky ho lustrovali, "prý se kšeftuje s příspěvky". On chtěl podepsat klidně u notáře, že nikdy nic od státu chtít nebude, že finančně s tím problém nemají. Po 2 letech "prošli" a máme doma krásného vnuka.
  Jeho zázemí je myslím nad standardem. Přesto po dalších dvou letech chtěli druhé miminko a znovu vše dokola. Lustrace, školení psichotesty, majetkové poměry, opět řekli, že vytáhnou dítě z ústavu a postarají se o něj. Uleví státu, nic nechtějí - nezájem úředníků, musíme "si být jisti, že..."
  Jediné co mě napadá, že paní kurátorce se raději chce jít do voňavého nového domku, než jít do Chánova, kde se štítí sáhnout na kliku. V čí pravomoci toto je? Že by paní Maláčové?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).