Hlavní navigace

Názor k článku Navrhované vyšší odvody pro OSVČ dopadnou nejhůř na ty nejmenší od anonym - Chápu, že živnostníky poměrně štve, kolik platí, a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 2. 2020 10:07

  bez přezdívky

  Chápu, že živnostníky poměrně štve, kolik platí, a že za to nic nedostávají, ale my jako zaměstnanci na tom nejsme o nic lépe, platím opravdu vysoký násobek zde zmíněných částek co platí živnostníci, a možná se nějakého důchodu dočkám, ale k poměru k mým platbám opravdu miniaturního.

  Kdybych dělal "na švarc" tak mi v kapse zůstane o tolik více, že bych si z toho mohl dovolit platit hypotéku na barák, takže jsem asi první na ráně, kdo by si mohl na stát stěžovat, protože i když budu nemocný, tak díky různým stropům atd. dostanu opravdu prd.

  Jsem denně svědkem toho, že živnostníci nedaní ani to málo (účtenky od kadeřnice, trenéra dostanete jednou, dvakrát, pak už nikdy), chápu sleva se dostává logicky ke mě, živnostníkům mnoho nezávidím, vím že většina z nich tak tak přežívá, pokud si běžný živnostník vyúčtuje 500 Kč / hodina čistá ruka + nějaké náklady, odvody, reálně prodá 5 hodin denně + dovolená, je to v Praze na přežití, není to snadný život.

  Druhá věc je, když vidíte v IT lidi dělat na švarc za 200.000 Kč měsíčně, kdy z toho platí poměrně minimální daně a domů jdou čistá ruka 150k. Opět, má to svoje výhody, nevýhody.

  Co osobně vnímám za problém je nastavení naší vlády, kdy z důchodců, kteří mají často majetek v milionech dělá sociální případy. Ve svém okolí vím o mnoho důchodcích s majetkem 5-10 mio. a vláda nám je furt předhazuje jako jakýsi sociální případ, na který mi všichni se musíme skládat, a to je 50% rozpočtu ČR. Osobně mám problém s tím, že člověk s majetkem 100 mio. může v dnešní době platit na daních méně než běžný zaměstnanec.

  Vadí mi keci typu "solidarita" když se bavíme spíše o "kupování hlasů voličů". Vadí mi keci Babiše ve stylu "dali jsme důchodcům", když Babiš důchodcům nic nedal, pouze vzal mě a ostatním pracujícím a přerozdělil, z jeho peněženky na to nešla ani koruna. Ale tak to prostě je, můžeme si na to stěžovat, ale nic s tím neuděláme.¨

  Osobně bych byl rád, kdyby se náš daňový systém přiblížil západu, a danili se opravdu bohatí lidé, teď nemyslím ředitel ČEZu s 500.000 Kč měsíčně, teď myslím lidi jako Babiš s příjmy 100 mio. měsíčně. Bohužel i když jsem slyšel keci od ČSSD jak chtějí zdanit bohaté, tak se bavili o lidech s příjmy ve stovkách tisíc, miliardáři jsou i pro ČSSD pravděpodobně naši chudí příbuzní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).