Hlavní navigace

Názor k článku Navrhované vyšší odvody pro OSVČ dopadnou nejhůř na ty nejmenší od anonym - Milý "turisto" a ostatní. Zkoušel jste sehnat nějakého řemeslníka,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 2. 2020 15:44

  bez přezdívky

  Milý "turisto" a ostatní.
  Zkoušel jste sehnat nějakého řemeslníka, nebo švadlenu na výměnu zipu v bundě?
  Znám spoustu řemeslníků, kteří praštili s řemeslem a šli do "komunálu". Dělají tu samou práci, ale dostanou každý měsíc výplatu, mají dovolenou...
  Pokud jste četl můj první příspěvek, posteskl jsem si, že byť odvádím pouze minimum, musím je odvést i v měsících, kdy jsem nic nevydělal. Pokud jsem odvedl práci, na kterou jsem nekoupil materiál a odběratel nezaplatí, jdou všechny ztráty za mnou. A přestože nic nedostanu, odvody platím.

  Ale ani to mi tolik nevadí, s tím by se dalo počítat dopředu (jak všichni radí). Mě nejvíc vadí to, že ačkoliv jsem za celý život od státu "na dávkách" nechtěl ani korunu, a poctivě odvedl vše co jsem měl, tak soused, který NIKDY legálně nepracoval, do systému NEODVEDL ani korunu, střídavě byl NA PRACÁKU, dostane vyšší důchod než já. Přečtěte si prosím tuto poslední větu ještě jednou.

  Že se důchod nepočítá z průměrné mzdy mám asi jako hoax z médií, nicméně pokud někdo nikdy nikde nepracoval, tak by neměl mít důchod žádný? Nechci radu, abych si to nastudoval. Stejně mi to k ničemu není.
  Nechme argumentů OSVČ/Zaměstnanec, já četl studie, že ve finále OSVČ nejsou zátěží pro systém....
  Možná by se dalo použít rčení W.Churchila - Věřím jen statistikám, které si sám zfalšuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).