rozjet služby. Jenže proklatě nízko nastavená minimální mzda ve výšši 312 euro hrubého doslova dusí služby. Lidé v tomto státě žijí jako žebráci , vše dělají doma na koleni , zatímco západní občan si objedná službu i na přibití hřebíku do zdi. Chudý Čech je rád , když se nažere a zaplatí předražené energie. Na služby , kultůru mu nezbyde nic. To hlavní problém tohoto státu , co nevydělají dělníci v montovnách , to stát nemá. Až jednoho krásnýho dne montovny odejdou , tak končí ze dne na den tento prohnilý systém. A že to příjde , to je jisté. Pobídky nejsou na vždy.
Lidí je jako s**ček, pravil s despektem jistý lampasák.
V Česku není problém sehnat lidi, ale JE problém sehnat lidi na práci. Budeme mít sice hafo maturantů a jiných „vzdělanců“, kterým jsme pro jistotu, aby to „zdělání“ taky zmákli, silně ponížili laťku. Takže sice vypouštíme ze škol zdělance, ale nemáme NIKOHO na práci
Jste na omylu, i masér je pracující.
Každý pracující bude mít 5 managerů, co budou přemýšlet, jak dělníkovi naplánovat každou jeho minutu. K tomu budou probíhat porady, brífinky a workshopy, v případě nadnárodních firem i videokonference. Dělníkovi budou měřit na stopkách, jesli se vyčural za minutu nebo za 30 vteřin, případně mu doporučí gatě na gumu, protože zapnout knoflíky trvá o 22 sekund déle než zazipování. Pokud se potentočkuje mašina, nakluše dalších 5 manažerů logistiky, výroby, nákupu, strategického plánování a budou řešit, co s tím. A dělník, aby si vydělal, páč je placen od vyrobeného kusu, si nakonec v zoufalství přinese zavařovací gumičku, něco si na koleně po šichtě vyspraví a pofrčí dál.
Jo, asi bychom měli oprášit socialistické vtipy:
Ředitel si za prémie koupil novou chalupu.
Náměstek si koupil chatu.
Mistr odjel s rodinou na zahraniční dovolenou.
A dělník Franta? Koupil si montérky a zbytek si doplatil sám.
Do firmy přijde instalatér opravit záchod. Vejde do kanceláře a ptá se
sekretářky: „Tak kde je ten hajzl?“
Sekretářka nesměle odpovídá: „Pan ředitel je právě na obědě.“
„Ale vy jste mě špatně pochopila, já myslím ty dvě nuly!“
„Tak náměstkové jsou na poradě.“
„Ale paní zlatá, já se vás ptám na to, kde se dělá hovno!“
„Tak účtárna je o poschodí níže.“
Dodatek k pracovní smlouvě
Platnost od 1.1.2010
1. Nemocenská
Zaměstnavatel nebude dále akceptovat potvrzení od lékaře o pracovní neschopnosti. Kdo může dojít k lékaři, dojde i do práce.
2. Chirurgické zákroky
Veškeré operace jsou v době Vašeho pracovního poměru zakázané!
Firma Vás přijala jako celého a neporušeného člověka. Pokud si necháte něco odstranit, bude to posuzováno jako hrubé porušení pracovní kázně.
3. Volno na zotavenou
Každý zaměstnanec má nárok na 104 volných pracovních dnů za rok. Tyto dny se budou nazývat soboty a neděle.
4. Návštěva toalety
Návštěvy na toaletách se budou řídit abecedním pořádkem.
Všichni zaměstnanci začínajíci na písmo A půjdou na toaletu mezi 8:00 až 8:20, písmo B od 8:20 až 8:40 atd. Pokud to nestihnete v uvedeném čase, musíte počkat do druhého dne, nebo si vyměnit časenku s jiným zaměstnancem. Tato změna musí být písemně povolena od vedoucích obou zaměstnanců. Pro použití toalety jsou stanoveny 3 minuty. Po uplynutí tohoto limitu se ozve zvukové znamení, toaletní papír se ukryje a dveře se otevřou dokořán.
5. Přestávka na oběd
Hubení zaměstnanci- 1 hodina ( musí lépe vypadat)
Zaměstnanci se standardní váhou- 30 minut (stačí pro udržení váhy)
Tlustí zaměstnanci – 5 minut (na vypití odtučňovacího koktejlu )
6. Kodex oblékání
Doporučuje se, aby zaměstnanci chodili do práce oblečeni úměrně svému platu. Kdo bude přistižen ve značkovém oblečení, bude to znamenat, že je na tom finančně dobře a může mu být plat snížen.
A jiné další…
V podstatě s vámi souhlasím, velkou část exportu tvoří automobilky a ty u nás pouze kompletují, příp. jejich dodavatelé vyrábějí. Inovační vývoj v tomto odvětví probíhá převážně v mateřských firmách.
Pokud bychom chtěli tento neudržitelný stav změnit, museli bychom zvětšit podíl VŠ-vzdělaných na trhu práce. Jenže mnoho studií již dokázalo, že sociální blahobyt, který pečuje o sociálně slabé, tj. ze statistického hlediska převážně méně vzdělané, jde přesně opačným směrem.
Stát potřebuje lidi, kteří jsou motivováni snažit se.
Není všechno jen pesimistické, v Česku pracuje i spousta chytrých a pracovitých lidí, kteří nemají zapotřebí jenom stále poplakávat nad údajnou nespravedlivostí života vezdejšího a naopak se chytají příležitostí, které jim současná doba nabízí. Např. v okolí Brna už několik let vyrůstá řada vývojových center světových firem ve kterých tito lidé pracují. Právě v těchto lidech je budoucnost Česka.
funtomas,
to není nastavením neúměrného sociálního systému ( samozřejmě jsou i ti, kteří toho také dovedou zneužívat, ale k tomu musí i ti, kteří jim to umožní ) … ale je to diletantstvím těch, kteří uzavírají takové smlouvy, které náš stát pak stojí MILIARDY … na ODŠKODNÉM, které musí stát zaplatit …viz jednání pana Kalouska … nebo se mýlím ???
http://www.ireporter.cz/2010/01/11/politicky-zivotopis-miroslava-kalouska-v-souvislostech/
http://www.ireporter.cz/2010/01/11/politicky-zivotopis-miroslava-kalouska-v-souvislostech/
NejvYZsi… No, budiz. Az uderi krize a ekonomiky vetsiny zemi (USA+EU) zacnou kolabovat, tak budete dekovat bohu, ze umite udelat neco svyma rukama a jste sobestacni.
A co se tyce „chudych“ Cechu, tak nevim nevim… Jsem z Brna, a kdykoli prijdu do nejake Vankovky, Olympie nebo jineho megamallu, tak vidim tam tlupy krupanu, kteri nakupuji jak zbesili. To jsou ti stejni chudacci kteri si stezuji na poplatky u lekaru.
Jenže vzorek z Vaňkovky či Olympie není vzorkem celé populace. Že vidíte přetékající koše neznamená, že se mají dobře všichni. Převážná část nakupujících pravděpodobně bude z Brna – a velká města na tom byla vždy o mnoho lépe než venkov (v tomto ohledu vede samozřejmě Praha), pochybuji, že tam budou převládat křupani z venkova /do Brna moc často nejezdím, ale usuzuji tak dle situace z jiných nákupních center/. A je taky rozdíl, jestli vesnický křupan se do podobných nákupních center vypraví 1 nebo 2× za rok nebo jestli tam místní jede 1× týdně na „obvyklý“ nákup. A tak zatímco Pražáky, Brňáky zajímá, jestli seženou poslední model značkových džín nebo Adidosek, tak části republiky se bude zdát 3 – 5 tisíc za džíny či kecky mnoho a budou jim stačit nějaké za 4 stovky z Tesca, A pro mnohé bohužel budou i ty 4 stovky moc a jsou nuceni chodit nakupovat k Vietnamcům.
Ale z praxe vím, že ti nejbohatší zpravidla nejvíce křičí. Máme v rodině 2 policajty, kteří berou 2× tolik co zbytek „normálně pracujících“, a furt skuhrají. Jenže: jeden rok nová fasáda na baráku, druhý rok nová kuchyň, třetí rok podřezání baráku a nové podlahy, další rok nové radiátory, další rok nové auto, další rok každý nová motorka (byť na půjčky, ale obě půjčky během 2 let splatili), 2 čoklové a do toho samozřejmě podporují své děti a jejich vnoučata. Do práce dojíždí autem a když mají volno, tak většinou někam jedou (utrácet). A do toho ještě dost časté oslavy čehokoliv. Úplatky ale neberou, ale na práci doma jsou dost leví, takže si veškeré prkotiny nechávají dělat od melouchářů /a to včetně oborů, ve kterých jsou původně vyučeni/, a vlastní volný čas tráví oslavami, výlety poznávacími i nákupními nebo čučením na bednu. Zbytek rodiny „normálně pracujících“ takovému tempu nestačí, přesto tolik nefňuká…
MIke, … proč rozjet služby ?
Aby Kalousek zase rozhazoval … a hrál se na spořícího ekonoma ? Vždyť je to k blitíííííííí … !!!
http://www.ireporter.cz/2010/01/11/politicky-zivotopis-miroslava-kalouska-v-souvislostech/