Hlavní navigace

Názor k článku Mzdy a ceny včera a dnes od nemám - nevím - neuvedu - ONI - to jsou ti mocní, co káží...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 4. 2006 14:50

  nemám - nevím - neuvedu (neregistrovaný)
  ONI - to jsou ti mocní, co káží vodu a sami pijí víno. Modrý pták tady rozpoutal ten bordel, to je bez debat. Občané, utahujte si opasky, my si je o to víc povolíme.
  Já také dojíždím, vlakem 22 km jedním směrem. Čtvrtletní jízdenka mne stojí přes 1700, a kdybych měl jezdit autem, tak dám za čvrt roku asi šest tisíc. Já na to nemám. Společně s dalším osazenstvem asi 3 vagónů! Jestli děláte v průmyslu a montujete nezvzhledné a předražené škodovky, tak je vám určitě víc hej než nám ostatním.
  S tím, že dřívejc nebyly mnohé věci, máte pravdu. Ale třeba mobilní telefony bych zrušil, je to jen zbytečné cpaní peněz do křtánu zahraničním společnostem. Nesnáším mobilisty, kteří musí do mobilu na celý vlak řvát, že právě jedou vlakem a kde jsou a že mají nejnovější stažené vyzvánění a při gestikulaci vám rukou málem vypíchnou oko. A když slyším, o jakých zbytečnostech se lidi baví: takový hovor nemusel být vůbec uskutečněn. Nakonec to samozřejmě zaplatí zákazník ve formě zbytečně drahé služby / výrobku, protože si to každý podnikavec dá do nákladů. U mobilů bych dal 3 fungující čísla: 150, 155, 158. Je věcí vývoje lidstva, že budeme utrácet za věci, které v minulosti nebyly. Beru, že utrácení za poslední novinky civilizace je mnohdy neúměrné. Ale abych si musel kupovat jetý komp, který někde na západě vyřadí a aby nemuseli platit likvidanční poplatky, tak to ještě s úspěchem vyvezou k nám, to není hodné členům EU. Hrajeme si zkrátka na něco, na co zdaleka nemáme. Obdobné je to s dovozem ojetých aut, chtěli sem dovážet jinde zlikvidované paneláky, dovážíme sem odpad ... no fuj tajbl! Musíme bydlet v odporných králíkárnách, které již dávno měly být zbořeny. Ale s. Havel je ničím lepším a masívně rozšířeným nebyl schopen nahradit.
  U nás ve městě se taky řezníci udrželi: nepoužívají sóju a mouku, ale staré maso, co neprodají (jako novobutovická Hypernova či bývalý meinl): když sníte zaručně domácí jitrničku, do 15 minut se se*erete jak Alík. Pochopte, že spousta lidí na to nemá jít si koupit někam jinam něco kvalitnějšího. Žijí od výplaty k výplatě (nebo od dávky k podpoře). U nás v supermarketu (bývalý Meinl) mají taky draho - a hnačku dostanete stejně. Mimochodem, týhle fígle s čerstvostí potravin se dědí z generace na generaci, a praktikují se jak v super, hyper marketech, tak i soukromníci. Každý má nějakého toho známého či příbuzného, který vám zmiňované postupy mezi čtyřma očima potvrdí.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).