Hlavní navigace

Názor k článku Může vás zaměstnavatel nutit mít účet u konkrétní banky? od Vít Šesták (v6ak) - I když to tak může znít, nesnažím se...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 11. 2019 20:07

    Vít Šesták (v6ak)

    I když to tak může znít, nesnažím se hájit zaměstnavatele, proč to nemá dělat. Spíš se snažím pochopit tu neochotu. Ve firmě, kde mají nastavené procesy a kde není v moci jednoho člověka si pamatovat všechny lidi a specifika jejich smluv, chápu, že pro jednotlivce (zvlášť v případě řadového zaměstnance) nikdo nebude připravovat smlouvu na míru, schvalovat ji na právním oddělení a řešit, jak moc současné procesy vyhovují a jak moc budou vyhovovat budoucí procesy. Pro spoustu lidí je jednodušší návrh zaměstnance odmítnout než si vzít na triko (byť teoretické) riziko, že tu něco zanedbali, zaměstnanec nebude spokojen a přinese to neblahé důsledky tomu, kdo chtěl vyjít vstříc.

    I proto mi přijde lepší, když se spojí více zaměstnanců. Na to by mohli slyšet lépe. A když ne, zaměstnavatel může čekat, že začnou padat výpovědi. V době, kdy je těžké někoho sehnat, si to rozumný zaměstnavatel snad rozmyslí. A nerozumný tím přinese problémy sám sobě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).