Hlavní navigace

Názory k článku Mutumutu. Levnější životko výměnou za zdravý životní styl (recenze)

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 12. 2020 5:37

  VlK

  Předem děkuji za podrobnou recenzi. I díky tomu mohu psát komentář...

  "Druhý, za zdravý životní styl vám dá slevu max. 30 % z ceny pojistného. To je nabídka, která je v životním pojištění stále unikátem a souvisí hlavně s rozvojem technologií, které dokážou měřit životní styl člověka." A pak v závěru: "Životní pojištění Mutumutu je stále unikátem na trhu a tak trochu předběhlo dobu."

  Zdá se mi tohle poněkud matoucí. Už delší dobu např. Kooperativa dává slevu 26% za zdravý životní styl. Jen ho definuje jinak a to jednodušeji (dle důkazu místo slibů) a bez hrozby sledování: pro nekuřáky s BMI (Body Mass Index) v rozmezí 19 – 27 Zdroj: https://www.flexi.cz/cs/pojisteni/flexi-risk/bonusy-a-slevy

  Takže unikátní systém ano, ale ne unikátní sleva... Je to podobné jako sledování počtu kilometrů u povinného ručení, někde stačí jednou ročně vyfotit počet kilometrů, někde si zaplatíte sledovací krabičku.

  Chápu, někdo kdo nemá ten správný BMI a začal sportovat (nebo sice sportuje, ale BMI neklesá) mutumutu může být zajímavé (ještě záleží, jak je na tom celkově cenově). Ale všichni co prostě se nějak udržují (a není to jen o sportování, ale o kvalitě a množství jídla) mají jasnou neproměnlivou cenu u "běžných" pojištoven. Nebo jinak Mutumutu cení snahu/činnost, jinde cení výsledek.

  Počátek pojištění odložený o tři dny jsem nepochopil ani po přečtení odpovědi. Zvláště s existencí okamžitých převodů. A nechtěl bych být v pozici klienta, který si takto sjedná pojištění a jako naschvál se něco stane hned po uzavření...

  Výluka na sebevraždu (ale i řízení bez řidičského oprávnění) je pěkně nebezpečná...

 • 15. 12. 2020 6:32

  Patrik Chrz

  Také se mi nelíbí ta výluka sebevraždy. Kromě propuknutí duševní choroby je zde nezanedbatelné riziko chybné kvalifikace ze strany státních orgánů (například policie), kdy jako sebevraždu vyhodnotí vraždu (viz série vražd manželů Stodolových) nebo nešťastnou náhodu, závadu na nějakém zařízení, nebo prostou "lidskou blbost" ,... atd. Ta 2 letá čekací doba, která je obvyklá na našem pojistném trhu, mi přijde jako fér řešení.

  Další (a velké) "čertovo kopýtko" jsou ty události pod vlivem alkoholu, soudit se pak s pojišťovnou, zda bylo nebo nebylo v příčinné souvislosti,... no, není to úplně "bezproblémový" přístup.

  Naopak se mi líbí, že kryje i oběti teroristických činů (to zase na našem trhu obvyklé není).

  Posledním zádrhelem je příliš velký rozsah nepojistitelných sportů, třeba mne se týká to potápění.

  Chápu, že Mutumutu chce postavit jednoduchý produkt prodejný přes Internet (a obejít tak drahé distribuční kanály různých finančních poradců), ale vznikl z toho až moc jednoduchý produkt pro lidi, kteří nepodstupují rizika a tedy nejsou moc motivováni se pojistit.

 • 15. 12. 2020 7:03

  bez přezdívky

  Životko je jen pro málo vydělávající lidi. Vemte si, že máte příjem 100 tisíc měsíčně a víc a náklady např. JEN na hypo třeba 30 tisíc měsíčně. A pak zkuste něco zadávat do těch jejich kalkulaček. Buď vyjde měšíční renta naprosto absurdně malá, nebo vyjde měsíční pojistné absurdně velké.

 • 15. 12. 2020 16:23

  bez přezdívky

  Dobrý den,
  já jsem si životní pojištění zřídil právě u Mutumutu (váhal jsem ještě nad nabídkou Simplea, ale nakonec i kvůli jednoduchým podmínkám a pozitivní motivaci k pohybu jsem vybral Mutumutu).
  Důvod, proč jsem si jej ve svých 32 letech a doposud prakticky plném zdraví zřídil, je v tom, že ačkoli velmi nadprůměrně vydělávám, mám úspory na zajištění životních potřeb a splátky hypotéky cca na 8 měsíců, tak mám na sobě závislé 3 děti a z toho jedno dlouhodobě postižené. Tam hrozí, že bude na nás rodičích závislé i dlouho v dospělosti a manželka se o něj bude místo své práce muset starat.
  V případě, že bych jako hlavní a prakticky jediný živitel rodiny vypadl, tak po tom půlroce/roce, kdy dojdou našetřené peníze, nemá nic a bude plně závislá na milodarech státu.
  Záměrně jsem proto vedle pojištění pracovní neschopnosti vybral nejvyšší formu plnění při smrti na 5 mio Kč - aby ten finanční polštář pro rodinu byl co nejvyšší. Za těch tuším 1300 kč (bez slev) měsíčně to stojí - mám klidnější spaní :-)

 • 16. 12. 2020 7:46

  bez přezdívky

  To je story přímo jak od pojišťováka.
  Vás nenapadlo, že po půl roce, až Vás dostatečně opláče si najde náhradního partnera?

 • 16. 12. 2020 11:25

  bez přezdívky

  Trochu mě Váš komentář zaskočil. Pojišťovák rozhodně nejsem, chtěl jsem jen napsat, že pro určitou skupinu lidí riziková životní pojistka má rozhodně smysl.
  Když už píšete, jak jednoduše si má paní po mé případné smrti najde nového partnera, zkuste se nad tím trochu zamyslet... Paní třeba už ve věku 50+ s dospělým postiženým synem, který prakticky znemožňuje nejen pracovní, ale i společenský život rozhodně není partie, která by byla vyhledávaná.
  Prosím více emaptie. Díky.

  16. 12. 2020, 11:26 editováno autorem komentáře

 • 15. 12. 2020 8:38

  Marcela Ch.

  Velmi dobrý text. Ale: čím se liší střední doba pojištění od té maximální?

  Minimální doba pojištění do 55 let
  Střední doba pojištění do 65 let
  Maximální doba pojištění do 65 let

 • 31. 1. 2021 17:45

  bez přezdívky

  Dobrý den. Rád bych v reakci na recenzi upozornil na slabiny pojištění Mutumutu, které mohou být pro krasomluvu (akceptace rozhodnutí státní správy, téměř veřejný příslib) snadno přehlédnutelné. Budu rád za Váš názor, pane Chvátale. Děkuji.

  (1) Lékaři ČSSZ jsou při posuzování invalidity značně kreativní. Navíc už přiznaný důchod mohou odebrat. Čili podle pojišťovacích tabulek bude klient invalidní, ale například kvůli vykonávané práci mu invalidní důchod nebude přiznán. Programátor bez nohou přeci může svoji práci "vesele" vykonávat dál....
  (a) Co bude s klientem, který je podle pojišťovacích tabulek invalidní, ale ČSSZ mu inv. důchod nepřiznala? Má smůlu, pojišťovna mu podle svojí "fér nabídky" nic nedá.
  (b) Co bude s klientem, kterému byl inv. důchod přiznán a po čase odebrán? Pojišťovna mu přestane vyplácet měsíční rentu. Co na tom, že hendikep nezmizel.
  (c) Co bude s klientem, kterému bude přiznán, odebrán a po zhrošení opět přiznán inv. důchod ve stejném stupni? Přiznávám, tady nevím, zda bude pojišťovna opět plnit, nebo ne, protože nelze dvakrát plnit na stejnou škodu.

  (2) Měsíční renta zní hezky, ve skutečnosti to dle mého názoru výhra není:
  (a) Kvůli argumentům uvedeným v bodě 1. Není náhodou, že jiné pojišťovny vyplácejí při splnění podmínek invalidity (podle pojišťovacích tabulek) jednorázovou částku, případně 50 % a druhých 50 % po roce (jako ochranu před odebráním inv. důchodu).
  (b) Žádná z recenzí (a že jich na internetu je) nemluví o indexaci pojistné částky. Jakou reálnou hodnotu bude mít měsíční renta 10.000 korun po pěti letech při průměrné inflaci 3 % ročně?

  Když to shrnu, pro pojištění invalidity není pojištění Mutumutu vhodným produktem. Mimochodem, věděli jste, že více než 95 % případů invalidity vzniká z nemocí v průběhu života? Na úrazy zůstává méně než 5 %.

  Přeji všem pojištěným, aby platby za pojistky byly nejlépe vyhozenými penězi v životě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).