Hlavní navigace

Názor k článku Zkušenost: Malý příběh o velké pojišťovně, která pomohla jinak, než měla od Patrik Chrz - Já jsem byl jednou ošetřován na Srí-Lance. Bylo...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 5. 2010 10:33

    Patrik Chrz

    Já jsem byl jednou ošetřován na Srí-Lance. Bylo mi zle, tak jsem si zavolal do hotelu doktora. Přijel i se sestřičkou vyšetřil mě a dal mi nějaké prášky – ty samozřejmě až poté, co jsem zaplatil. Kartička pojištění ho nezajímala. Ano, mohl jsem zavolat asistenční službě a nechat si dát tip na nějakou nemocnici, kterou oni mají jako smluvní, nechat se do ní odvést (pravděpodobně několik hodin cesty) a tam si ty samé pilule nechat dát. Ale stejně bych dal to samé za taxika (pochybuji, že kvůli nevolnosti by mi vyslali sanitku) a s bolestmi břicha bych se svíjel o několik hodin déle.
    Prostě je potřeba počítat s tím, že v soukromé ordinaci obvykle budou chtít úhradu v hotovosti, protože nebudou chtít vyřizovat nějaké papíry. Postižený má maximálně možnost po dohodě s asistenční službou jet do jiné nemocnice, která může být ale značně vzdálená. Otázkou je, jestli to za pár desítek EUR, která dostane uhrazeny po návratu, stojí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).