Hlavní navigace

AMB 22 Luxury Tours. Cesta do ráje skončila dříve, než začala

19. 6. 2014
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

Někteří lidé mají pořádnou dávku drzosti. Vyberou peníze, službu nedodají a z trestních oznámení si starosti nedělají. Vědí, že se jim v Česku nic nestane. Mezi ně patří i Marek Holub.

Chystáte se cestovat letecky do zahraničí a sháníte letenky za nejvýhodnější cenu. Co uděláte? Sednete k počítači a vybíráte: cena, počet přestupů, navazující lety, leteckou společnost atd. Tak právě toto jsme s kamarádkou udělaly a narazily na agenturu Luxury Tours, která měla výrazné webové stránky a nabízela letenky do celého světa, hotely, pronájem aut. To vše s vizitkou Vaše cesta do ráje – www.VaseCestadoraje.cz. Kdo by odolal, že?

Objednaly jsme si proto již 14.1.2014 dvě zpáteční letenky do New Yorku na 16. května 2014 a zaplatily bankovním převodem dohromady 29 696 korun.

Pěkné obrázky a peníze fuč. Zájezd se nekonal, peníze nevráceny.
Autor: Facebook Inc.

Pěkné obrázky a peníze fuč. Zájezd se nekonal, peníze nevráceny.

Od Luxury Tours jsme dostali Booking reference (confirmed) na let s British Airways (BA) pod číslem 8NO66N, kde byly přesně vyplněné údaje a oznámení, že těsně před odletem nám zašlou palubní vstupenky a 24 hodin před odletem můžeme přes internet provést check-in. Když se blížil den odletu, a my jsme stále žádnou zprávu nedostaly, zadaly jsme si vstupní kód na webu BA a systém nás nenašel. Spojily jsme se proto s leteckou společností a ta nám sdělila, že letenky byly skutečně objednány, ale nebyly ze strany agentury zaplaceny, proto po třech dnech byla rezervace zrušena. Tuto skutečnost nám samozřejmě nikdo neoznámil.

Následoval opět telefonát do agentury, že se asi stala chyba a že nám najdou náhradní let. Den před odletem přesně v 16.45 přišel tento e-mail: Podařilo se nám aktuálně rezervovat s ČSA náhradní let přes Miláno i s rozpisem časů. Dokonce s dodatkem, že cena letenek je 16 666 Kč, nicméně vzhledem k naší chybě se pokusím prosadit vystavení letenky bez navýšení ceny. Pokud nebudete akceptovat tento náhradní let, budou vám vráceny peníze.

Několik hodin před odletem, opět nejistým, protože žádné letenky nedošly, jsme tuto nabídku odmítly a e-mailem nám bylo oznámeno, že druhý den ráno mohou převést naše peníze na účet zpět. To bylo 26. 5. 2014.

Poslední zpráva ze dne 27. 5. 2014 zněla: Na základě vaší reklamace vám částku 29 696 Kč poukážeme na váš účet. Z účtárny vám bude zaslán dobropis, který bude proplacen pravděpodobně ve středečních (28.5.) platbách. Podepsán Marek Holub, jednatel. Do dne publikace článku jsme nedostaly nic. Mimochodem, k reklamaci jsme využily i služby D-Testu, kde byla stížnost zveřejněna, ale bez dalšího úspěchu.

Vypečený majitel s nekalými úmysly

Když nás Luxury tours tahala za nos, vypravily jsme se na uvedenou adresu v Praze. Na webových stránkách měli uvedeno, že od 24. 1. 2014 otevřeli kancelář v Praze 1 na Václavském náměstí 11. Recepční, který zde pracoval již tři roky, nás ujistil, že žádná taková společnost tam nikdy nesídlila a že už ji tam několikrát hledala Policie ČR. Zajímavé je, že z webových stránek společnosti tato adresa náhle zmizela a objevila se Rybná 24, Praha 1, ale ani tam ji nikdo neznal. Později uvedli další adresu – Hybernská 32, Praha 1.

Nahlédnutím do Úplného výpisu z obchodního rejstříku, vedeného Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 20224 jsme si vyjely tři strany zápisu. Vtip byl v tom, že společnost, zapsaná 4. srpna 1995, si našla oblíbený trik. Založila obchodní firmu, po čase ji nechala vymazat a v některých případech, hned ten samý den, založila novou. Předmětem podnikání jedné z nich byla například výroba čokoládových bonbonů a obchodní živnost – koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodeje. Ve všech zápisech figurovala vždy tři jména: Marek Holub, Ing. Martin HvězdaJiří Štěpánek.

S jménem Marek Holub jsme se bohužel seznámily příliš pozdě. Až posléze jsme zjistily, že s tímto pánem si prožilo svoji trpkou zkušenost několik lidí. O 170 000 Kč přišla v roce 2010 paní z Kladna, která měla odletět do Spojených států. Zkušenost za 40 772 Kč a neuskutečněný zájezd do Chorvatska, tak popisoval podvodné jednání jiný obelhaný klient z Petrovic na Sušicku. Marek Holub si zřejmě už v minulosti přišel na pěkné peníze. Různých tzv. cestovních agentur, vždy pod jinými názvy, měl povícero.

Jeho dřívější „agentury“ Kup a leťCAlast nebo Holiday on line už neexistují. V souvislosti s činností cestovní agentury Kup a leť jsme zahájili trestní stíhání jedné osoby pro zločiny podvodu a zpronevěry, kde je trestní sazba od dvou do osmi let, řekla již v roce 2011 Právu Eva Stulíková z Krajského policejního ředitelství.

Stávající společnost AMB 22 s.r.o., ve které Holub působí a pod jejíž hlavičkou je Luxury Tours, však cestovní kanceláří ani agenturou není. Na svém webu firma sama popisuje toto:

Jsme marketingová agentura, která nabízí komplexní služby v oblasti reklamy, marketingu a poradenství. Připravíme Vám Váš projekt na míru od konzultace přes zajištění kreativní části, tvorby webu, facebook marketing a další služby. Snažíme se poskytnout zákazníkovi komplexní službu, kterou zajišťujeme prostřednictvím prověřených dodavatelů.

Přitom například cestovní kancelář Marine Tour uvádí Luxury Tours, resp. společnost AMB 22 za jednoho ze svých smluvních prodejců. Společnost AMB 22 s. r. o. ale není ani v seznamu pojišťoven, které pojišťují cestovní kanceláře a agentury proti úpadku (k datu publikace článku). Pikantní je, že tato firma se chlubí referencemi na vytvoření projektu Luxury Tours.

Zkrátíme to. O peníze jsme přišly a z trestních oznámení si pánové z „ráje“ dělají legraci stejně jako z klientů. Tak snad aspoň nenaletí na tyto nekalé praktiky další spotřebitelé.

Fotogalerie

Doména luxurytours.cz je přesměrovaná na stránku na Facebooku s názvem Vasecestadoraje.cz

Stránka Vasecestadoraje.cz na Facebooku (06/2014)
Autor: Facebook Inc.

Stránka Vasecestadoraje.cz na Facebooku (06/2014)

Doména vasecestadoraje.cz je neaktivní.

Doména vasecestadoraje.cz je odstavená registrátorem (06/2014)
Autor: Forpsi

Doména vasecestadoraje.cz je odstavená registrátorem (06/2014)

Na Facebooku existuje ještě další stránka AMB22luxurytours

skoleni_7_4

Stránka společnosti AMB22 propagující Luxury Tours na Facebooku (06/2014).
Autor: Facebook Inc.

Stránka společnosti AMB22 propagující Luxury Tours na Facebooku (06/2014).

Vlastníkem domén vasecestadoraje.cz a luxurytours.cz je Lucie Jelínková, IČ: 76200663, Dunická 3143/4, 141 00 Praha (stav ke dni publikace článku). Na této adrese podle veřejných registrů sídlí 27 živnostníků a 8 firem. Na běžný záběhlický panelák slušný výkon.

Vlastníkem domén je Lucie Jelínková.
Autor: Who.is

Vlastníkem domény je Lucie Jelínková.

Vlastníkem domén je Lucie Jelínková.
Autor: Who.is

Vlastníkem domény je Lucie Jelínková.

Dunická 3143/4, Praha. Místo pro sídlo vaší firmy.
Autor: Google Inc.

Dunická 3143/4, Praha. Ideální místo pro sídlo vaší firmy.

Pozn. red.: Redakci Měšce se Marka Holuba podařilo zkontaktovat a jeho vyjádření zveřejníme nejpozději v pondělí 23. 6. 2014.

Autor článku

Neúnavná cestovatelka po zemích známých i objevitelských, pravidelná návštěvnice fitness centra, milovnice vysokohorské turistiky v Alpách. Objevila jsem i kouzlo paraglidingu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).