Nehodí se zastáncům do krámu. Jinak by mě zajímalo, jestli existuje nějaká kalkulace, která by objasnila, proč je každoroční posunování času tak výhodné a kolik se vlastně ušetří. A kolik to naopak stojí - na možných zdravotních důsledcích, zvýšené nehodovosti, krátkodobě zhoršených pracovních výkonech apod. Dále by mě zajímalo, proč musíme šetřit třeba zrovna my, když vyrábíme elektřiny tolik, že ji "musíme" se ztrátou vyvážet.
Loni na podzim jsem zahlédl na netu energetickou studii, ze které vyplývá, že změny času nejsou nijak ekonomicky výhodné co se spotřeby elektrické energie týče. Proč? Největší spotřebu elektřiny vykazují průmyslové podniky, kde je strojům jedno jestli běží 8 hodin od šesti od rána nebo od pěti od rána :-)) Přežívající argument týkající se svícení dnes neobstojí, protože máme v práci i v domácnosti větší "žrouty proudu" než je žárovka (či zářivka) v kuchyni. Dnes mne spíš napadá proč EU na letním čase tak lpí :-((
To je fakt, největší problém letního času je jeho evropská podoba. Nechtělo by se mi přeřizovat hodinky vždycky, když se podívám za hranice. Jinými slovy - naše vláda s tím nemůže nic udělat, tedy kromě intervencí v EU. USA mě netrápí - tam přeřizuji tak jako tak.
Proč EU lpí na LČ.Sami nevědí, proto žádají vlády(i ČR)o sdělení negativ a pozitiv z LČ. Potom slavnostně rozhodnou o zrušení a budou slavní. Do doby, než je samotné zruší...
R.Z.
To bych také rád věděl,co je na panu Peckovi nechvalného.Vlastní stovky dopisů od občanů, v nichž mu vyslovují podporu v boji s nesmyslem přetaženým z min.století. Asi to chce jinou generaci a ne naivní občany. Volte všechny, jen ne ty, co tam jsou 14 let. Pokud chcete změnu.
R.Z.