Hlavní navigace

Názory k článku Lékaři: Když neplatí pojišťovna, půjčí vám banka...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 3. 2006 7:24

  Paul (neregistrovaný)
  Zajímalo by mne v čem vidí autor solidnost nabídky platit bance úroky za to, že odběratel zboží nebo služeb (pojišťovna), neplatí...neměla by si brát úvěr spíše pojišťovna?
  Díky alespoň za solidní nabídku 8% p.a. je ale hodně.
 • 16. 3. 2006 7:59

  MuDr pUdR (neregistrovaný)
  No, to je bankovní etika! Půjčit za "výhodných" 6 - 8 %, když z vkladu je půl procenta. O co menší jsou úroky, o to více banky naženou na dalších poplatcích. Je to stále lichva. Nevím, zda to již nějaká zákonná úprava neřeší, ale dřívejc docházelo také k tomu, že při vystavení úvěru byly další poplatky nulové, ale během úvěru byly nově zavedeny, a klient zaplatil bance daleko více, než s čímž počítal původně (cena úvěru= splátka x počet splátek). Na druhou stranu, když jsou lékaři-podnikatelé na tom tak "bídně", že mají na hypotéku? I když zvýhodněnou... On na tom podnikatel může být "bídně", protože platí svému známému přemrštěný nájem za ordinaci, protože má hlavně pro svoji osobní potřebu luxusní auto, protože si stanovil "osobní plat" jaký nemá ani ministr, no prostě dá se podnikat levně nebo draze. Jste-li běžný zaměstnanec, taky vám podnikatel, zaměstanavatel nedá víc než musí, o to víc mu zbyde na sebe a na svoji rodinu.
  Znám v okolí pár podnikatelů - doktorů. Ale že by si žili nějak špatně? Nové domy nebo byty, i když někdy částečně na hypotéku. Perfektně zařízené, minimálně dvě auta v rodině. Mají ordinovat od 8, přijdou v půl devátý. Kafíčko, svačinka, do toho dealeři. Po obědě "návštěvy" u pacientů. Když se ale o návštěvě zmíníte, tak není sanitka /přece nepojede svým "podnikatelským" autem, nemá čas /pokud nejde o život/ atp. Čekáte před ordinací v průvanu na chodbě, bostraním vchodem jsou přednostně odbavováni různí známí, někdy se na vás ani nedostane. Že byste se mohli objednat, to už vůbec ne. Někde vás sice objednají, ale plus mínus dvě tři hoďky čekání nehrají žádnou roli. Já vím, že chtějí mít postavení a majetky jak na západě, ale tomu by musela odpovídat i naše zhuntovaná ekonomika. Žít jako lidé 21. století však chtějí i běžní občané - zdravotní sestřičky, úředníci, kominíci, uklízečky, zemědělci, pokladní v hyper a supermarketech ... Za ty se nikdo nerve, že by měli mít taky světové platy.
  Že VZP dluží - nechci se ji zastávat (dle mého selského rozumu, pokud je rozsah standardní zdravotní u všech pojišťoven stejný, stačila by na jednu republiku jedna zdravotní pojišťovna) - ale jí zase také někdo dluží. A kdo to je? Podnikatelé ... Zaměstanci strhnou ze mzdy zdravotní a sociální, a nikdo se s ním nebaví. Tudíž zaměstananec přímo dlužit nemůže. Navíc znám mnoho případů, kdy zaměstnanec sice má strženo, ale pán podnikatel peníze nepošle dál, protože je použije na něco jiného.
 • 17. 3. 2006 7:53

  Paul (neregistrovaný)
  Taky pěkný názor, ale trochu to zavání českou povahou, závistí. Pokud někdo vystuduje nejtěžší školu co je a má jak se řiká poslání, ne zaměstnání, tak si myslím že má nárok na 2 auta na byt anebo dům a rozhodně bych ho nesrovnával s kominíky s prodavačkami v hypermarketu nebo s uklízečkou. Pokud je pacient nespokojený se svým lékařem, nemusí k němu chodit a může si zvolit jiného, který se o něj náležitě postará. Není pravda, že se začíná v 8h, pokud mluvíme o klasickém obvodním lékaři, tak ten zajišťuje péči od 7-17h, nebo se střídá s kolegy. Lékaři už na návštěvy sanitkou opravdu nejezdí, to bylo za MUDr.Šafránka z básníků. A ještě k "selskému rozumu" a VZP, připadá mi že máte vůbec spadeno na podnikatele, kteří jsou a budou páteří ekonomiky, myslím si že u VZP májí dluhy nejen podnikatelé, ale i státní podniky a pokud podnikatel, ten zlý můž, strhne zaměstnanci pojistné a neodvede, je to trestní čin a jde se za to sedět, takže bych to neviděl, tak, že VZP na ně nemůže...Nejsou ty dluhy způsobeny špatnným spravováním pohledávek a nedostatečnou prací úředníků na VZP? To banky si svoje úvěry a pohledávky hlídají mnohem lépe.
 • 17. 3. 2006 10:24

  Jarmila (neregistrovaný)
  Nemyslím, že výše uvedeného pána jímá závist. Ale pracovní doba lékaře 7-17 je utopie. Kdybyste řekl 7.30-12.30, byl byste pravdě blíž. Já osobně neznám žádného lékaře, který by byl k zastižení po 13.00 hod. Pokud se zeptáte proč, pak všichni unisono tvrdí, že odpoledne navštěvují pacienty, proto si přece kupují ono služební auto, ne? Fakt denně 3-4 hodiny navštěvují pacienty? To mají za půl roku celý obvod projetý křížem krážem a v uvedeném čase vyšetřili vedle pacientů i doma chované křečky, ne?

  Vážený, to není závist, to je jen faktická poznámka k tomu, že naši lékaři se naučili báječně plout v postsocialistickém zdravotnickém bordelu a neskutečně dojit zdravotní pojišťovny. A pokud mají dojem, že dostávají málo, ať jsou dělat něco jiného. Když zvládli tu podle Vás nejtěžší vysokou školu, jistě se naučí i jiné dovednosti.

  Musím se usmívat, jak mají všichni starost, že na vesnici nebudou lékárny. Když je to taková bída, tak proč jich je najednou o polovinu víc? Kdyby se administrativně omezil počet, zas budou řvát, že stát omezuje jejich svobodné podnikání. Totéž u lékařů: ať jich je klidně hodně, ale za peníze, které dostávají by měli mít určité penzum povinností, např. stanovenou týdenní pracovní dobu, zajistit ošetření až do XX hodin (třeba se můžou střídat dva v ordinaci nebo mít ordinaci ve městě a zajíždět přitom v určené dny na vesnici), provádět prevenci atd. Brát peníze za počet zapsaných pacientů je hezké, tak ať ale neřvou, když jim mladší nechodí do ordinace, protože jsou zdraví a začnou tam chodit až v okamžiku, kdy zestárnou. Pokud určitou dobu brali peníze za nic, musí pak holt zas něco dělat, protože ti staří si za celý život péči předplatili.
 • 17. 3. 2006 10:56

  zavináč: @ (neregistrovaný)
  Paní nebo slečno Jarmilo, opět mi mluvíte z duše. Už jsem Vás chválil za příspěvek Kolik stojí pobyt v nemocnici? a Když klient "smrdí".-------------Jo, to jsem (celá) já. -------------- Mluví z Vás život, ne po 89.teorie. Perfektní, jen do nich ...
  K lékárníkům: jedněm vážně nemocným občanům předepisuje léky FN v Motole. Odebírají je u jednoho lékárníka na menším městě. U některých léků s začátkem platnosti nové úhradové vyhlášky je vždy nějaká spoluúčast pacienta, než se u Ministerstva zdravotnictví a pojišťovny udělá nějaká dohoda, že léky budou plně hrazeny pojišťovnou. Lékárník však požadovaný doplatek odpustí, protože mu dost vydělají zbylé předepsané léky. Navíc celé rodině každý rok kupuje zahraniční dovolenou, protože celkový objem u něj vydaných léků mu to asi bohatě zaplatí. Díky za takovéto lidské jednání - nemusí vždy téci proudem, stačí když kape. Jen doufám, že ony pacienty nepoškodím, že lékárník /a pokud by si tento příspěvek přečetl/ na takovouto politiku nezanevře - protože ostatní budou závidět.
 • 17. 3. 2006 10:37

  MuDr pUdR (neregistrovaný)
  Nejde o závist, jde jen o to vidět vše reálně. Pokud má dvě auta, dvě milenky a jednu ženu např. odborník z Motola, v pořádku. Ale pokud je ještě lépe finančně odhodnocena paní obvodní doktorka (pardon, dnes už praktická), která skutečně má ordinovat od 8 (od 7 je tam jen sestra na odběry), ale přijde v 8:30, pak kafíčko, dealeři, svačinka, oběd a konec) tak to tak v pořádku asi nebude. Kde jste viděl od 7 do 17? Leda tak možná v Praze nebo v Růžové zahradě? I když i Růžová zahrada sídlí a natáčí se v Praze.
  K zastupování se nevzájem: nebylo to ani jednou, ani dvakrát, musel jsem vyslechnout na chodbě (tzv. "čekárně") - Pacient požadoval předepsat drazší, pravidelné léky. Jelikož k lékaři nechodí pravidelně každý den, nevěděl, že "jeho" lékař má týden nebo dva dovču. Léky ale nutně potřeboval. Sestra po vznesení požadavku na předpis léků se na něj obořila, jak si to představuje chodit k nim, že od toho má "svého" a že jim vyčerpá limit a nezbyde pak pro "své" pacienty. Do toho přišel i lékař a jen potvrdil, co už ječela setra. Slyšela to celá "čekárna". Jestli se pacoš i při příští návštěvě strefil do dovolené svého lékaře, tak si to moh jít nejspíš hodit ... Pokud bych chtěl lékaře vyměnit - všichni v městě jsou stejní - tak musím 20 km do okresního města. Tam ale jako zaměstananec nemohu, protože zaměstanavatel mi uzná jen "nejbližší" zdravotnické zařízení. Takže "volba" lékaře je zase možná jen pro Pražáky a podnikatele.
  Nelze veřejné peníze ze zdravotního pojištění cpát podnikatelům-lékařům. Podnikání za účelem zisku nejde s jakž takž bezplatným zdravotnictvím dohromady. Ostatně, s. Havel nám při převratu sliboval mimo jiné i nadále bezplatné zdravotnictví. Tak by se měli slibu držet.
  Nevím, zda podnikatelé jsou páteří ekonomiky, ale vím, že většina z nich neplatí daně, protože si soukromou spotřebu dávají do podnikání. Zaměstnanec to bohužel udělat nemůže. Jako zaměstanec bych taky ekonomiku částečně rozhejbal, koupil bych si do kanclu DVD, plazmu, kožené křeslo, nový comp, na služebky bych místo mizerné fabky používal BMW či Audinu a jezdil bych daleko častěji než nyní. O zvýšené náklady nejde - zakalkuloval bych to do ceny výrobku/služby a konkurence by šla s cenou rovněž nahoru /protože u nás konkurence = kdo dráž vyrobí, prodá, komu se podaří nacpat do nákladů co nejvíc soukromé spotřeby/. A řada podnikatelů neplatí zdravotní a sociální ani za své zaměstnance. Pak všechny tyhle finance v ekonomice chybí. Není na zdravotnictví, silnice, školy, bezpečnost, důchodce ... je toho zkrátka moc, kde peníze chybí. Bohužel. Nevím, kolik státních podniků ještě u nás existuje. Mám ale pocit, že za ně už pojišťovny peníze dostaly - od správců konkurzů.
  Ke správě pohledávek u VZP: možná že kdyby tam ty úřednice zaplatili tak jako v bankách, možná by se situace opravdu zlepšila. Ale pak by ty peníze místo na zdravotní péči odtekly na zcela něco jiného - na správu. A naopak - kdyby si v bankách trochu utáhli opasky, mohly by se i jejich služby zlevnit.
 • 17. 3. 2006 12:14

  Petr (neregistrovaný)
  Původně jsem nechtěl reagovat, ale nedá mi to. V jedné větě píšete: "Nelze veřejné peníze ze zdravotního pojištění cpát podnikatelům-lékařům. Podnikání za účelem zisku nejde s jakž takž bezplatným zdravotnictvím dohromady" a v jiné "Nevím, kolik státních podniků ještě u nás existuje. Mám ale pocit, že za ně už pojišťovny peníze dostaly - od správců konkurzů."

  Tak nevím, na jednu stranu soukromé podnikání odsuzujete (nepatří do zdravotnictví), na druhou přiznáváte, že státní řízení vede do... konkurzu. Osobně v tom vidím rozpor.
 • 18. 3. 2006 11:01

  Paul (neregistrovaný)
  Vidím, že lékaře a celé zdravotnictví opravdu nemáte v lásce, asi opravdu máte špatné zkušenosti a zdravotníci ve vašem okolí jezdí na návštevy v BMW a v prázdných čekárnách mají plazmy a DVD, pacienti je nezajímají, protože jednají s dealery při kafíčku o drahých lécích a o tom jak "odrbat" pojišťovny. Nebudu Vám vyvracet Vaše názory, ale pokud opravdu u Vás lékaři ordinují od 8.30 do 12h, pak jste země zaslíbená a všichni lékaři se k Vám jistě pohrnou a bude velká konkurence a situace se jistě za pár let zlepší, nezoufejte. Citím že máte opravdu spadeno na ty podnikatele, co si cpou osobní spotřebu do nákladů, syčáci, to zaměstnanec nemůže, ten ale zase sedí v práci u počítače a za firemní peníze píše články a brouzdá na netu, to je v pořádku??? Dámy a pánové, dělejte co umíte a zkuste si taky otevřít soukromou ordinaci, budete hned za vodou, seznam dealerů BMW na netu najdete, vezmete si úvěr od banky za 8% p.a. a hypotéku na velký dům a bude si číst články na netu a pít kafíčko s dealery jako já, pacienty nechte v průvanu na chodbě, třeba je to omrzí a půjdou domů, nebo do práce. Nebo volte komunisty, ty s nimi zatočí...
  Hlavně nebuďte nemocní, to by jste k tomu lékaři a lékárníkovi museli jít a pokorně sledovat ten přepich.
 • 18. 3. 2006 17:14

  PUDR MUDR (neregistrovaný)
  ZA VŠÍM, CO JSEM ZDE UVEDL, SI STOJÍM. JE TO CELÉ BOHUŽEL PRAVDA. ŽIJI V POHRANIČNÍM MĚSTĚ 20 KM OD NEJBLIŽŠÍHO (OKRENÍHO) MĚSTA. PANÍ DOKTORKA MÁ OPRAVDU BMW A ZA SKLEM JEŠTĚ CEDULKU "LÉKAŘ VE SLUŽBĚ". CHCETE SNAD SPZ TOHO BMW? PLAZMU ANI DVD V ČEKÁRNĚ ANI V ORDINACI BOHUŽEL NEMÁ, ALE NEDIVIL BYCH SE TOMU, ŽE JI MÁ DOMA.
  S TOU ORDINAČNÍ DOBOU JSEM TO PŘEHNAL. JAK JSEM SI TUHLE OVĚŘIL, MÁ 2X V TÝDNU NE DO 12, ALE JEN DO 11. TAK SORRY ZA NEPŘESNOST.
  JESTLI ŽIJETE V PRAZE, TAM JE TO JINÉ. BOHUŽEL TAM OBČAS TAKY MUSÍME A PŘÍSTUP LÉKAŘŮ JE TAM ÚPLNĚ JINÝ NEŽ U NÁS. TAM SI OPRAVDU PACOŠE PŘEDCHÁZEJÍ, ZÁZRAKY DO 3 DNŮ A NEMOŽNÉ NA POČKÁNÍ.
  PÍ. DOKTORKA SI ŽÁDNÝ ÚVĚR BRÁT NEMUSELA (NA CO TAKY?) - MĚSTU PLATÍ ZA PRONÁJEM ORDINACE, BMW MÁ NA LEASING, V ORDINANCI ŽÁDNÉ NOVÉ PŘÍSTROJE NEMÁ, ZAŘÍZENÍ A NÁBYTEK JE JEŠTĚ Z OÚNZ. JO, VLASTNĚ MÁ PRO SEBE KOŽENÉ KŘESLO, NA SESTRU BOHUŽEL NEZBYLO, TA SEDÍ NA ROZHRKANÉ ŽIDLI TAKY Z OÚNZ. MOŽNÁ, ŽE PO ABSOLVOVÁNÍ VŠ SI DOKTROR, KTERÝ CHCE ZAČÍT SOUKROMOU PRAXI, MUSÍ VZÍT ÚVĚR NA VYBAVENÍ ORDINACE. ALE ZASE Z PRAXE VÍM, ŽE HODNĚ LÉKAŘŮ SE JDE PO ŠKOLE OTRKAT DO ŠPITÁLU, KDE TAKY NEDĚLÁ ZA ALMUŽNU A PAK, KDYŽ SE NĚČEMU PŘIUČÍ A SVŮJ PLAT NEROZHÁZÍ, SE MŮŽE TRHNOUT A ZALOŽIT SI SOUKROMOU PRAXI. V POSLEDNÍ DOBĚ NEPAMATUJI, ŽE BY NĚKDO BYL SCHOPEN PO ŠKOLE JÍT DĚLAT SOUKROMĚ, SÁM ZA SEBE.
  NEVÍM, PROČ NESNESETE KRITIKU? JSTE OPRAVDU TAKOVÝ ZASTÁNCE SOBECTVÍ, ŽE NESNETE, ABY ZAMĚSTNANEC MĚL TAKY NĚJAKÁ PRÁVA A JEN BYL VYKOŘISŤOVÁN PODNIKATELEM? PŘITOM KDYBY NEBYLO ZAMĚSTNANCŮ, KDO BY PODNIKATELI VYTVÁŘEL PENÍZKY? MYSLÍTE SI, ŽE ON BY DĚLAL TO, CO MUSÍ JEHO PODŘÍZENÍ? MOŽNÁ TAK NĚJAKÝ ŽIVNOSTNÍK DĚLÁ JEN SÁM NA A ZA SEBE... NELÍBÍ SE MI, ŽE PODNIKATEL SI MŮŽE DÁT DO NÁKLADŮ OSOBNÍ SPOTŘEBU A ZAMĚSTNANEC MUSÍ HEZKY ČEKAT, CO MU ZBYDE Z VÝPLATY PO ZDANĚNÍ A TEPRVE Z TOHO MŮŽE PRO SVOU OSOBNÍ SPOTŘEBU UTRÁCET. TOHLE SE MI OPRAVDU NELÍBÍ A NEJSEM SÁM. TO NENÍ DEMOKRACIE, TO JE MODRÝ FAŠISMUS.
  JAK JSEM UVEDL, BYDLÍM U HRANIC A ČASTO JEZDÍM ZA HRANICE. MYSLÍTE SI, ŽE TAM TAKOVÝ BORDEL, JAKO VLÁDNE U NÁS, MAJÍ? DOKTOŘI TAM SICE BMW NĚKDY MAJÍ, ALE ZMŮŽOU SE NA NĚJ AŽ PO LETECH A MUSÍ BÝT PRO KLIENTY 24 HODIN K DISPOZICI.
  MANŽELKA DĚLÁ U SOKROMÉHO PODNIKATELE A MÁ PŘÍSTUP K HODNĚ CHOULOSTIVÝM INFORMACÍM. VIDÍ, JAK FIRMA NAKUPUJE LUXUSNÍ NÁBYTEK A ELEKTRONIKU A TU PAK PAPÍROVĚ UMISŤUJE NA PROVOZOVNY. VOZOVÝ PARK JE VÍCEMÉNĚ PRO SOUKROMÉ JÍZDY. SEKAČKA NA TRÁVU PRO PARKOVÉ ÚPRAVY ZÁHONKU 3 X 3 M PŘED KANCELÁŘÍ. VE FIRMĚ DĚLAJÍ NA STARÝCH KOMPECH S CRT MONITORY, RODINA MÁ DOMA NEJNOVĚJŠÍ PC S LCD. mOHL BYCH VE VÝČTU POKRAČOVAT ...MOHU VÁS UJISTIT, ŽE KONTROLY Z FINANČÁKU NIC NEOBJEVILA. FIRMA ZAMĚSTNÁVÁ LIDI, KTEŘÍ PANU PODNIKATELI OPRAVUJÍ, UDRŽUJÍ A ROZŠIŘUJÍ JEHO BARÁČEK. POKUD SE NAPŘ. V POSLEDNÍ DOBĚ MODERNIZOVALA KOUPELNA, ŠLO Z VELKÉ ČÁSTI SAMOZŘEJMĚ NA JISTOU PROVOZOVNU.
  SERE VÁS, ŽE JSTE TAKY PODNIKATEL A TOHLE SI NEMŮŽETE DOVOLIT NEBO NEVÍTE, JAK NA TO?
 • 18. 3. 2006 19:51

  Paul (neregistrovaný)
  Tomu říkám úroveň...tak jen na okraj, soudruhu, v ordinaci je bohužel pořád nejdůležitější ten doktor. Střední zdravotnický personál sice nemusí sedět na 30 let starých židlích, ale ten Vás nevyléčí...pokud Vaše manželka má přístup k "choulostivým" informacím a potom Vás to doma "žere" lituji Vás, asi brzo skončíte u některého kolegy psychiatra. No nic, to jsme se asi trochu vzdálili od tématu vysokých úroků pro lékaře...ale vlastně vidím, že tam u Vás si lékař nezaslouží nic, protože nic nedělá. Vlastně všichni podnikatelé asi podle Vás nic nedělají, jen jezdí v BMW (já preferuji Mercedes-Benz). Doporučil bych takovým jako jste vy, přečíst si něco o ekonomii, např. to že podnikatel je ten, kdo vytváří pracovní místa, ne zaměstnanec...a to platí u nás i u sousedů v SRN. Je vidět, že jste zaslepen minulostí a že asi ani nevíte co obnáší např. práce v nemocnici a 24h služby. A pokud se vaše paní podílí na zamlčování takových skutečností, které jste uvedl, má zaděláno na spolupachatelství z trestného činu krácení daní, už s vámi nebudu dál polemizovat, neboť se musím podívat po novém služebním voze, asi na www.bmw.cz nebo www.audi.cz? No snad to po volbách bude lepší a třeba zabrousím i na www.rollsroyce.cz...PROLETÁŘI VŠECH ZEMÍ...kdo viděl Pelíšky si domyslí...
 • 20. 3. 2006 16:11

  PUDR MUDR (neregistrovaný)
  KDE JSTE BYL ZALEZLÝ PŘED 89.?
  NEVÍM, JAK ZNÁTE ORDINACI (KROMĚ TÉ V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ), ALE SESTRA UDĚLÁ PŮL PRÁCE ZA DOKTORA. A I KDYBY NE, PŘÁT JI 30 LET STAROU ŽIDLI Z OÚNZ?
  JAK TAK KOUKÁM, KDO VIDÍ REALITU JINAK NEŽ ODS A JÍ ZPŘÍZNĚNÍ PODNIKATELÉ, JE BOLŠEVIK, PROLETÁŘ NEPŘEJÍCÍ CHUDÁKŮM PODNIKATELŮM NIC. MNE JEN PŘIPADÁ NEROVNOMĚRNÉ POSTAVENÍ PODNIKATELŮ A ZAMĚSTNANCŮ VE SPOLEČNOSTI. NEŘÍKÁM, ŽE VŠICHNI, ALE NAPROSTÁ VĚTŠINA PODNIKATELŮ SE K PODNIKÁNÍ DOSTALA DÍKY TOMU, ŽE MĚLA PENÍZE Z DOB KOMUNISTŮ. DKO MĚL ZA KOMUNISTŮ NEJVÍCE PENĚZ? KOMINISTI, VEKSLÁCI, TI, CO JIM PRÁCE NEVONĚLA A RŮZNĚ OCH*ÁVALI REŽIM INVALIDNÍMI DŮCHODY ATP.
  NEMOHU ZA TO, ŽE V MÉM OKOLÍ JSOU TACÍ PODNIKATEKÉ, KTERÉ TU POPISUJI. MOŽNÁ, Ž JSTE JEDNÍM Z NICH A CÍTÍTE, ŽE UŽ JE TO NEÚNOSNÉ A ABY ZASE NEPŘIŠEL NĚJAKÝ TEN 48.? JÁ SE TĚM LIDEM ANI NEVIDÍM, NA JEDNÉ STRANĚ JEDNI NEMĚLI CO JÍST A V ČEM CHODIT, NA DRUHÉ STRANĚ JINÍ NEVĚDĚLI, CO ROUPAMA DĚLAT A VYTVÁŘELI UMĚLÝ NEDOSTATEK (TAKOVÝ JAKÝ SE DAŘILO I RŮZNÝM VEKSLÁKŮM A PŘEKUPNÍKŮM PŘED 89.) VŠEHO, ABY SE TI CHUDÍ MĚLI JEŠTĚ HŮŘE. JEN SE PODÍVEJTE NA NÁM TOLIK PŘEDHAZOVANÝ ZÁPAD - TAM TĚM DOLE UŽ TAKY DOCHÁZÍ TRPĚLIVOST A RŮZNĚ DEMONSTRUJÍ. ONO Z NEVINNÉ DEMONSTRACE K PŘEVRATU JE NĚKDY JENOM KRŮČEK - O TOM JSME SE PŘESVĚDČILI V 89.
  MÁ MANŽELKA OFICIÁLNĚ NIC NEVÍ, A KDE NENÍ ŽALOBCE NENÍ ANI SOUDCE, ŽE ... JINAK ALE EXISTUJÍ SPOLEHLIVÉ METODY, JAK PŘED OHLÁŠENOU KONTROLOU VŠE DÁT TAK, JAK JE V PAPÍRECH A NIKDO VÁM NIC NEPROKÁŽE. JESTLI O TOM NEVÍTE, TAK TAKHLE PODNIKÁ 99 % REPUBLIKY. JESTLI TO TAK NEDĚLÁTE I VY, A JSTE JEDNÍM Z ČESTNÝCH PODNIKATELŮ, TAK SORRY.
  ps: DALŠÍ PANÍ DOKTORKA NA OBVODĚ MÁ 1 ŽLUTOU OCTÁVII RS A NĚJAKÉHO TERÉŇÁKA (PATROL?). JEJÍ MANŽEL TAKY NĚCO MÁ, AŽ ZJISTÍM, TAK NAPÍŠU. DALŠÍ PÍ. DOKTORKA MÁ JEN FABII COMBI, ALE PRAVIDELNĚ JI KAŽDÉ 3 ROKY OBMĚŇUJE.
 • 20. 3. 2006 23:55

  Petr (neregistrovaný)
  "MNE JEN PŘIPADÁ NEROVNOMĚRNÉ POSTAVENÍ PODNIKATELŮ A ZAMĚSTNANCŮ VE SPOLEČNOSTI."

  Můžu se jen zeptat: Když považujete postavení podnikatelů ve společnosti za tak výhodné, proč nepodnikáte?
 • 21. 3. 2006 8:14

  šafránek (neregistrovaný)
  Tak asi "Paul <paul (tečka) jean (zavináč) seznam (tečka) cz>" je pán doktor, když někoho, kdo do našeho zdravotnictví a celého podnikatelského bordelu asi dobře vidí a tudíž ho to právem sžírá, vidí skončit u některého kolegy psychiatra.
  Máte sice pravdu, že podnikatel vytváří pracovní místa, ale podnikatel taky na těch místech své ovečky tvrdě vykořisťuje (pokud to není rodinná firma se všemi privilegii pro rodinné píslušníky), jinak by nepodnikal. Končí to tak, že pan podnikatel nedělá mnohdy nic a práci za něj odedře jeho podřízený. Za minulého režimu osoby nepracující ale mzdu pobírající byly neproduktivní duše. Jak se říká: jeden je tu na braní peněz a jeden na práci.
  Zastávám zásadu nedělej druhým, co je ti samotnému nepříjemné. Dá se to vztáhnout i na podnikání. V jistém zaměstnání nás nutili znát práci nadřízených. Nadřízení však o naši práci neměli v nejmenším ani páru. Práci na celý den odhadli na hoďku, hodinovou práci na 5 minut. Když pak sami viděli, že se neflákáme a že oni by to ani za tu dobu, co my, nestihli, tak to uznali. Bohužel, každému úkolu předcházelo takovéto opovrhování "neschopnými" podřízenými. My jsme museli práci nadřízených umět zastat, oni naši ne. Myslíte, že je to takhle v pořádku? O finančním ohodnocení budeme raději mlčet.
 • 21. 3. 2006 9:04

  paul (neregistrovaný)
  Myslel jsem si, že už nebudu reagovat, ale vidím, že někteří lidé mají velmi zkreslené představy o podnikání ve zdravotnictví a úspěch se u nás měří podle značky a objemu auta, někdy stačí mít i drahý mobil. Vážení, vy si myslíte, že sestra odvede za lékaře jeho práci?? Podřízení jsou podle Vás vykořisťovaní, ale že u nás je běžným zvykem pořád marodit a "flákat se" doma, to vám asi připadá normální? Vidím to dnes a denně, jak se lidem nechce do práce. Koukejte makat a budete se mít taky líp, pak si budete mít možnost vzít místo výplaty úvěr a koupit si to BMW nebo Octavii.
 • 21. 3. 2006 9:08

  Petr (neregistrovaný)
  Trochu nechápu, co tím chcete říci. Pokud hovoříte o "nadřízených", nejspíš se nejedná o podnikatele, ale o jiné zaměstnance - tedy je to mimo téma.

  Podnikatel samozřejmě nebude "stát u pásu" a dělat to samé co jeho zaměstnanec a za stejné peníze. Podnikatel vkládá do podnikání své peníze (zatímco zaměstnanec nikoli), podnikatel nese riziko jako první (zaměstnanec až v případě krachu podniku) a podnikatel musí zajistit zakázky, zkoordinovat celou firmu, postarat se, aby se mu zaměstnanci místo práce "neopírali o lopatu"...

  A samozřejmě - pokud si to umí organizačně zařídit, pak se dál nemusí o svou firmu příliš starat. Šlape mu sama. A při tom všem sotva může vykořisťovat zaměstnance - ti mohou jít jinam, jestli se jim práce nelíbí (a mají schopnosti), nebo mohou začít sami podnikat (jestli si troufnou - není to žádný med). Naopak, podnikatel dává zaměstnancům práci a tím je živí (samozřejmě, i zaměstnanci svou prací živí podnikatele, ale to není vykořisťování :-).

  Předejdu další námitce: Že zaměstnanec nemůže jít jinam, protože není jiná práce? O to více může být rád, že ho podnikatel zaměstnal a dává mu práci a živobytí.
 • 21. 3. 2006 10:41

  paul (neregistrovaný)
  Ano, takové příspěvky patří dle mého názoru na web o financích a bankách, souhlasím s Vámi.
 • 21. 3. 2006 10:42

  PUDR MUDR (neregistrovaný)
  paul <paul (tečka) jean (zavináč) seznam (tečka) cz> : U NÁS TEDA SESTRA PŮL PRÁCE DOKTORA ODVEDE! KDYŽ TAM JEŠTĚ NEBO UŽ PANÍ DOKTORKA NENÍ, MNOHO PAPÍROVÉ AGENDY A I OŠETŘENÍ NEBO VYŠETŘENÍ ZASTANE ONA - SESTRA! VŠAK SE JÍ NA OBVODĚ TAKY ŘÍKÁ, ŽE JE 1/2 = 0,5 DOKTORA! A VIDĚL JSTE NĚKDY, ŽE BY DOKTOR "PÍCHAL" LÍP NEŽ SESTRA? ZAŽILI JSME TOHO PO ŠPITÁLECH UŽ DOST, ALE CVACHŮ JE MEZI DOKTORY STÁLE DOST ...
  JELIKOŽ MÁME V PŘÍBUZENSTVU LÉKAŘE, VÍM, O ČEM PÍŠI. KAŽDÝ PODNIKATEL V TÉHLE REPUBLICE JEN KŇUČÍ A JE MU VŠE MÁLO. TO, K ČEMU SE DOKTOR V CIZINĚ DOSTANE PO CELOŽIVOTNÍ CELODENNÍ KARIÉŘE, CHCE U NÁS DOKTOR PO DESETI LETECH PO 4 HODINÁCH ČISTÉ PRÁCE. BOHUŽEL.
  JELIKOŽ DOSTI ČASTO MUSÍME JEZDIT DO PRAHY DO JEDNÉ NEMOCNICE, NEMÁME POCIT, ŽE BY KAŽDÝ NEMOCNÝ BYL JEN SIMULANTEM A NECHTĚL DĚLAT.
  OSTATNĚ, JAKO LÉKAŘ BYSTE Z PREVENTIVNÍCH PROHLÍDEK ZJISTIL, ŽE NENÍ ZDRAVÉHO ČLOVĚKA. NA KAŽDÉM SE NĚCO NAJDE! TEĎ MI VYSVĚTLETE: ODBORNÁ LÉKAŘSKÁ VYŠETŘENÍ NEODHALÍ SIMULANTA NEBO JE TO HONBA LÉKAŘŮ ZA BODY NEBO CO?

  Petr <no (zavináč) spam (tečka) cz> : PODNIKATEL = ROZUMÍ SE VŽDY NADŘÍZENÝ.
  Z POZICE PODŘÍZENÉHO SE ASI VŽDY NEBO ASPOŇ VĚTŠINOU BUDE JEDNAT O VYKOŘISŤOVÁNÍ, Z POZICE PODNIKATELE/NADŘÍZENÉHO ZASE O DÁVÁNÍ PRÁCE. BOHUŽEL, NÁMITKU K "DĚLAT JINAM" BYCH PODAL. ZDE JE PRÁVĚ ZNEUŽÍVÁN NEDOSTATEK PRACOVNÍCH MÍST NA TRHU. POKUD MÁTE NĚJAKÉ VZDĚLÁNÍ, PŘED DŮCHODEM A K TOMU PLATIT NA DŮCHOD, HYPOTÉKU ATP., MUSÍTE DRŽET ÚSTA A KROK, PROTOŽE PŘI ZMĚNĚ ZAMĚSTNÁNÍ /POKUD NEMÁTE NĚJAKÉHO ZNÁMÉHO PERSONALISTU/ SI U NÁS NEŠKRTNETE. A ABYSTE JEL PRACOVAT DO AMERIKY, JAKO VE 20. LETECH MINULÉHO STOLETÍ ...? ASI TĚŽKO BUDETE CHTÍT PO TAKOVÉMTO ČLOVĚKU, KTERÝ JE DEJME TOMU ZVYKLÝ NA PŘÍJEM 15 TISÍC MĚSÍČNĚ, ABY ŠEL DĚLAT STEJNOU PRÁCI ZA MINIMÁLNÍ MZDU, I KDYŽ PODNIKATEL BY MU MOHL DÁT DESETKRÁT VĚTŠÍ MZDU, ALE PROČ, KDYŽ NEMUSÍ A RADĚJI SI PRO SEBE KOUPÍ ROLLCE. DOUFÁM, ŽE MNE NEBUDETE CHYTAT ZA SLOVO, VÍM, ŽE ROLLS SE U NÁS JIŽ NĚKOLIK LET NEPRODAL A ŽE JEDEN JE K MÁNÍ V JISTÉM KRÁLOVÉHRADECKÉM BAZARU... A PAK SLYŠÍTĚ Z ÚST ODS, ŽE KAŽDÝ OBČAN BY SI MĚL SPOŘIT NA PENZI, ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ, STAVEBNÍ SPOŘENÍ ČI HYPO, NA ZDRAVÍ, NA ŠKOLSTVÍ, NA NÁBOŽENSTVÍ A JÁ NEVÍM CO JEŠTĚ, ALE Z Ć E H O ? KDYŽ JE TAK MIZERNĚ FINANČNĚ OHODNOCEN ...
 • 22. 3. 2006 8:02

  paul (neregistrovaný)
  Vážený pane, mám pro vás jen jednu radu, těšte se na důchod, pak na vás budou dělat mladí podnikatelé a hlavně se těšte dobrému zdraví. A jestli je pravda, že u vás 1 sestra = 0,5 doktora, tak nevidím důvod vychovávat nové lékaře a bude stačit zdvojnásobit střední zdravotnický personál a všichni budou (tam u vás) spokojeni a vyjde to levněji. Jen mám strach, že až bude ta sestra jezdit třeba v novém Roomsteru, že pak budete psát o babkách kořenářkách.
  Simulanti u nás budou, dokud je bude podporovat sociální systém. Pokud si někdo stěžuje na bolesti, je třeba provést podrobné (drahé) vyšetření a výsledek někdy je ten, že simulant jde za týden do práce a je klid, jistě to znáte ze svého okolí...
  A pokud jste zvyklý na svůj plat, představte si, že by vám místo výplaty váš zaměstnavatel řekl, jděte si půjčit do banky jen na 8% p.a....a o tom byl ten první můj příspěvek.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).