Hlavní navigace

Nová karta vám zlevní volání v síti Vodafone. Šetřit můžete i v dalších sítích

14. 4. 2011
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Nechcete platit za hovory a bankovní poplatky a chcete sbírat i výhody? Nyní máte šanci u tří mobilních operátorů. Za věrnost dostanete slevy, výhody a úspory na poplatcích.

Šetřete v síti Vodafone

Jestliže rádi telefonujete a chcete sbírat výhody pomocí věrnostních programů, nově máte možnost i u operátora Vodafone, kterému takovýto program stále chyběl. Společnosti Raiffeisenbank a Vodafone totiž začaly svým klientům od minulého týdne nabízet cobrandovou kreditní kartu MasterCard s názvem Vodafone kreditní karta. Podle výše útraty vám tato kreditka nabídne volné minuty do sítě Vodafone, přitom Vodafone nerozlišuje, zda máte tarif nebo předplacenou službu.

Princip věrnostního programu je jednoduchý. Požádáte o kreditní kartu, kterou vydává Raiffeisenbank, a pak už s ní běžně platíte. Podle výše útraty máte výhody.

Parametry kreditní karty

 • Pokud s Vodafone kreditní kartou nakoupíte alespoň za 5 000 Kč za měsíc, neplatíte poplatek za vedení karty, v opačném případě je 540 Kč ročně.
 • Bezúročné období je 60 dnů, tj. druhé nejdelší na trhu kreditních karet.
 • Úrok je 25,08 % p.a. pro bezhotovostní platby a 30 % pro výběry hotovosti.
 • Banka umí inkasovat 100 % částky z jakéhokoli účtu.

Věrnostní výhody u Vodafone

Věrnostní program je nastavený tak, aby vás motivoval k používání kreditní karty, nikoli aby ležela šuplíku. Můžeme jej nazvat Víkendové volání bez poplatků. A jak funguje?

Je potřeba zaplatit kreditkou minimálně 2 000 Kč během zúčtovacího období, a poté voláte o víkendu do sítě Vodafone zdarma. Vodafone vám tuto odměnu aktivuje nejpozději do 15 pracovních dnů po provedení první bezhotovostní platby a volat zdarma budete o nejbližším následujícím víkendu. To není vše, podle výše útraty kreditkou dostanete další výhody, aktivace bude opět do 15 dnů:

Výše útraty kartou měsíčně Počet víkendů, kdy voláte zdarma
2 000 – 3 999 Kč 1 volný víkend
4 000 – 5 999 Kč 2 volné víkendy
6 000 – 7 999 Kč 3 volné víkendy
8 000 a více 4 volné víkendy
Nad 10 000 Kč ke 4 víkendům za vás navíc Raiffeisenbank vysadí další strom

Vodafone motivuje i ekologicky smýšlející zákazníky, protože se veřejně zavazuje, že za vás vysadí stromy zejména v Chráněných krajinných oblastech ČR, s tím mu pomůže Agentura ochrany přírody a krajiny ČR. Za každou první bezhotovostní platbu vysadí jeden strom a za útratu nad 10 000 Kč měsíčně další strom vysadí Raiffeisenbank.

Tip: Objednejte si Vodafone kreditní kartu online na Měšci.

Šetřete v síti T-Mobile

Věrnostní program má také společnost T-Mobile, která ve spolupráci se společnosti Essox, resp. Komerční bankou vydává T-Mobile Bonus kreditní kartu. Ta však je pouze pro zákazníky s paušálem.

Parametry kreditní karty

 • Karta je jen pro paušální zákazníky T-Mobile, za kartu se platí 480 Kč ročně, resp. za výpis ke kartě
 • Bezúročné období je 76 dnů, tj. nejdelší na trhu kreditních karet v ČR
 • Úrok je 23,88 % p.a.
 • O každé transakci kartou jste bez poplatku informováni SMS.
 • Karta je pojištěna pro případ neschopnosti splácet.
 • Banka neumí inkasovat kartu sama, musíte na to myslet vy.

Věrnostní výhody u T-Mobile

Za platby kartou sbíráte body do T-Mobile Bonus programu a za nasbírané body si můžete vybrat z T-Mobile Bonus katalogu jakoukoli odměnu. Za první použití karty získáte 300 bodů, poté za každých zaplacených 30 Kč dostanete 1 bonus bod (nevztahuje se na výběry z bankomatů).

Šetřete v síti Telefónica O2

Na všechny zákazníky O2 míří míří Citibank se svojí O2 Citi kreditní kartou nebo O2 Citi kreditní kartou Gold. Podle typu karty máte v kapse slevu na služby O2 na vašem vyúčtování a na dobíjení kreditu předplacené karty.

Parametry kreditních karet

 • Základní karta stojí 600 Kč ročně, zlatá vyjde na 2500 Kč ročně.
 • Bezúročné období je 55 dnů.
 • Úrok je 23,99 % p.a. pro bezhotovostní platby a 29,99 % p.a. pro výběry hotovosti.
 • Banka umí inkasovat 100 % částky z jakéhokoli účtu.
 • Součástí obou karet jsou další rozsáhlé služby a vlastní věrnostní program banky.
 • Zlatá karta má v ceně pojištění odcizení mobilního telefonu (pojistný limit 3000 Kč) a zneužití SIM (limit 1000 Kč).

Věrnostní výhody u O2

Abyste dostali následující slevy, musíte provést alespoň jednu transakci kartou v daném měsíci (platbu nebo výběr hotovosti).

Základní karta vám dá každý měsíc 10% slevu na vyúčtování služeb O2, zlatá karta má tuto slevu 20%. Sleva se vám automaticky načte při platbě inkasem z karty nebo při zadání příkazu k úhradě vyúčtování z karty (to takto jde).

Kromě toho máte vždy 20% bonus na dobití kreditu nad 300 Kč, bonus platí pro obě karty. Např. za zaplacených 1000 Kč tedy dobijete kredit ve výši 1200 Kč.

Pro nové zákazníky má Citibank zaváděcí stálou akci, u základní karty je prvních 6 měsíců 20% sleva na vyúčtování služeb, poté se vrací na 10% úroveň.

Posbírejte si své výhody

Výhodou věrnostního programu s kreditní kartou Vodafone je, že na rozdíl od O2 a T-Mobile je dostupný i pro zákazníky s předplacenou službou. Na druhé straně O2 a T-Mobile mají vlastní věrnostní programy pro zákazníky s předplacenkami, které je motivují k pravidelnému dobíjení kreditu. Pokud jste stálým zákazníkem jednoho z operátorů a chcete z něj vytřískat další slevy a výhody, partnerská kreditní karta je další možností, jak toho dosáhnout. A nemusí vás stát ani korunu.

 

Přehled cobrandových karet bank a mobilních operátorů
Telekomunikační operátor T-Mobile Telefónica O2 Vodafone
Partnerská banka Komerční banka/Essox Citibank Raiffeisenbank
Název produktu T-Mobile Bonus kreditní karta O2 Citi kreditní karta, O2 Citi kreditní karta Gold Vodafone kreditní karta
Bezúročné období max. 76 dnů 55 dnů 60 dnů
Úrok pro bezhotovostní platby 23,88 % p.a. 23,99 % p.a. 25,08 % p.a.
Úrok pro výběry hotovosti 23,88 % p.a. 29,99 % p.a. 30 % p.a.
Roční náklady max. 480 Kč 600 / 2500  Kč 540 Kč
Strop pro bonusy není 400 / 800 Kč měsíčně netýká se
Karta bez poplatku při splnění podmínek ne ne ano
Kdo získá kartu po splnění podmínek paušální zákazníci bez omezení bez omezení
Věrnostní výhoda Bonusové body, poté zboží/služby z katalogu 20% sleva na dobíjení kreditu, 10–20% sleva na vyúčtování služeb Víkendové hovory v síti Vodafone

Jakého mobilního operátora používáte?

Autor článku

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, specializuje se na finanční produkty, dluhovou problematiku a oblast dopravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).