Hlavní navigace

Názor k článku Konec superhrubé mzdy: Opoziční návrh by výrazně pomohl vaší peněžence od Karel - Superhrubá mzda měla lidem ukázat, kolik vlastně platí...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 9. 2018 14:36

    Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

    Superhrubá mzda měla lidem ukázat, kolik vlastně platí státu. Aby na papíře viděli, že když si zaměstnavatel "od huby utrhne" 1000Kč, tak zaměstnanec dostane jen polovinu a zbytek dostane stát. Dále to byla příprava půdy pro kosmetickou, leč zásadní změnu - zrušení odvodů zaměstnavatele a kompletní přesun povinností na zaměstnance. Hodně by to zjednodušilo daně jak u zaměstnavatelů, tak u zaměstnanců. Nejprve ukázat, že už teď polovinu vydělaných peněz dostává stát, pak donutit zaměstnavatele vyplácet superhrubou mzdu a pro zaměstnance zavést jedinou daň v sazbě 47%.

    Jenže lidem to bylo a je úplně jedno, málokterý pochopil, že superhrubá mzda jsou ty skutečné peníze, které si vydělali. Minulo se to účinkem. Navíc politici zjistili, že ono je lepší mít daňový systém co nejkomplikovanější - aby do toho nikdo moc neviděl a nešťoural. Takže tohle se měnit nebude, stále se místo jedné daně bude platit pět různých dani na dvou místech. Daňové přiznání jako jeden list A5 nebude.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).