Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Konec superhrubé mzdy: Opoziční návrh by výrazně pomohl vaší peněžence od jehovista - Proc superhrubou? To fakt jeste nekdo nechape, ze...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 9. 2018 19:41

  jehovista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Proc superhrubou? To fakt jeste nekdo nechape, ze akorat hruba je nesmysl?

 • 7. 9. 2018 7:11

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  On je nesmysl už i superhrubá. Copak zaměstnavatel za zaměstnance něco odvádí? Já bych brala, kdyby měl zaměstnanec na výplatnici sumu mzdy a z ní povinné odevedené srážky. Kejkle s tím, co platí zaměstnanec a co zaměstnavatel, jsou jen odváděním pozornosti od toho, co je zaměstnanci ze mzdy skutečně sráženo. Jenže na to si asi nikdo z politiků netroufne.

 • 7. 9. 2018 8:56

  jehovista (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Vzdut presne o tom pisu. Hroubou zrusit, superhrube zacit rikat hruba a jednotna srazka za mzdy ve vysi 50 %. Jasne jako facka.

 • 8. 9. 2018 22:07

  czhunter (neregistrovaný) 2a02:8108:80c0:----:----:----:----:----

  Na co si netroufne?

  Nechat na vyýplatnici napsat, kolik zaměstnavatel vydal ze svého svého, kolik si celkově strhl stát (na daních a pojištěních - ale to je nepodstatné, do kolika řádků se to rozepíše) a co zaměstnanci skutečně dorazí na účet?

  Ale to už tam DÁVNO JE.

  Nikdo nikde nezatajuje, jaký je příjem státu ze zaměstnatelem vyplacené mzdy.
  Kdo umí dělit, zjistí dokonce, že je to u mediánové mzdy cca 43 %. Což je mírný nadprůměr mezi evropskými zeměmi (ale rozhodně ne nijak drtivě vybočující hodnota).

 • 9. 9. 2018 7:35

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Czhuntere, nejde o to, že ty sumy jsou na výplatnici. Jde o to, aby se tam nepsalo, že toto platí zaměstnavatel a toto zase zaměstnanec. jde o to, aby tam nebyly kejkle s hrubou a superhrubou, ale o to, aby tam byla jen superhrubá a posléze součet zaměstnavatel + zaměstnanec za sociální, dtto za zdravotní... Aby se i těm jednodušším lidem v kotrbě rozsvítilo, co všechno povinně platí.

 • 9. 9. 2018 9:37

  czhunter (neregistrovaný) 2a02:8108:80c0:----:----:----:----:----

  Pokud někdo považuje rozepsání jednoho čísla do asi 6 za "kejkle ve kterých se nevyzná", tak by neměl mít volební právo.

  Podceňujete inteligenci svých spoluobčanů - snad NIKDO tak jednoduchý aby to nepochopil neexistuje.

  Otázka je, jestli to někoho zajímá.

  Protože nakonec proč by mělo?
  I když si to odečte, podělí, spočítá, tak s tím udělá co? Namíchá si molotovy a vyrazí na barikády a svrhne te odporný "neomarxistický" (sice nikdo neví co to slovo znamená, ale teď je hodně v módě ho používat - tak jako třeba loni byl v módě "ekoterorismus") establišment ?
  Ne, samozřejmě s tím neudělá nic. "Rozsvítí se mu v kotrbě" a to je asi tak všechno. Pak zase zhasne a půjde spát.
  Maximálně si může spočítat, o kolik se mu vyplatí Švarcsystém a risknout to po dohodě se šéfem)

 • 9. 9. 2018 12:42

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Asi takhle: když si koupíš v krámě chleba, tak na účtence není "odvod DPH 7% za obchodníka a odvod DPH 3% za zaměstnance". Chápeš?
  No nic, tohle nechápe levice, nechápe pravice, a nechápou ani ti, kdo chtějí řídit stát jako firmu.

  "Pokud někdo považuje rozepsání jednoho čísla do asi 6 za "kejkle ve kterých se nevyzná", tak by neměl mít volební právo. Podceňujete inteligenci svých spoluobčanů - snad NIKDO tak jednoduchý aby to nepochopil neexistuje."
  No, podívej se na diskuze na měšci. A co teprv podnikatel! Tam se takových najde, co si myslí, že většinu platí zaměstnavatel, menší část zaměstnanec. Tolik k inteligenci a rozepisování. Zajímavé je, že sami sebe většinou řadí k těm úspěšnějším, pracovitějším a chytřejším, na jejichž znalostech a schopnostech jsou, podle nich, ti druzí závislí. (A s tím odněním volebního práva: chudák Kalousek, ty mu přeješ věci, kdo by ho potom volil?)

 • 9. 9. 2018 12:42

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  "odvod DPH 7% za obchodníka a odvod DPH 3% za zákazníka".

 • 9. 9. 2018 13:40

  czhunter (neregistrovaný) 2a02:8108:80c0:----:----:----:----:----

  "Asi takhle: když si koupíš v krámě chleba, tak na účtence není "odvod DPH 7% za obchodníka a odvod DPH 3% za zaměstnance". Chápeš?"

  Já to chápu. A chápu, i to, že nedává smysl SP a ZP mít rozepsané na dvě části. A klidně byl bych pro sloučení.
  Ale to, co nechápu je, jaký PROBLÉM se touto operací ŘEŠÍ.

  Když se to sloučí do jednoho, tak:
  - odejde zaměstnaveteli z jeho účtu míň? NE
  - dostane zaměstnanec na svůj účet víc? NE
  - zjednoduší se výpočet daní? NE
  - změní se daňová zátěž? NE

  Je to prostě další "nice ho have" věc, ale v praxi nevýznamný "pseudoproblém", který až začne vláda vehementně řešit, tak to bude neklamným znamením toho, že se vyhýbá řešení nějakého velkého a zásadního problému.

 • 9. 9. 2018 13:45

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  "Já to chápu. A chápu, i to, že nedává smysl SP a ZP mít rozepsané na dvě části. A klidně byl bych pro sloučení.
  Ale to, co nechápu je, jaký PROBLÉM se touto operací ŘEŠÍ."

  Problém? Co to je? Znám jenom příležitosti.

  "Je to prostě další "nice ho have" věc, ale v praxi nevýznamný "pseudoproblém", který až začne vláda vehementně řešit, tak to bude neklamným znamením toho, že se vyhýbá řešení nějakého velkého a zásadního problému."
  Cože? Ona vláda nic takového nenavrhuje....

 • 9. 9. 2018 13:47

  czhunter (neregistrovaný) 2a02:8108:80c0:----:----:----:----:----

  S tím totiž souvisí celý ten problém boje pravice za zrušení superhrubé mzdy.

  Kdyby jim totiž šlo o to, co tvrdí, teda "hlavně aby lidem zůstalo v peněženkách víc peněz", tak mají několik jednoduchých cest, jak to udělat:
  - snížit sazby daně/pojištění (to je výhodné hlavně pro lidi s vyššími příjmy)
  - zvýšit slevu na poplatníka (to je výhodné hlavně pro lidi s nízkými příjmy)
  - zvýšit jiné slevy na dani (to je složitejší a má to často nečekané dopady)

  A nebo zvolit složitou a dlouhou legislativní cestu:
  - změnit způsob vypočet daně (základ atd.) = zrušit superhurbou mzdu

  Ten kdo zvolí složitou a dlouhou cestu, tak ukazuje, že mu o ten výsledek moc nejde, ale jde mu hlavně o to "hodně o tom diskutovat, a když se nic nevydiuskutuje, tak se nic neděje".
  Já teď nechci řešit, jaký výpočet "dává a nedává smysl", protože na to jsou různé názory, ale rozhodně zřetelně vidím co je, a co není efektivní politická iniciativa. A když si záměrně vyberu boj za neefektivní - tak opět - to má jiné záměry než "blaho lidu".

 • 9. 9. 2018 13:54

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  "S tím totiž souvisí celý ten problém boje pravice za zrušení superhrubé mzdy."
  Cože? Co tohle má společného s pravicí? Dokonce bojem. Ty fantazíruješ.

  "Kdyby jim totiž šlo o to, co tvrdí, teda "hlavně aby lidem zůstalo v peněženkách víc peněz", tak mají několik jednoduchých cest, jak to udělat:"
  No to by jistě šlo, ale sakra už, proč ta "bojující pravice" místo toho zavedla tenhle nesmysl? Dokonce navíc kromě hesla "snížení daní", i pod heslem "zjednodušení daní". Absurdní...

  Tohle jen ukazuje, že není rozdíl mezi levicí, pravicí a firmou. Všichni dělají to samé, jen trochu jinak ovoněné hesly. Všichni jsou stejně schopní. A ty jsi... velmi naivní.

 • 9. 9. 2018 14:18

  czhunter (neregistrovaný) 2a02:8108:80c0:----:----:----:----:----

  Moc nechápu, proč se mě marně snažíš urážet a zesměšňovat, když se mnou souhlasíš (nebo já s tebou - to je symetrická vlastnost). Co tím chceš vyhrát? Nebo si jen udělat dobře, jak jsi to na internetu nandal někomu, s kým jsi ani nebyl ne sporu?

 • 9. 9. 2018 14:26

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Jo tak ty to bereš jako jakousi hospodskou soutěž. Tak to mnohé vysvětluje.

 • 10. 9. 2018 7:45

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Na rozdíl oc Vás jsem pracovala i ve školství s mentálně postiženými dětmi a taky jsem jeden čas pracovala jako personalistka. Budete se divit, ale lidí, co mají inteligenci vlající trávy, je opravdu hodně. Jistě, zaměstnanci odejde z účtu stejná suma, ale sumy, odeslané za stejným účelem, jsou minimálně sečtené do jedné položky. Vaše argumentame mi připomíná vyúčtování za odběr elektřiny u jednoho alternativního operátora (už teda naštěstí neexistuje), který posílal každé čtvrtletí celoroční vyúčtování, ale rozepsané po měsících a do tolika položek, že z toho bylo cca 10 stran textu. Vcelku by to ani nevadilo, kdyby nebylo co vyúčtování, to chyba, kterou bylo nutno reklamovat. Po půl roce bitvy jsem přešla jinam, protože mne ty tanečky přestaly bavit.

 • 19. 9. 2018 14:36

  Behemot (neregistrovaný) 213.195.200.---

  Zaměstnavatel platí všechno. Nebo snad tvrdíte, že zaměstnanec každej měsíce rozbije prase, donese zaměstnavateli x tisíc a ten je vezme a pošle sociálce a jinejm magorsrátům? Asi ne, žejo. Zaměstnavatel buď platí a stád ho z toho pod pohrůžkou násilí asi polovinu donutí poslat místo zaměstnanci někam do černé díry, nebo dotyčnej nemá zaměstnání a buď je na podpoře, nebo žere hlínu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).