Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Konec superhrubé mzdy: Opoziční návrh by výrazně pomohl vaší peněžence od Jarmila - Aneb chceme zrušit to, co jsme sami zavedli....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 9. 2018 9:42

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Aneb chceme zrušit to, co jsme sami zavedli. Sice jsme zavedli superhrubou mzdu a slíbili jsme 15% daně, jenže se nám to nějak zvrtlo a daň byla ve skutečnosti 22%-ní. Proto to chceme zrušit a zase budeme slibovat modré z nebe,jen abychom se udrželi u koryt.

 • 10. 9. 2018 11:04

  thr

  Zcela bez ohledu na konkrétní politickou stranu a téma - uvědomujete si, že vlastně požadujete, aby žádná strana nikdy nenapravovala žádnou chybu, kterou udělala, neb je směšné chtít rušit to, co sami zavedli?

  Je na diskusi, zda byla v době svého zavedení superhrubá mzda až tak velká blbost, okolní podmínky se od té doby dost posunuly, ale i kdyby byla, tak je přeci nesmysl tvářit se, že je návrh k nápravě něco nehorázného...

 • 10. 9. 2018 20:39

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  No tak nějak obecně máš pravdu. Jenže pokud tu chybu "napravují" stále stejní jiní lidé už skoro 30 let, sice pokaždé bez kladného výsledku, ale pokaždé slibují že tentokrát... Nu což, klidně jim dalších 30 let věř.

 • 19. 9. 2018 14:36

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Superhrubá mzda měla lidem ukázat, kolik vlastně platí státu. Aby na papíře viděli, že když si zaměstnavatel "od huby utrhne" 1000Kč, tak zaměstnanec dostane jen polovinu a zbytek dostane stát. Dále to byla příprava půdy pro kosmetickou, leč zásadní změnu - zrušení odvodů zaměstnavatele a kompletní přesun povinností na zaměstnance. Hodně by to zjednodušilo daně jak u zaměstnavatelů, tak u zaměstnanců. Nejprve ukázat, že už teď polovinu vydělaných peněz dostává stát, pak donutit zaměstnavatele vyplácet superhrubou mzdu a pro zaměstnance zavést jedinou daň v sazbě 47%.

  Jenže lidem to bylo a je úplně jedno, málokterý pochopil, že superhrubá mzda jsou ty skutečné peníze, které si vydělali. Minulo se to účinkem. Navíc politici zjistili, že ono je lepší mít daňový systém co nejkomplikovanější - aby do toho nikdo moc neviděl a nešťoural. Takže tohle se měnit nebude, stále se místo jedné daně bude platit pět různých dani na dvou místech. Daňové přiznání jako jeden list A5 nebude.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).