Hlavní navigace

Názor k článku Kolik najezdíte, tolik zaplatíte. Allianz mění pravidla hry od karel - Třeba se téhle zajímavé myšlenky chytne nějaká pojišťovna...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 23. 9. 2016 10:39

    karel (neregistrovaný) 62.240.166.---

    Třeba se téhle zajímavé myšlenky chytne nějaká pojišťovna a časem připraví levná pojištění pro auta, co najedou hodně a naopak drahá pro ty co najedou málo nebo nejezdí vůbec. Jeden známý má mootrku, se kterou jede tak jednou za 5 let. Ten bude jistě nadšený z toho, že má v takovém případě platit dražší pojistku a jistě k takové pojišťovně rád přejde :-)

    Jak píšete o řidičských zkušenostech - to by se muselo udělat povinné ručení na řidiče a ne na auto. Nehodu vždy zaviní řidič, nikoli auto. Když je pojištěno auto, nastávají takové situace, že majitel je někomu půjčí, ten bourá, ale malusem je potrestaný majitel toho auta. Nebo si mladý člověk koupí auto a protože povinné ručení je podle věku majitele auta, tak se auto hned pojistí (napíše) na matku / otce. Ti jsou starší a mají třeba i slušný bonus. Tak proč by 20-letý syn platil 6 000 Kč pojistku, když auto jde napsat na matku a platí třeba polovinu. A matka třeba ani nemusí mít řidičák.

    Nebo kapitola - "povinné ručení na přívěsný vozík". Řidič zaviní nehodu a pojistné plnění pak jde z pojistky auta (pokud do někoho narazil autem) nebo vozíku (když narazil vozíkem). Nebo má někdo svoje auto a půjčený vozík, nabourá někoho vozíkem a pak to chce nahlásit jako škodu způsobenou autem, aby do toho netahal majitele vozíku a nezpůsoboval mu trable a papírování s pojišťovnou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).