Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kolik najezdíte, tolik zaplatíte. Allianz mění pravidla hry od tt - Najezdíte ročně 2000km? To se už nevyplatí mít...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 9. 2016 21:18

  tt (neregistrovaný) ---.static.mo-nex.cz

  Najezdíte ročně 2000km? To se už nevyplatí mít auto.

 • 23. 9. 2016 21:30

  AAA (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  No pořád to vyjde levněji než 2000 km taxíkem. Nebo co je podle vás levnějsí alternativa?

 • 24. 9. 2016 5:36

  kk (neregistrovaný) ---.static.mo-nex.cz

  Chodit pěšky nebo jezdit na kole, pokud zdraví slouží nebo veřejnou dopravou, ušetřené peníze a zdraví za to stojí.Vždyť je to nějakých 5,5km denně, čili jen do práce je to jen 2,75km denně bez dalšího ježdění (hádám, že většina lidí jezdí hlavně do práce), pokud by v tom bylo i jiné pojíždění tak by ty jednotlivé vzdálenosti musely být ještě kratší. Co bych za to dal "dojíždět" do práce necelé 3km :) Aktuálně 12km. A když si připočtete cenu auta a nutnou údržbu nebo nedejbože opravy( nehledě na to, že tak krátké cesty autu opravdu nesvědčí a za studena žádné auto nejezdí za málo) tak už i ten taxík nevychází o moc dráž.Auto bych si pak pořídil snad jen v důchodu na ježdění přes týden k lékaři a v neděli na nákup, pokud by v okolí nebydlely naše děti. A i s tím bych se dostal nad 2000km/rok, za předpokladu že i v drábkově důchodovým věku nebudu jako řidič nebezpečný sobě i jiným. Jinak naše 2 auta najezdí úhrnem +- 28000km/rok, ale byly i léta kdy to šplhalo ke 40tis, tak vím, že auto s nájezdem do 2 tis km je prostě drahé (i když to někdy jinak nejde, třeba kvůli zdraví nebo spíše nemoci) a na první pohled to tak nevypadá, drahé na to co do něj dáváte, co vám vrací a co stojí pár minut chůze. A alespoň já bych se ho při takovým nájezdu do 2000km/rok vzdal s chutí a rád.

 • 26. 9. 2016 9:01

  karel (neregistrovaný) 62.240.166.---

  Co je to proboha za počty dělit počet najetých km za rok počtem dnů v roce? Napadlo Vás třeba, že dotyčný nemusí jezdit autem denně, ale prostě jede, když potřebuje? Já např. v letech 2005 - 2011 najel autem průměrně 6 600 km ročně. Do práce jsem to měl jednu cestu 43 km a to jsem jednou byl autem i v Chorvatsku.
  Do práce jsme střídali auto více lidí nebo jsem jel občas vlakem (když byl sníh a náledí), podle potřeby.
  Dále třeba řada lidí bydlí na vesnici, kde jede bus 3x denně a prostě často potřebují jet neplánovaně, někdo jim zavolá, něco se stane atd. Taky nevím, jestli je reálné vzít taxíka na akce typu jet do pole pro brambory, nasbírat, naložit do auta a někam odvézt. Co by na to taxikář říkal a kolik by stálo jeho čekání (nebo by pomáhal nakládat taky?). A pěšky se 10 pytlů brambor nosí 10 kilometrů fakt blbě.
  Dále umění řídit patří k něčemu co se dá nazvat obecným vzděláním (jazyky, práce na PC, ŘP B), které firmy dnes chtějí. Pokud si udělám řidičák a nebudu pravidelně jezdit, těžko to budu umět. Pak budu jednou muset řídit a bude zle. Já si například své první auto kupoval i z toho důvodu, abych po 6 letech od řidičáku mohl začít konečně jezdit a zdokonalovat se.

  Takže se zamyslete než začnete tvrdit, že na pár tisíc km ročně je lepší jezdit taxíkem nebo chodit pěšky.

 • 25. 9. 2016 10:53

  Ales K (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Smarja co to za zvast? Ja se svym druhym autem najedu typicky ry 2-3 tis km za rok a jakaliv uspora, obzvlast u pokut typu povinneho ruceni, ktere je zcela nesmyslne pocitano primarne dle obsahu motoru, je dobre. Ja kazdy z tech par tisic km jedu dle vaseho pohledu naprosto a zcela zbytecne, bo jich jedu pro radost z jizdy samotne, tak proc platit vic nez naproste minimum? Kdyz 355 dni v roce auto stoji v garazi?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).