Hlavní navigace

Názory k článku Kdy by měl zaměstnavatel vyhovět vaší žádosti o neplacené volno?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 10. 2017 10:52

  Babeta (neregistrovaný) ---.stavkladno.cz

  V příkladu :Zaměstnanec neodpracoval celkem 208 dnů z důvodu dlouhodobého čerpání neplaceného volna. Za prvých 100 dnů omluvené absence se mu dovolená za kalendářní rok krátí o 1/12; za každých dalších 21 dnů o 1/12, tedy o 5/12. Celkové krácení tak představuje 6/12 čili 1/2 dovolené za kalendářní rok, takže zaměstnanec má (zůstává mu zachováno) právo na 12,5 dnů dovolené.

  Výpočet krácení je správný, ale dle mého názoru k takovému krácení nejde přistoupit, neboť nevznikl nárok na dovolenou za kalendřřní rok. Pracovních dnů v roce je kolem 260. 260-208 dnů za volno. Neodpracoval alespoň 60 dnů v kal. roce. Takže bych se přikláněla k nároku na dovolenou za odpracované dny.

 • 12. 10. 2017 14:30

  Autor článku (neregistrovaný) ---.hdinternet.cz

  Výborně, paní nebo slečno Babeto, děkuji za takovouto připomínku. Vesměs lidé do diskuse píší pitomosti, urážky autora, výkřiky do tmy. Ano, máte pravdu, uvedl jsem formálně správný výpočet, ale fakticky je tam chyba, vůbec mi nedošlo, že při 208 neodpracovaných dnech (přepískl jsem to s nastřelením situace, příkladu), zůstane už tak málo pracovních dnů, které by vůbec zaměstnanec mohl odpracovat nebo neodpracovat, aby mu vznikl nárok na dovolenou za kalendářní dny. Děkuji. Super-připomínka. Vážím si inteligentních čtenářů, co přemýšlejí. I mistr tesař se někdy utne. Takže, jak vidíte, milí čtenáři, nejsem arogantní, nejsem namyšlený, jen nemám rád pitomé hloupé urážlivé připomínky, za takovou to velmi děkuji! Požádám redakci o opravu. Hezký den.

 • 12. 10. 2017 14:48

  Autor článku (neregistrovaný) ---.hdinternet.cz

  Oprava opravy: Pardon, už blbnu: samozřejmě za kalendářní rok. Nárok na dovolenou za kalendářní rok nebo její poměrnou část. Tak rychle jsem psal reakci, abych honem poslal redakci opravu, až jsem ji napsal špatně. Omlouvám se.

 • 6. 1. 2018 9:52

  Petr (neregistrovaný) 212.11.105.---

  Dobrý den mohu se optat v jaké zákonné lhůtě musí zaměstnavatel odpovědět na žádost o neplacené volno a jak se postupuje v případě že lhůta je a zaměstnancům neodpoví zda mu neplacenou volno udělej čí zamítá. Děkuji za odpověď popřípadě na email petr.sona@seznam.cz

 • 22. 5. 2018 0:47

  Karla J. (neregistrovaný) 2a02:768:9309:----:----:----:----:----

  Díky za cenné informace.. v práci to teď nemám zrovna růžové, změnilo se nám vedení a konflikty ve formě vznikají, kam se člověk podívá, proto už se porozhlížím po práci jiné.. už jsem podala i výpověď, nicméně pořád mám před sebou necelé dva měsíce a vůbec si nedovedu představit, jak to tam zvládnu. Z toho důvodu přemýšlím, že bych si alespoň na nějaký čas vzala neplacené volno. Už jsem o tom četla tady - https://www.vimvic.cz/clanek/neplacene-volno-a-jak-ho-ziskat - ale pořád nevím, jak se rozhodnout.. asi to tam ale ještě chvíli přetrpím a kdyby to bylo fakt zlé, tak si to volno vezmu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).