Hlavní navigace

Názor k článku Kdo určuje, kolik se „vytiskne“ peněz? od Michal Kára - 1) A důkaz? Opravdu eGold ověřoval identitu účastníků transakcí...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 4. 2010 20:53

  Michal Kára (neregistrovaný) 82.117.156.---

  1) A důkaz? Opravdu eGold ověřoval identitu účastníků transakcí podle zákonů proti praní špinavých peněz? A splňoval podmínky pro bankovní licenci, aby mohl dělat co dělal?

  2) Pokud víte, že ČNB porušuje zákon o praní špinavých peněz, jistě jste již podal trestní oznámení ;-)

  3) Protože příslušné subjekty neměly bankovní licenci. A co vím, tak úplně se všemi nezatočila, ty vychcípaly na nezájmu.

  4) Ona snad nějaká žádala a nedostala?

  5) A kolik lidí ty mince používá jako uložení majetku a kolik opravdu jako měnu, tj. s nimi platí? Řekl bych, že počet těch druhých se bude limitně blížit nule :-D

  8) Já jsem si teda žádné kampaně nevšiml a už vůbec ne nějakého enormního úsilí. Pokud tím tedy nemyslíte článek na měšci :-)

  9) To je vzhledem k předmětu sporu irelevantní

  10) Jak znemožnění konkurence? Vždyť obchody zlato přijímat mohou a konkurovat jim tedy zlato může úplně v pohodě. S výplatou je to spíš ochrana zaměstnanců před různými triky „vyplatím v nějaké exotické měně“ než prosazování koruny. Koneckonců, asi by šlo dát zaměstnanci minimální mzdu v CZK a zbytek ve zlatě jako „benefit“, pokud byste se na tom dohodli. Ale nevím o případu, že by někdo výplatu ve zlatě požadoval :-)

  11) Jednak neplátci DPH je to jedno a za co by se pak DPH platilo? Za měď? To je přece taky měnový kov. Za pšenici? To je přece taky komodita, která může být základem měny… atp.

  12) Dovolím si překlad: „Musím příznat, že ve skutečnosti nikdo proti zlatým měnám nevystupuje a nijak je nezakazuje ani nešikanuje, ale určitě by to udělali, já v to Věřím“ :-)

  V bodech 6 a 7) a v bodě 10) se mzdami máte pravdu, že toto pomáhá koruně. Ale pokud by OPRAVDU byla tak strašná, jak gold bugs tvrdí, byla by nahrazena bez ohledu na tyto body. Koneckonců, vím o CZ firmách, co si mezi sebou platí EUR, je to poměrně běžné. Ale nevím o žádné, která by si s jinou firmou platila ve zlatě, ačkoli tomu vůbec nic nebrání. To taky něco říká o tom, jak „moc“ lidé zlatou měnu chtějí ;-)

  P.S.: Nedělám si iluzi, že vás přesvědčím, vy máte Víru (demonstrovanou zvláště v bodech 1, 3, 4 a 12), píšu to spíš pro ostatní, co uvažují rozumem a ne srdcem :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).