Vlákno názorů k článku Kdo to zaplatí? Musejí věřitelé, třeba dodavatelé služeb, respektovat rodinné dohody? od karel - Z kontextu článku je tedy zřejmé, že -...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 2. 2019 7:01

    karel (neregistrovaný)

    Z kontextu článku je tedy zřejmé, že - obecně řečeno- dluhy manželů vzniklé za trvání manželství jsou společným " majetkem" obou a tudíž oba odpovídají za jejich vyrovnání . Za mého mládí ( dnes již jsem 60+) platilo, že například manželé dostali úvěr nebo půjčku jen za podmínky podpisu obou. Dnes je naprosto běžné, že úvěrová instituce poskytne půjčku jednomu z manželů , přičemž je pravděpodobné, že ne vždy to je se souhlasem druhého . Je vůbec takto poskytnutá půjčka z pohledu společného jmění manželů a jejich společné odpovědnosti právoplatná ? Dovedu si představit situaci, kdy manželství sice formálně trvá, ale každý si žije svým vlastním životem. Jak se dívají soudy na tyto situace, přičemž formálně jde pořád o společné jmění manželů?

  • 14. 2. 2019 14:36

    Honzas (neregistrovaný)

    Ten článek hovoří o dluzích vzniklých běžnou spotřebou domácnosti. Ty jsou společné. Podívejte se na v článku zmiňovaný § 710, ten specifikuje, kdy se druhý z manželů může z převzetí dluhu vyvázat.

  • 15. 2. 2019 15:24

    Karel (neregistrovaný)

    Zdravím,
    co pokud je manžel gembler a půjčuje si bez souhlasu druhé strany - tady by to mělo být jasné - pouze jeho dluh.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).