Hlavní navigace

Názory k článku Kde jsou ty peníze? Během manželství či partnerství vzájemné dluhy řešit nemusíte

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 8. 2018 12:59

  Bobina (neregistrovaný) 178.21.189.---

  Jako partnerka jsem měla uznání dluhu..peníze použité na nová oka a kompletní pořízení vytápění..při soudním jednání se požadovalo doložení toho co uznání dluhu tvrdilo..ani právník nevěděl co nám soudkyně sdělila

 • 17. 8. 2018 5:50

  Laik (neregistrovaný) ---.static.mo-nex.cz

  Něco co dokáže, že vaše uznání dluhu není jen výmysl či lejstro, které jste si někde vytiskla a sama podepsala. Jinými slovy potřebujete doklad (b), že doklad (a) je pravý . Ideálně smlouva sepsaná u advokáta (notáře), či smlouva s ověřenými podpisy někde na czechpointu, protože co si zjednáte s druhou osobou v kuchyni je někdy lehce napadnutelné. Zkrátka to protistrana popře. Nebo doložit výpisy z účtu jak probihaly platby, ale to už je o něco slabší. Protistrana může říct, že to byl dar ,atp. Pokud vás právník tohle neví, tak jej rychle vyměňte .

 • 18. 8. 2018 8:10

  Honzas (neregistrovaný) 2001:67c:2660:----:----:----:----:----

  Samozřejmě naprosto netuším, co ta dohoda obsahovala a jak byla formulována. Nicméně pokud je formálně správná, nutně ji nemusí nikdo ověřovat. Pro neplatnost nestačí prohlásit, že je padělaná. Takovou námitku musí protistrana prokázat.

 • 21. 8. 2018 7:46

  bobina (neregistrovaný) 178.21.189.---

  ...listina byla s ověřeným podpisem, ...soudkyně přišla s tím že podle nějakého "vyššího" rozhodnutí soudu v jiném případě...musím doložit..šokovalo mne proč jedno vyvrací druhé...že by bububu ?

 • 18. 8. 2018 10:55

  Pavel (neregistrovaný) ---.159.broadband.iol.cz

  ...s družkou jsem žil 10 let. Podnikal jsem jako OSVČ m.j. zprostředkování obchodu a Nákup a prodej...a prováděl jsem krom klasického Nákupu a prodeje i celou výměnu starých oken za nová - plastová. Nikdy jsem neměl žádné zásadní reklamace (krom dotažení pantů či kliček) . Družce v jejích kancelářích jsem vyměnil okna ( po obdržení několika nabídek od klasických firem z tohoto oboru , jsem byl stále o cca 30% levnější než oni) a současně jsem udělal nabídku na výměnu oken i mé matce v její ordinaci. Obě souhlasily a samy se dohodly ve kterém termínu to budu provádět. Matka lékařka chtěla využít svátků v červenci a družce to bylo jedno, takže zde jsem to vyměnil koncem května 2011 s tím, že až bude mít finance tak mi to zaplatí - FÚ ji dělal kontrolu na vratku DPH ve výši cca 800.000 Kč, kterou ji však koncem prosince 2011 vrátili, ale 7.12.2011 má družka vyměnila všechny FAB zámky u RD , kde jsem já 18 let bydlel a ona pak cca10 let a ...rozešla se se mnou. Do dvou let jsem to podal k soudu (pořád jsem si naivně myslel, že se nějak dohodneme...:-( no a výsledek byl v listopadu 2017 , že mi družka z faktury 100.000 kč nemusí platiti ničeho a já ji musím zaplatit cca 95.000 za právní služby a toto potvrdil i Vrchní soud v Olomouci s odůvodněním, že nemáme žádnou písemnou smlouvu , ústní smlouvy, kde byla přítomna má matka byla pro blízkou rodinnou příslušnost znevěrohodněna a pak , že jsem onu výměnu u družky dělal i přes to , že ona to nechtěla....? Přesto , že tam měla Alarm, dala mi ovladač pro vypnutí , kdy jsem tam byl s firmou k zaměření a po té i k samotné výměně....a v září 2011 mi poslal email : dále ti dlužím : za okna , thuje .....atd. prej jsem si tento email poslal sám. No družka je lhářka a soudy jsou.....ech, škoda zde něco psát , však víte....A ke všemu navíc (soudy) nic nedělají i přes to, že mám Rozsudek KS v Ostravě , že mám dceru (11let) vídat každý týden , tak jsem ji od února 2018 neviděl ani jednou. PČR je "bezmocná" - prej , OSPOD to nemá v kompetenci - prej a komunistická samosoudkyně z OS FM, ta která je za to vinna, viz dopis Předsedy soudu , nebude nijak potrestána bo jde k 31.8.2018 do starobního důchodu a dceru stejně nevidím .....Ani po 34 Návrzích na výkon rozhodnutí nikdo nic nedělá.....Takže ANO...naše soudnictví je spravedlivé a "nestranné" :-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).