Hlavní navigace

Názory k článku Kde budete na dovolené jako králové a kde jen jako chudí příbuzní?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 14. 6. 2019 10:05

  (neregistrovaný) 2001:67c:2660:----:----:----:----:----

  Skandál, že? Přitom kurz a kupní síla se mění každým dnem, co každým dnem, každou hodinu, co každou hodinu, každou minutu! Ten článek by se měl aktualizovat několikrát denně!

 • 14. 6. 2019 14:11

  ja123456 (neregistrovaný) 178.248.248.---

  No kdyby tam byla Venezuela, tak jednoznačně :)
  Ale ono i v Chorvatsku dochází v sezóně k značnému navýšení cen. Když jsem tam byl kdysi v dubnu v Dubrovníku, tak ceny v obchodech a občerstvení byly tak poloviční, co říkali lidé, co tam byli o prázdninách.

 • 14. 6. 2019 14:44

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.97.---

  To je známý rozpor mezi dosaženému HDP k poměru k průměru zemí EU a výše mezd a platů rovněž k poměru průměru zemí EU. Stranám jako ODS, ANO, TOP, STAN, Lidovcům to náramně vyhovuje. Brát 1/3 jejich mezd a platů a mít 90 % jejich HDP. Pokud budete sedět u PC, tak nic nezměníte. Na Letné to 23.6.2019 můžete dát hlasitě najevo. Však jistě tušíte, kdo je největší zloděj v ČR.

 • 15. 6. 2019 16:44

  pepa (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  A měli by si vzít na tribunu pana Kalouska, Nečase a Topolánka se Schwarzenbergem - aby bylo jasno, proč tam stojí a skandují...……..

 • 16. 6. 2019 9:02

  000 (neregistrovaný) ---.gw.selfnet.cz

  Všichni kradli co a kde mohli celých 30let a teď se všichni zloději shodli, že největší zloděj je Babiš a že je ohrožení "demokracie" a kdoví čeho ještě! Tudíž že je potřeba ho svrhnout klidně i násilím! Na takové divadýlko pro gojímy nenaletím! Jen ať si to babiš pěkně odslouží. Jednou byl zvolen v "demokratických volbách" a tak to je. Že se výsledek někomu nelíbí to je problém druhé strany. Měli se víc snažit o volbách. Vždycky se tam hádají a "jdou si po krku" , v zákulisí se plácají po ramenou a chodí spolu na pivo, kde si vykládají o tom, jak pěkně oblbují národ už desítky, stovky, tisíce let a pořád si myslí, že to tak půjde do nekonečna....

 • 16. 6. 2019 14:38

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

  A Vy svazáku, či mladý komunisto. Co to blábolíte? Je zcela nepředstavitelné, že by se současný premiér a jeho loutkové hnutí ANO udržel-o v zemích jako SRN, Rakousko, Francie a troufám si napsat ve všech starých členských zemích EU. Ovce jako Vy, kteří pravděpodobně byli nejdál někde v Řecku, Tunisku... na laciné dovolené ví, jak se mají chovat jiní vzdělaní a sebevědomí občané ČR. Co se zde 30 let nekrčili a nehrbili před podobnými politiky. Téměř 20 let po roce 1990 jsem pracoval a většinu času i žil v SRN. Čím se mj. stále velmi lišíme mimo mnoha věcí, je také občanská angažovanost a schopnost veřejně projevovat své názory. Ne za PC, sociálními sítěmi, ale překonat strach (většina lidí jsou velmi bojácní a potřebují aby jim stále někdo sděloval, že se mají skvěle). Ve skutečnosti se moc skvěle nemají. Berou kolem 20 tisíc čistého, nekvalitní potraviny nakupují někdy dráž než v sousedních zemích ty poctivé, inflaci zde mají dlouhodobě ke 3%, na vnitřní trh se zde valí ořezané modely spotřební elektroniky, krajské nemocnice nedokáží po banální operaci zvládnout častá krvácení u pacientů, viz. případ malého chlapce...). Ekonomika země roste a padá s automobilkou Škoda, kterou navíc vlastní Němci. Premiér každému z prosťáčku sdělí skrze TV (na veřejnosti se už delší čas neukazuje ze strachu před vypískáním), že se má skvěle a že na ně, když nespí stále myslí. Tak si dále s chutí konzumujte jeho separáty a la Tricatel, ze známého francouzského filmu L'aile ou la cuisse. V ČR to šlo pod názvem Křidýlko nebo stehýnko.

 • 17. 6. 2019 5:20

  bula (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  zas to nepřehánějte,srov­navát ze SRN,ekonomicky nejvyspělejší zemí,a co třeba itálie,člen G7 a Berlusconi,po­dobnost čistě náhodná...

 • 16. 6. 2019 19:10

  Pavel (neregistrovaný) 185.93.61.---

  Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

  Francouzský ekonom Thomas Piketty se zamýšlí nad tím, kam odtékají peníze z Česka. Vzal si k ruce data z Euro státu i z jiných renomovaných zdrojů a došel k jednoznačným závěrům. Nyní varuje před tím, že společná Evropa je dobrá jen pro některé. Jiným, například Česku, prý přímo škodí. Článek publikoval uznávaný ekonom Piketty už v lednu, nyní nicméně v Česku jeho překlad začal obíhat po sociálních sítích.

  „V Paříži, Berlíně a Bruselu lidé nerozumějí nedostatku vděčnosti za obrovské sumy veřejných peněz, které ze svých daní posílají na východ. Ale v Praze a Varšavě se věci interpretují o dost jinak. Lidé tam zdůrazňují, že návratnost západních investic tady byla obrovská a že sumy, které si odtud západní investoři stahují, výrazně převyšují částky, které sem z Evropské unie přišly. Ve skutečnosti, když se podíváme na čísla, mají ti Češi a Poláci pravdu. Po kolapsu komunismu se postupně západní investoři (především Němci) stali majiteli významné části kapitálu v postkomunistické Evropě. Když vezmeme celkový objem fixního kapitálu (včetně budov), patří jim čtvrtina“ napsal v lednu letošního roku na svůj blog známý francouzský ekonom Thomas Piketty, který se zabývá otázkami příjmové nerovnosti. Jako nejvíce poražený stát z tohoto srovnání vychází jednoznačně Česká republika, což dokládá i přiložený graf.

  Piketty přitom cituje data svého spolupracovníka Filipa Novokmeta. Výstižné je srovnání, kolik peněz ze střední Evropy v letech 2010 až 2016 odešlo na dividendách, tedy rozděleném zisku. A kolik sem naopak přišlo na evropských dotacích. Podle oficiálních statistik Euro státu bylo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách „odkloněno“ 7,6 procenta HDP. "V absolutních číslech to znamená, že z naší země za tu dobu odešlo 2 252 miliard korun, zatímco ve formě evropských dotací se nám za stejnou dobu „vrátilo“ 1,9 procenta HDP. To dělá 563 miliard korun. Česká republika je tedy v minusu 1 689 miliard korun za sedm let. Roční minus dosahuje 241 miliard korun. V přepočtu na výkon ekonomiky to dělá minus 5,7 procenta HDP," jak uvedla analytička Lenka Zlámalová v březnu na serveru Echo24.cz v článku ,,Z Česka se stal krmelec Evropy„, kde rovněž označuje Česko za, nejvíce poražený stát", pokud jde o poměr přílivu euro dotací a odlivu dividend.
  „Evropa bude muset překonat mnohé výzvy. Tou hlavní je obecný přesun celého světa směrem k příjmové nerovnosti. Evropa své občany neuklidní vysvětlením, že jsou na tom lépe než ve Spojených státech nebo v Brazílii. Nerovnost roste ve všech zemích a je podpořena fiskální soutěživostí, která odměňuje ty nejmobilnější. Evropa jen přikládá pod kotel. Nebezpečí kulturního izolacionismu a hledání obětního beránka může být s úspěchem odvráceno pouze tehdy, pokud dokážeme dělnické třídě a mladším generacím nabídnout skutečné strategie ke snížení nerovnosti a k investování do budoucnosti,“ píše dále Piketty.

 • 17. 6. 2019 0:10

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Je to osobní názor jednoho z mnoha ekonomů. Francie a žádná země staré EU neprodělaly komunistický puč a jejich obyvatelé 40 let nesvobody. Francouzi vždy mohli a bohatě využívali socialistické protesty, když byli nespokojeni. Kdyby mj. do našich bank a automobilky nepřišel zahraniční kapitál, tak už dávno neexistují. Byly plná toxických úvěrů (KB - počátkem 90. let, stejně tak ČS, ČSOB, IPB skončila nucenou správou a úpadkem). VW vybudoval ze zaostalé automobilky moderní podnik. Otázkou je, zda stát měl nabízet pozemky za směšné finance a dopřávat mnoha podnikům daňové prázdniny pouze za snížení nezaměstnanosti. To se zeptejte tehdejších politiků. Řeč je ovšem, což jste nepochopil, mj. o evropských dotacích. Věřte, že to premiér nezamete pod kobereček. Hlupáci, ho jistě slepě budou volit dále. V září /říjnu letošního roku počítám se stovkami tisíc lidí v Praze na demonstracích. To bude realita. Ať se Vám to líbí - nelíbí. To je prostě i vývoj, kam se tato chudá země dostala za 30 let po komunistickém předání moci dalším komunistům.

 • 26. 6. 2019 15:15

  Denis (neregistrovaný) 46.227.13.---

  Opravdu zůstává rozum stát, jak mužem dovolit devastovat tak nádhernou zem uprostřed Evropy.
  Rozumní lidé vzpamatujme se. V historii lehký průmysl, chytří naši lide to něco znamená.

 • 17. 6. 2019 7:59

  Rob (neregistrovaný) 72.15.229.---

  Jak souvisí členství v EU s tím, že Češi si rozprodali majetek a ten teď nese zisky majitelům mimo ČR?
  Ještě je otázkou, zda ten ekonom zahrnul i odtok majetku českých vlastníků využívajících daňové ráje.
  EU tu není od toho, aby do státu dotovala to, co odteče do kapes zahraničních investorů, takže je otázkou, co lze vyvozovat ze srovnání těch dvou čísel.

  Poraženými jsme se stali ve chvíli, kdy jsme začali ve velkém rozprodávat majetek zahraničním investorům - krátkodobě to přineslo kapitál, dlouhodobě to výhodné být nemůže. Udělal by toto dobrý hospodář?

 • 12. 7. 2019 16:21

  Davidoss (neregistrovaný) ---.vokby.se

  Já už jsem si kvůli tomuto vlivu na peníze běžných lidí, jak popisujete, musel dokonce najít psychologa. Naštěstí jsem si nechal od známých poradit a zvolil jsem jednoho z nejlepších - a to konkrétně Tomáše Holcnera z https://psycholog-holcner.cz/ . Musím říci, že mám nyní úplně jiný stav v mysli, když jsem v práci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).