"... ale jen pár „poradců“ či subjektů chce radit či radí zdarma" - to si děláte z lidí srandu? Já teda taky vcelku s chutí vyhledávám situace, kdy je něco zdarma nebo za malý peníz, ale má někdo dojem, že vysoce odbornou práci, jakou je oddlužování nebo insolvenšní návrhy, lze dělat zdarma? Já jsem ten chudáček zadluženej, co musel mít novou plazmu přes půl zdi a nejnovějšího ajfouna pro děti, zadlužil jsem se až po uši, raďte mi zadarmo? Tak to snad ne!! Probůh, i ten insolvenční poradce přece musí platit složenky, hypotéku nebo nájem. Jak prací staré úsloví: "hledáš-li pomocnou ruku, najdeš ji na konci vlastního ramene."
Výjimkou jsou snad jen lidé nemocní, staří nebo ne vlastní vinou v nesnázích (třeba děti z děcáků, rozvedení rodiče bez alimentů). Těm by měl pomáhat stát, což taky pořádně nedělá (viz např. https://ekonomika.idnes.cz/bezdomovci-domovy-duchodcu-seniori-nedostatek-mist-fys-/ekonomika.aspx?c=A180726_194057_ekonomika_lre)
Pokud máte příjem, zkuste refinancovat přes P2P půjčky na tržištích s nízkými poplatky a úroky. Podle úroků je to www.banking-online.cz (od 3%), pak www.zonky.cz (od 3,99%), pak další.
Popište situaci, doložte příjem a pokud dokážete lidi přesvědčit, že jste schopna platit, tak vám finančně velmi výrazně uleví.
Pokud nepřesvědčíte lidi na P2P tržištích, tak zvažte bankrot.
Zajímavý článek s tímto tématem jsem našla i na http://www.blesk.cz/clanek/radce-penize/532033/par-zajimavych-rad-diky-kterym-vyjdete-bez-problemu-do-dalsi-vyplaty.html