Hlavní navigace

Názor k článku Jaké výhody a úspory vám můžou přinést kreditní karty? od Patrik Chrz - Ano, v zahraničí je kreditní karta asi nejužitečnější. Prvním...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 9. 2014 11:00

  Patrik Chrz

  Ano, v zahraničí je kreditní karta asi nejužitečnější.
  Prvním důvodem je, že někdy ji vyžadují autopůjčovny a hotely při rezervacích, i když české (a obecně evropské) debetky se např. v amerických terminálech tváří jako kreditní.
  Druhým důvodem je to, že při placení v různých samoobslužných systémech (tankování, parkování,..) bývá blokována někdy i docela vysoká částka a není problém si takto "vyblokovat" celou kartu. S kamarády se nám to stalo při výletu do Švýcarska, stačilo párkrát natankovat a zaparkovat a nakonec jsme nekoupili ani lístek do kina. Případně stačí zneužití údajů z karty (odcizení ze systému obchodníka, zneužití obsluhou) a než se vše vyřeší, jste bez peněz. Z toho důvodu je lepší když jsou "zabetonované" peníze banky, než vlastní :).

  Bohužel vzhledem k plíživě se zhoršujícím kurzům na platebních kartách začínám v zahraničí čím dál více používat hotovost. Třeba na 1 euru tak lze ušetřit i korunu, když nakoupím v dobré arabské směnárně proti tomu, jaký kurz bych dostal na platební kartě. Čest výjimkám (např. Cetelem).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).