Tak si ty částky podělte dvěma. Je to skutečně příklad, který vysvětluje závislost mezi věkem, délkou zaměstnání a následně délkou podpory v nezaměstnanosti. A mám dojem, že článek začínal dotazem nějaké paní, kolik může mít za autorské honoráře při evidenci na úřadu práce. Stejně tak jste se mohl zeptat: Kolik lidí má autorské honoráře?
Docela by mě zajímal následující hypotetický příklad, protože nikde jsem k němu nebyl schopný nalézt žádný popis.
Zaměstnanec dostal v práci výpověď a půjde na pracák, živnost nemá, ale protože zdědil byt po příbuzném, který pronajímá se ziskem 5k/měsíc následně má nějaké investice (např p2p půjčky) co mu každý přinesou dalších 5k/měsíc a na střeše svého rodinného domu má solární elektrárnu díky níž generuje taky nějaké příjmy
má tedy nárok na následující:
a) dostane podporu v plné výši
b) podpora se mu krátí
c) podporu nedostane protože má nějaké příjmy, ale pracák za něj bude platit zdravotní
d) na pracáku se nemůže vůbec registrovat a všechny odvody si musí platit sám
která je správně?
a) je správně. Dostane podporu v plné výši. Podpora v nezaměstnanosti je pojistná dávka, takže pokud má odpracováno nebo "odpojištěno" 12 měsíců, má nárok. Jiná věc jsou dávky nepojistné, které také vyplácí Úřad práce. Pro nárok na příspěvek na bydlení nebo na živobytí, přídavek na dítě apod. má nárok jen domácnost s příjmy do určitého násobku životního minima. Do těchto příjmů se pak počítá všechno, co je příjmem podle zákona o daních z příjmů.
Ostudu? -To bych neřekl, prostě diskuse, naopak bych ocenil interakci, zpětnou vazbu, zájem o čtenáře, přijetí kritiky. To se všude nevidí.
A i kdyby ostudu - pod internetovým nickem? Nadto diskusi jste zahájila sama.
I kdybyste se představila jako Jiřina Vomáčková z Náchoda, nic ostudného na tom všem nevidím. O žádný přihlouplý dotaz nešlo, ale legitimní a logickou otázku. Ale i kdyby otázka byla hloupá - každý by měl mít právo se historicky znemožnit. A myslím, že vy jste se neznemožnila, ani nebyla znemožněna.
Já psát pro Měšec.cz, tak vám to nandám a opravdu vás trošku znemožním, ani tentokrát jste si neodpustila jízlivou poznámku. Tady přece nejde o to, kolik bere nebere ten právník, ten určitě na pracáku registrovaný není, ale o to, aby se ilustrovala klesající výše podpory ve vazbě na délku evidence na pracáku - a k tomu je právě třeba uvést příklady s vyšším výdělkem. - Tady jste se typicky čecháčkovsky znemožnila sama, to ano, a hned dvakrát - nepochopením příkladů a trapnou závistí. Nikdo vám nebrání mít vyšší výdělek, třeba dohromady ze 2 prací, pokud je skončíte najednou, sčítají se vám pro nárok na podporu oba příjmy.
Dobry den, vim, ze clanek je k jinemu tematu, ale hodne lidi to mate. Co se tyka procentualni vyse podpory, tak bych urcite jeste upresnila, ze 65, 50 a 45 procent po zbyvajici podpurci dobu je pouze v nejakych pripadech (napr. smlouva na dobu urcitou, ukonceni z duvodu nadbytecnosti, nebo treba z vaznych zdravotnich duvodu) v dlasich pripadech jako je dohoda o ukonceni bez vazneho duvodu, nebo vypoved ze strany zameatnance je podpora vyplacena pouze ve vysi 45 % z prumerneho mesicniho cisteho vydelku.
Dobrý den, chci se zeptat, zda uchazeči o zaměstnání, který aktuálně podporu již pobírá na její max. hranici 19.389 Kč bude tato nyní navýšena na nové maximum 20.075 Kč? A dále se chci zeptat, zda uchazeč o zaměstnání v evidenci úřadu práce může být v obch. rejstříku zapsán jako likvidátor akc. společnosti, byť aktuálně za tuto činnost nepobírá odměnu? Děkuji.
Dobrý den, pokud bylo o podpoře rozhodnuto v roce 2020, tak i v roce 2021 bude člověk pobírat 19389 Kč, k navýšení na novou maximální podporu nedojde.
Likvidátor nemůže být v evidenci, pokud zuto činnost vykonává - §25, písm. o) zákona č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti. Více Vám poví vedoucí pracoviště úřadu práce.