Hlavní navigace

Názor k článku Jak vybrat nejlevnější účet? od Patrik Chrz - Víte pane autore, ono je to tak trochu...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 9. 2009 18:32

  Patrik Chrz
  Víte pane autore, ono je to tak trochu o prioritách!
  Souhlas, někdo má rád holky, někdo vdolky (a někdo banky :D ).
  Pokud najdete účet, který je např zpoplatněn 125,- Kč měsíčně ( například účet u KB ) a máte v ceně zdarma takové služby jako jsou výběry z bankomatů, příchozí a odchozí platby, kvalitně zabezpečenou internetbanku, embosovanou kartu s pojištěním, kartu určenou k nákupům na internetu a jiné výhody, tak se domnívám, že to není nikterak drahý účet!
  Já mám těch účtů několik a neplatím za ně ani korunu.
  Aktuálně mám zdarma 3 výběry v měsíci z jakéhokoliv bankomatu v ČR a všech v zahraničí (díky mBank; jen s těmi kurzy by mohli něco udělat, ale na výběr drobných částek z bankomatu je bezkonkurenční) a neomezený počet výběrů z bankomatů ČSOB (druhá nejširší síť u nás) díky Postžiro zadarmo.
  Embossovanou kartu mám jednu (zlatá kreditní karta Visa od mBank, a až mi skončí platnost stávající debetky u mBank, dostanu rovněž embossovanou), pravda, pojištění nemám žádné. Pak mám ještě Maestro ke spořícímu účtu FIO (od vydání kreditky už nepoužívám) a neembossovanou k eMaxu od mBank (rovněž nepoužívám)
  Pojištění proti "neoprávněnému užití" je více méně vějička na klienty, téměř za všechny případy odpovídá (dle zákona, ne dle smluvních podmínek) banka (přestože to nerady uznávají, klient se jen nesmí dát), navíc mBank má aktuálně nastavenou odpovědnost před nahlášením ztráty na 4500 Kč a od listopadu bude zákonem snížena pro všechny banky na 150 EUR (před nahlášením ztráty, od okamžiku nahlášení ztráty ponese riziko banka). Stejně jako nebudou už banky moci vyžadovat i tisícové poplatky za blokaci karty
  http://www.mesec.cz/clanky/rychlejsi-bankovni-prevody-odpovednost-karty/
  Pak tu ještě máme cestovní pojištění - no, možná je to profesionální deformace od doby, co jsem dělal v pojišťovně, že se vždy zajímám o pojistné podmínky - a po jejich prostudování jsem u těch produktů, které jsem studoval, dospěl k názoru, že mě se to nevyplatí. Limity jsou obvykle dost nízké a pojistné podmínky ještě děravější, než u běžně sjednávaných cestovních pojištění. Na ty dvě cesty do zahraničí za rok se mi to nevyplatí (to si raději sjednám pojištění samostatně). Platit na Internetu můžu jak Visa Electron od Poštovní spořitelny (výhoda u Ryanairu, kde je to jediný druh karty (myslím Visa Electron, ne Poštovní spořitelnu), kterou lze platit bez poplatku za platbu kartou), tak všemi kartami mBank (šíře on-line nastavení jednotlivých limitů u karet mBank je na našem trhu bezkonkurenční).
  To jestli je něco drahého nebo nikoliv, je věc subjektivního posouzení. Pokud je to někdo ochoten koupit - tak to pro něj drahé není. V předminulém zaměstnání jsem pracoval ve velkoobchodu s hodinkami, kde se mi dostaly do ruky kousky, v řádu několika (hodně) průměrných ročních platů a stejně si je někdo koupil. A to "jenom" ukazovaly čas :). Takže ano, je to otázkou priorit.
  Jen si vezměte, kolik byste zaplatil jednotlivě za tyto služby!
  Já osobně - kromě toho cestovního pojištění nic. To cestovní pojištění mě ročně vyjde na pár stokorun, ovšem s úplně jinými podmínkami, než bych dostal k platební kartě.
  A jak jsem psal v článku, klient se přizpůsobuje nabídce banky. Pokud by měl za tyto produkty platit jednotlivě, je pravděpodobné, že by úplně všechny nezvolil.
  A když potom vidím, jak se spousta lidí vyloženě " pachtí " za tím, aby našli účet, který je nebude stát ani korunu, tak je to přinejmenším úsměvné! Zvlášť, když potom pozorujete, kolik peněz jsou lidé schopni měsíčně utratit za takové věci, jako jsou cigarety, alkohol atd. A to nejsou desetikorunové položky! Nýbrž stovkové a tisícové položky měsíčně! Jsme zvláštní národ, že ano?!
  Nevidím na tom nic zvláštního. Každý si za své peníze kupuje to, čím nejlépe uspokojí svojí osobní potřebu. Pro někoho je to konkrétní typ účtu v konkrétní bance, pro jiného krabička cigaret a pro jiného třeba flaška rumu. Já bych za to měl aspoň kilo gumových medvídků :D. Není nic divného na tom dopřát si něco zbytného, pokud jsem něco jiného (rovněž zbytného) oželel. To jsou ty priority :D
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).