Hlavní navigace

Názor k článku Jak vybrat nejlevnější účet? od Patrik Chrz - No já v zahraničí kartou moc neplatím (vozím...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 9. 2009 14:43

    Patrik Chrz
    No já v zahraničí kartou moc neplatím (vozím si většinou USD a EUR), naposledy jsem na přelomu května a června vybíral kartou mBank z bankomatu v Dominikánské republice a bez problémů. V pátek odlétám na týden do Turecka, tak když bude příležitost, vyzkouším.

    Karty mBank mají jednu netypickou vlastnost - nemají v magnetickém proužku nebo na čipu uložen PIN (resp. jeho hash). To umožňuje změnu PINu v internetovém bankovnictví bez nutnosti jeho nahrání v bankomatu / on-line platebním terminálu, na druhou stranu to způsobuje problém, pokud je karta provozována v off-line terminálu, resp. v takovém, co ověřuje PIN až při platbě (některé terminály totiž ověří PIN proti hashi na kartě a teprve, když je potvrzen, tak ověřují on-line spolu se zůstatkem, popř. ověřují jen zůstatek). Prodavačka sice může terminálu manuálně vnutit on-line ověření, ale ne vždy to umí. Každopádně tato vlastnost by měla být brzy odstraněna a PIN bude na čipu stejně, jako u ostatních karet.
    Dále je možné mít kartu od Poštovní spořitelny, k Postžiro zadarmo Visa Electron a k Červenému kontu embossovanou Visa Classic.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).