Hlavní navigace

Názor k článku Jak vybrat nejlevnější účet? od Q - Jelikož většina běžných občanů nepodnikatelů nebude mít na...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 9. 2009 11:59

  Q (neregistrovaný)
  Jelikož většina běžných občanů nepodnikatelů nebude mít na účtu pohyby za 100 tisíc měsíčně, musí nutně, aby jim ČS neúčtovala poplatky, provádět nějaké harakiri. Pokud nejsme s manželkou v rozvodovém řízení, považuji další účet v rodině za zbytečný - rodinné finance jsou pak rotříštěné. Veškeré finance se dají obsluhovat z jednoho účtu. A hlídat kvůli pár korunám poplatků nějaké převody z jednoho účtu na druhý ...

  Já mám např. u UniCredit Bank balíček KOMPLET za 169,- . Není to sice zcela zdarma, ale v rámci ceny jsou např. 4 druhy elektronického bankovnictví zdarma, veškerý platební styk zdarma, a to v neomezeném počtu, jak v rámci banky, tak mimo banku, vydání a správa 2 platebních karet, z toho jedna embosovaná mezinárodní s pojištěním, jakýkoliv počet výběrů z vlastních bankomatů zdarma, od srpna k tomu přibyly ještě 2 výběry z cizích bankomatů zdarma, a to pro každou kartu na účet napojenou, vedení dalšího účtu ... Navíc UCB umožňuje u tohoto balíčku výběr z ATM skupiny UCB zdarma, jinak je standardní cena 5 CZK za výběr v cizině, žádná procenta k tomu, což považuji za perfektní.
  Je otázkou, kolik bych za tyto některé služby zaplatil u účtů "zdarma", protože ani u účtů "zdarma" není zdarma vše.

  Každá banka jede na zisk, a tak nějaký ten peníz z klientů vydolovat musí. A je otázkou, jakým způsobem to provádí. Některé poplatky mohou být skryté a tolik nekřičí, klienti se chytnou, a pak zjistí, že platí za něco, za co se zase jinde neplatí.

  Ale článek je dobrý, jen víc takovýchto srovnání z různých odvětví. Ne každý spotřebitel je ochoten či schopen jít do detailů, aby třeba zjistil, že u účtu zdarma se děje nějaký slevový monitoring. Informaci o odhalení a znemožnění "smyčky" asi v sazebníku nenajdeme.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).