Hlavní navigace

Jak ušetřit za používání služeb bank a pojišťoven? Tipy z praxe

17. 7. 2018
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Dá se to napsat v jedné větě takto: buď chcete mít pohodlí a vše zaplatíte, nebo si finanční služby poskládáte sami tak, jak jsou výhodné pro vás. Máme pro vás tipy na finanční služby a produkty, se kterými neproděláte.

Nejlepší kurzy při platbě/výběru kreditní kartou

Nejlepší kurzy, tedy středové kurzy Mastercard, používá Hello kreditka od Hello bank! Jsou to čisté kurzy bez další přirážky. Pokud tuto kreditku máte, bez obav ji používejte.

Naproti tomu UniCredit Bank u svých kreditních karet Mastercard, které také používaly středové kurzy Mastercard, od 1. 3. 2018 zavedla poplatek za konverzi ve výši 0,5 % z částky.

Nejlepší kurzy při platbě/výběru debetní kartou

Nejnižší marži u transakce v cizí měně používá debetní karta Banky Creditas. Nemá vyloženě nulovou přirážku, ale kurzy jsou velmi sympatické a patří k nejlepším na trhu.

Nejlevnější platby v eurech s nejlepšími kurzy

Výborné kurzy a nízké poplatky pro eurové platby najdete u spořitelního družstva Citfin. Tři odchozí europlatby měsíčně jsou bez poplatku, poté za 20,60 Kč za platbu. Příchozí jsou bez poplatku vždy.

Podobně je na tom Banka Creditas. Kurzy má konkurenční Citfinu a účtuje si 50 Kč za odchozí europlatbu a 15 Kč za příchozí.

Pro pořádek doplňujeme, že super kurzy umí nabídnout každá banka, jenže až od určité výše objemu.

Levné platby v eurech

Air Bank má odchozí europlatby bez poplatku u Běžného účtu s Velkým tarifem. Účet s Malým tarifem má cenu 25 Kč za platbu.

Velmi levné europlatby má i Fio banka, účtuje si pouhých 20 Kč za příchozí a odchozí platbu. Jen kurzy má už horší než předchozí dva konkurenti.

Příchozí europlatbu za 9 Kč najdete u Equa bank. Odchozí však už stojí každá 99 Kč.

Jednu europlatbu měsíčně bez poplatku umí eKonto KOMPLET od Raiffeisenbank. Ale vážně jen jednu, buď příchozí, nebo odchozí. Kurzy jsou standardní.

S běžným účet Expo Active od Expobank máte odchozí a příchozí europlatby za 49 Kč/platba. A s běžným účtem Expo Global jsou zcela bez poplatku.

S účtem GIRO-DOPPEL od Volksbank Raiffeisenbank Nordoberpfalz máte příchozí a odchozí europlatby bez poplatku.

Alternativně můžete použít služby platebních institucí a směnáren, ty však nulové poplatky s lepšími kurzy většinou podmiňují větším objemem transakce (cca od 50 000 Kč).

Levné zahraniční platby

Levné zahraniční platby neexistují, jen platby s rozumným poplatkem. A ten má spořitelní družstvo Citfin, paušál je 190 Kč za každou odeslanou platbu. Příchozí platby jsou bez poplatku. A k tomu jako bonus dostanete dobrý kurz. Nic lepšího za standardní ceny nenajdete.

Bankovní účet zadarmo

Zadarmo není nic, ani bankovní účet. Zapamatujte si to. Ale může být bez běžných poplatků. Silní tahouni – Fio a mBank – se zasloužili o povědomí, že bankovní účet může být bez zbytečných poplatků. V době publikace článku ale takový účet už nabízí drtivá většina bank a záložen, některé s podmínkami, jiné bez podmínek. Dá se proto napsat, že chybu neuděláte v žádné bance/záložně, ve které si účet založíte. Jen si ověřte, že bude plnit přesně to, co od něj či od banky vyžadujete.

Nejlepší cestovní pojištění all inclusive k platební kartě

Pohodu na cestách a vysoké limity vám zajistí několik produktů, jejich součástí je kvalitní cestovní pojištění.

Špičkou v oboru jsou kreditní karty Diners Club, jejich pořízením cestovatelé neudělají chybu.

Klidné spaní mají také držitelé kreditní karty Visa Infinite Erste Premier od České spořitelny, jejíž součástí je cestovní pojištění s vysokými limity. Stejně je na tom kreditní karta Premium Mastercard World Elite od ČSOB.

Balíček služeb Top nabídka od Komerční banky v sobě obsahuje zlatou nebo platinovou kartu s cestovním pojištěním.

Výběry z bankomatů v zahraničí bez poplatku

Nulové poplatky za výběr z bankomatu v zahraničí má hned několik vydavatelů karet. Všechny najdete v této tabulce:

Banka Typ platebního účtu Poplatek za výběr hotovosti z bankomatu v zahraničí
Air Bank Běžný účet s Velkým tarifem 0 Kč pro země EU, jinak 100 Kč

Česká spořitelna
Erste Premier 0 Kč
Československá obchodní banka ČSOB Premium Konto 0 Kč
Expobank Expo Global 0 Kč
Expobank VIP Konto 0 Kč
J&T Banka Běžný účet 0 Kč první 3 výběry kdekoli na světě, poté 30 Kč na Slovensku, v ostatních zemích 100 Kč + 1 %
Komerční banka Konto G2 0 Kč první výběr, poté 99 Kč
Komerční banka MůjÚčet Gold 0 Kč
Komerční banka MůjÚčet s platinovou kartou 0 Kč
Komerční banka TOP nabídka 0 Kč
MONETA Money Bank Genius Gold 0 Kč
MONETA Money Bank Běžný účet Tom 0 Kč
Raiffeisenbank eKonto Komplet 0 Kč
Raiffeisenbank eKonto Student 0 Kč
Sberbank FÉR konto Optimal 0 Kč
mBank mKonto 0 Kč při částce nad 1500 Kč, jinak 29 Kč
UniCredit Bank U Konto 0 Kč
UniCredit Bank U Konto Premium 0 Kč
WSPK Populár VIP 0 Kč první výběr, poté 100 Kč

Běžný účet POPULÁR VIP od WSPK má jeden zahraniční výběr v měsíci bez poplatku. Každý další je pak účtován po 100 Kč. U mBank musíte vybrat alespoň 1500 Kč, jinak zaplatíte poplatek 29 Kč. A pokud vybíráte dodatkovou platební kartou, poplatek vám naúčtují vždy.

Levné povinné ručení

Velmi dobrou konkurenční nabídku na povinné ručení umí vytvořit PRVNÍ klubová pojišťovna. Hlavními vstupními dveřmi do pojišťovny je pozvání od stávajícího člena „klubovky“, ale do klubovky se lze přihlásit i přímo přes web pojišťovny. Cílem pojišťovny je získat slušné a zodpovědné řidiče, protože kromě výhodné ceny navíc pojištěnci získávají zpět peníze podle výsledku hospodaření pojišťovny a nejsou to malé částky (stokoruny až tisícikoruny ročně, podle vaší propojištěnosti). Ty pak lze použít mj. pro platbu následného pojistného.

Nejvyšší limit povinného ručení

Kdo nechce řešit výši škody, toho kroky nebo myš na počítači povede do Direct pojišťovny. Její nejvyšší limit plnění 250 milionů korun zatím nikdo nepřekonal. Limit 200 milionů korun si můžete sjednat u tří pojišťoven: u Allianz, ČSOB a Generali.

Neomezená pomoc na cestách

Pokud rádi a daleko cestujete autem, neměli byste vynechat nabídku asistenčních služeb dvou pojišťoven: Allianz a Generali. Obě v nejvyšší cenové nabídce mají neomezený limit plnění, což je unikátní nabídka, která vám zajistí klidný spánek, že vás případná porucha/nehoda auta finančně nezruinuje.

Generali pojišťovna má navíc akci, kdy do 31. 7. 2018 nabízí u tzv. Top varianty asistence slevu 25 % z její oficiální ceny.

Neomezenka s daty za stovku

Rádi byste volali neomezeně a také neomezeně brouzdali na internetu v mobilu? Pokud bydlíte v polském pohraničí, máte šanci. Polský virtuální operátor a2Mobile má v nabídce služby s velmi příjemnými cenami:

  • Balíček Neomezené volání za 9,90 zł (63 Kč)
  • Balíček Neomezené SMS za 9,90 zł
  • Balíček Neomezený internet za 9,90 zł

Při výběru dvou libovolných neomezených balíčků, je celková cena 15,90 zł (94 Kč) a při výběru všech tří balíčků je celková cena 19,90 zł (118 Kč). Dle garance operátora lze polskou SIM kartu v České republice využívat pouhé 4 měsíce. Dle našich zkušeností se reálné využití pohybuje kolem 1 roku, píše Skrblík.cz, který o výhodné nabídce informoval. Podrobnosti najdete na jeho webu.

Levná data pro cestovatele

Každý, kdo cestoval po více zemích najednou, řešil otázku, jak být připojen k internetu a nepřijít k bankrotu. Koupě místní SIM není vždy možné provést, zvláště pokud v krátkém časovém okamžiku projíždíte více zeměmi (a třeba v noci).

dan_z_prijmu

Autor článku má vyzkoušené dvě služby, se kterými se dá spolehlivě fungovat (ale obecně jich je více, napište své tipy prosím do diskuze).

  • One SIM Card – americká služba operátora Belmont Telecom, běžící na estonské předvolbě operátora Top Connect.
  • Surfroam – evropská služba lotyšského operátora Telecomer OU, používá UK čísla Jersey.

Máte další tipy na kvalitní služby, se kterými jste spokojeni? Podělte se se čtenáři v diskuzi.

Autor článku

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, specializuje se na finanční produkty, dluhovou problematiku a oblast dopravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).