Hlavní navigace

Názory k článku Jak správně pojistit nemovitost?

 • 13. 5. 2021 7:01

  bez přezdívky

  Pokud nechce nikdo si pravidelně hlídat pojistnou částku své nemovitostí a dobrovolně si chodit každé 2-3 roky do pojišťovny zvyšovat pojistné, je právě pojištění na tzv "novou cenu" řešením, kdy platím stejné pojistné a nemusím řešit růst hodnoty své nemovitosti.
  Hezky napsaný článek, děkuju za něj.

 • 13. 5. 2021 10:44

  bez přezdívky

  Tedy nemyslete si že vám pojišťovny dají něco zadarmo. Pojišťovny něco vyberou, z toho zaplatí svoje náklady a něco na škodách a ještě jim musí zbýt zisk. Neznám českou pojišťovnu která nekončí se ziskem. Odkud to asi berou ? Tedy pojištění se vyplatí jen smolařům na který doplácejí ty šťastnější. Každý si za sebe může rozhodnout zda je smolař nebo na smolaře doplácí a nebo nemá pojištění, jiná varianta neexistuje.

 • 18. 5. 2021 11:30

  bez přezdívky

  Je to všechno jen o vyčůranosti pojišťoven. Mám byt, v Brně, pojistil jsem jej dle kupní smlouvy (od developera) a sjednal tzv. indexaci. Tj. sama pojišťovna by měla zodpovídat za to, že nedojde k podpojištění. A realita? Po letech jsem se jich zeptal, jaká je cena mého bytu dle jejich tabulek. Odpověděli mi, že mi to neřeknou a že cena záleží na tom, co si určím sám a že (ideálně) aktuální tržní cena. Co to je za nesmysl? Když mi dokážou říct, že jsem podpojištěn, tak mi mají říct onu částku (mají cenové mapy, indexy růstu cen apod) která dle nich podpojištěním není. Česká kancelář pojistitelů nabízela před lety s velkou reklamou aplikaci na odhad ceny - potichu stažena (odkazy na webech zůstaly). Vše proti klientovi. Hlavně zaplatit na plnění co nejméně. Pak se pojišťovny diví, že lidi to raději risknou bez nich. A k těm bytům. Proč pojistit byt na dnešní přestřelenou tržní cenu? Nedílnou součástí je přeci pozemek, který s totální škodou nezmizí. A ten pozemek (a lokalita) ve velkých městech podstatně určuje růst ceny. Když mám pozemek, tak ten panelák přeci postavím za mnohem nižší cenu, než když si kupuji pozemek nový a veškerou infrastrukturu k tomu (zeleň, parkoviště, komunikace, chodníky, školku,...). S totální škodou bytové jednotky přeci nemám žádnou škoudu na tomto dalším majetku (většinou). Pak Vám pro změnu pojišťovna sdělí, že Váš byt byl NADpojištěn a opět Vám pokrátí plnění. To, že roky brali pojistně z nadpojištěné nemovitosti jim taktéž nevadí.

  18. 5. 2021, 11:32 editováno autorem komentáře

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).