To jsou zase rady: SSZ a na něco se zeptat, využívat lhůtu na dny...
Když jsem si nechal udělat výpis, kde chyběly náhradní doby za studium a chtěl jsem to doplnit, tak odpověděli, že se tím budou zabývat až při výpočtu důchodu.
Manželce vyměřovali důchod 1,5 roku, nakonec se dopočítali poloviny. Bylo potřeba vzít advokáta, který jim to napočítal správně a dostalo se to skoro na dvojnásobek.
Je potřeba si uvědomit, že ve státní správě dělají přeplacení totální lemplové, kteří mají práci absolutně na háku. Např. teď čekám už 3. týden odpověď z Ministerstva spravedlnosti na 3řádkový e-mail. Ani přes urgenci nic. Kdyby se takhle někdo choval v soukromé sektoru, dat dávno zkrachuje.
Já si dělal kontrolní výpis možná ve 35 letech a zjistil jsem že chybí 5 let VŠ. Potvrzení jsem si nechal z VŠ do-vystavit a poslal na sociálku a vše zaevidovali. Chce to fakt hlídat průběžně a hlavně je donutit k okamžité nápravě.
Úředník je placen pevnou částkou a čím míň toho udělá tím víc kafíček stihne. Neházím všechny úředníky do jednoho pytle ale rozhodně ve státním se nejlépe schovají pitomci a netáhla.. Stačí zaignorovat pár emailů, případně vyplodit nějakou odmítavou odpověď..
Nebojte, tam Vám je započítají. Já jsem taky dohledávala nějaké nezapočítané doby, sehnala jsem papír. Ono totiž papír, že Lojza Vomáčka pracoval v době od - do ve firmě Velké širé rodné lány, s r.o. je Vám nanic. Anžto se od r. 1986 počítá s celoročním výdělkem, musíte mít v potvrzení, že Lojza Vomáčka pracoval v době od - do ve firmě Velké širé rodné lány, s r.o. a vydělal si za tu dobu 258.613,60 Kč. Teprve takové potvrzení Vám ČSSZ uzná. Problém nastane, pokud firma zanikla a spolu s ní odešlo i účetnictví. ČSSZ by sice měla odpracované doby a výdělky evidovat, ale jak to může udělat, když firma třeba na důchody zaměstnancům nic nevyplácela a potichoučku se vypařila? Pak Vám sice stačí čestné prohlášení dalších dvou lidí (dělá se to tak, že si čestné prohlášení podepíšete navzájem. Dělalo se to tak např. u lidí, co byli kdysi za 2.sv.války totálně nasazeni v Rajchu nebo byli v koncentráku. Pokud byli mladí, odcházeli do důchodu třeba v 70.letech 20.stol).
Pak jsou tu i doby krácení, to je teprve jízda! Už se taky nepočítá doba studia. No, hlavně že si tomu mladí tleskali. My poučenější jsme se chytali za hlavu, ale nás se to zas až tak nedotklo, my už jsme měli studia za sebou.