Hlavní navigace

Názory k článku Jak optimalizovat daně pomocí spolupracující osoby?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 28. 1. 2014 20:43

  Petra (neregistrovaný) ---.infos.cz

  Hezký den,

  četla jsem Váš článek a musím Vám poděkovat za velmi přehledný a srozumitelný článek týkající se této problematiky.

  Protože nikde není jasně a jednoznačně napsáno zda lze daňové zvýhodnění na dítě u spolupracujících osob uplatnit.. Z Vašeho příspěvku to konečně jasně vyplynulo.
  Zatím mi většina účetních tvrdilo, že toto nelze, i když jsem tvrdila, že lze a že toto není nikde v daňových změnách platných od roku 2013 jednoznačně uvedeno (tj. nemožnost uplatnění daňového zvýhodnění na dítě u spolupracující osoby) a vše se vztahuje k hlavnímu daňovému subjektu nikoliv ke spolupracující osobě.

  Chápu-li to správně - pokud například spolupracující osoba přebere od podnikatele v rámci spolupráce 30% jeho příjmů a výdajů a dále bude spolupracující osoba mít svůj vlastní příjem například pouze z pronájmu a u něj uplatní skutečné výdaje, pak může tato spolupracující osoba uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované dítě? Je to tak?

 • 21. 2. 2014 17:32

  Magda (neregistrovaný) 2a00:1028:83cc:----:----:----:----:----

  Dobrý den, děkuji za článek, chtěla bych si ještě ujasnit svůj případ. Manžel je OSVČ, výdaje uplatňuje paušálem, já nemám žádné vlastní příjmy a jako spolupraující osobě je mi přerozděleno 50% příjmů. Mohu uplatnit slevy na děti?
  Děkuji za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).