Jaky je rozdil v kampani ktera ma presvedcit lidi aby misto zarovek nakupovali zarivky a v te, ze si maji koupit novy pocitac ci Ajfoun ?
Pokud clovek neco vyhodnoti jako uzitecne, vyhodne nebo ze to zkratka chce, tak si to rad koupi. Az budou mit lide pocit/dukaz, ze zaplacene penize na danich se jim vraci v podobe nejakeho uzitku, velka vetsina nebude hledat cesty jak se tomu vyhnout.
Konkretne v CR je v soucasnosti takova predstava samozrejme absurdni.
Úsměvný komentář. Stejně smysluplný jako "názor" filmového nebo hudebního stahovače, že kdyby stály filmy a hudba míň, tak by je kupoval.
Nekupoval by nic (i levná dvd z novinových stánků se běžně nahrávají na ulož.to apod.). A podnikatelé budou taky vždy hledat cesty, jak snížit náklady, odvody. Protože každý hledí v první řadě na sebe (pokud ho okolí vůbec nějak zajímá). Znáš snad někoho, kdo by chtěl (za cokoli) platit víc, než musí?
Pokud se ti v ČR nelíbí, tak se vystěhuj. Nebo udělej něco pro změnu.
„Stejně smysluplný jako "názor" filmového nebo hudebního stahovače, že kdyby stály filmy a hudba míň, tak by je kupoval.“
V Česku neexistuje ani jeden člověk, který by si stáhl film či hudbu zadarmo a nezaplatil autorovi.
Mírnil bych se na Vašem místě ve Vašich odsudcích.
Existují zde autorské poplatky, OSA, Dilia, Integram, sdružení zvukařů a ještě několik dalších. Těmto všem autorských adružením platíme ze zákona poplatky a ne v malé výši.
Takže nikdo zde zadarmo nestahuje a všichni do jednoho v Česku poctivě za hudbu a film platíme.
V Česku neexistuje jediný film ani jediný song, který by někdo zde stáhnul zadarmo a nezaplatil za něj. Neexistuje tu žádný film získaný zdarma ani žádný song získaný zdarma.
Jen pro Vaší informaci: autorské poplatky dělají klidně desítky procent z cen zboží, které podléhají autorskému poplatku. Např. při koupi DVD disku, který mě stojí 5 Kč jde 1 Kč na autorský poplatek + 0,20 Kč DPH. Tedy autorský poplatek představuje zhruba čtvrtinu prodejní ceny.
Kromě toho existují ještě koncesionářské poplatky za rozhlas a televizi, za který se platí výroba filmů rovněž.
Takže než něco napíšete – Češi na rozdíl třeba od USA – zaplatili všechnu hudbu a filmy, kterou mají a žádnou z nich nezískali zdarma. V USA naproti tomu řada lidí krade (to je v Česku nemožné ukrást film nebo píseň, platí se za všechno).
Celé je to spatlanina, tak jen pár nejvýraznějších ptákovin, jazykových, věcných...
– Vedení daní je zdlouhavé?
– Tady je sloveso navíc: Někteří podnikatelé se tak snaží utéct před vysokými daněmi, regulacemi a finančním úřadem utíkají do daňových rájů.
– Logika jako prase: "Pokud se chcete přidat, špatné svědomí mít nemusíte. Velké společnosti to totiž dělají zcela běžně." A pokud chcete někoho otrávit, neváhejte, dělalo se to i v lepších rodinách, viz třeba Borgie.
– Pokud hledáte daňový ráj, nemusíte daleko – stačí za oceán do Delaware? Člověče!
– Ježišmarja, miliony lidí mají účty ve Švýcarsku, ale podle vás jsou "především" pro generály a lidožrouty z Latinské Ameriky a Afriky.
Děkuji za připomínky. Opravil jsem body 2 a 4. Vyjádřím se však krátce k bodu 1,3,5
1. Ano, je zdlouhavé. Nově založená firma podle organizace Doing business strávila na daních 557 hodin. Více v článku: http://www.mesec.cz/clanky/byrokracie-a-korupce-v-cesku-se-podnika-tezce/
3. Této připomínce nerozumím. Argument byl mířen směrem: "Pokud to dělají velké firmy, které generují obrovské zisky, proč bych já neměl mít právo zaplatit méně na daních a nenechat se odírat finančním úřadem?"
5. Znovu připomínce nerozumím. Článek se zabýval tématikou praní špinavých peněz. V tomto kontextu nic závadného na tom, že Švýcarsko pro uložení svých "špinavých" peněz vyhledávali tito lidé, nevidím.
Přeji příjemný den.
Já nevím, proč do toho pořád taháte slovo "finanční úřad" (asi že je populární a za toto slovo v článku máte vyšší profit?), FÚ z nikoho peníze neždímá, peníze ždímá stát, finanční úřad je jenom orgán který vykonává co stát/státem schválené zákony přikazují. Tak si laskavě pořád nepleťte pojmy s dojmy, daňová problematika není vinou finančního úřadu. To je jako obviňovat soudy, že můžou za to a tamto, prostě do očí bijící pitomost.
Děkuji na názor. S tímhle tvrzením si však dovolím nesouhlasit. Finanční úřad může při kontrole u vás najít cokoliv. Třeba, že špatně označujete faktury. Zákony tu jsou bohužel složité a jejich výklad může být u každého úředníka rozdílný. A to je zásadní problém. Příkladem je například švarcsystém viz: http://www.mesec.cz/clanky/vime-jak-obejit-svarcsystem/.
– Ano, ale říct, že vedení daní je zdlouhavé, je nešikovné. Ne všechno, co zabere hodně času, je zdlouhavé. Zdlouhavý je spíš pomalý než dlouho trvající.
– Ano. Jenže to, že někdo dělá něco amorálního, není dobrá omluva pro to, abych to dělal taky.
– Nevidíte. Co se dá dělat. Zkuste někoho jiného, třeba vám dá nějaký tip.