Hlavní navigace

Názor k článku Jak na předčasný důchod v roce 2018? Potřebná doba pojištění stoupla od Jarda - Důchod a odpracovaná doba. Pokud máte alespoň minimální přehled,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 1. 2018 19:43

  Jarda (neregistrovaný) 85.163.27.---

  Důchod a odpracovaná doba.
  Pokud máte alespoň minimální přehled, tak jistě víte, že na nárok na "důchod" musíte dle zákona splnit dvě podmínky.
  a) mít dobu pojištění 35 let -
  b) mít důchodový věk pro odchod do důchodu (např. 64 let a 6 měsíců).
  Kdo nepracuje a nemá dobu pojištění 35 let a má důchodový věk ad b), tak nemá nárok na důchod - nesplňuje podmínku ad a) nemá potřebnou dobu důchodu. Tak tu nemaťe lidi, že kdo nepracuje dostane pak důchod. Ne nedostane.
  Příklad - máte našetřeno, protože dobře vyděláváte. Máte důchodový věk 65 let - máte pak možnost na "předdůchod" max. o 5 let dříve (minimáln o dva roky dříve) - to je max. v 60- ti letech (nebo min. v 63 letech) - peníze pak čerpáte ze svých úspor (30% z průměrné mzdy měsíčně) a můžete jít do "předdůchodu" (a nikdo vám nic nekrátí a může to udělat kdokoliv, kdo má úspory a něco v životě dělal), až nastane váš důchodový věk (65 let) - požádáte o řádný důchod. Tak o co vám pořád jde?
  Proč chodit do předčasného důchodu, který se vám vždy krátí? Nechápete systém a vychvalujete socializmus. Jsem obyčejný člověk, co čte a zajímá se i o své stáří a nejsem "pako", které jen přejímá "špatné informace a pomlouvá současnost. Zajímejte se o vše více a občas si zkuste přečíst i nějaký zákon.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).