Hlavní navigace

Názor k článku Jak mít bezpečnou bezkontaktní kartu? Provrtejte ji (vtípek) od Dan - Je to dva týdny, kdy jsem se bavil...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 1. 2016 20:56

  Dan (neregistrovaný) ---.client.rionet.cz

  Je to dva týdny, kdy jsem se bavil s člověkem, který si zapomněl kartu v supermarketu položenou na automatické pokladně.

  Než na to přišel a zablokoval ji, tak z ní někdo zaplatil téměř 1500 Kč ve třech platbách.

  Z pojištění karty nedostal nic, protože ji tam nechal sám a na to se to nevztahuje.

  Podobných případů znám víc a i když je to "jenom" pár stovek nebo tisíc tak opravdu nevidím důvod proč to platit zcela zbytečně a proč si ještě platit zcela zbytečné pojištění. Pouze čipová karta je bezpečnější a co mi dá bezkontaktní? Ušetřím teoreticky 10 sekund při vložení karty a zadání PINu?

  To není moc dobrý poměr rizika a přínosu...

  Každý dětem říká, že si od cizích lidí nemají brát žádné sladkosti a nemají se s nimi bavit. Rozhodně jejich rodiče nejsou psychicky nemocní paranoici, kteří by si mysleli, že celý svět jsou sexuální devianti, kteří chtějí zdrogovat, znásilnit a zabít jejich dítě...
  Ale co tímto příkazem riskují? Že dítě občas nedostane bonbon nebo čokoládovou tyčinku? No s tím se dá žít...
  Ovšem pokud by stokrát dostalo bonbon úplně v pohodě, případně ho jenom tak někdo zavezl domů, ale po stoprvní, ho skutečně někdo někde zabil, tak to riziko, přestože je hluboko pod jedno procento, se prostě nevyplatí.

  Stejné je to s kartou. Pokud máte pouze kontaktní kartu, na které ještě není uveden CVV kód, případně je ještě zabezpečená přes 3D Secure, tak je bezpečnost naprosto jinde a stojí to jen velice drobné nepohodlí.

  Každopádně tohle jsou věci, o kterých si musí ROZHODNOUT KLIENT, protože jsou to JEHO PENÍZE, o které tam kráčí. Ne, že mu banka prostě násilím něco sama změní.

  Jsou třeba i lidi, kteří si nezamykají dům nebo byt, protože "stejně nemají, co by jim někdo ukradl" nebo podobný důvod. Ale asi těžko můžete lidem plošně vymontovat zámky z dveří a kdo ho chce tak, jak ho měl roky před tím prostě prohlásit za paranoika - vždyť 99% lidí nikdy nezažije vykradení bytu nebo loupežné přepadení, tak proč zamykat? :-D

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).