Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak mít bezpečnou bezkontaktní kartu? Provrtejte ji (vtípek) od Pavel - Já jsem naopak léta čekal, než mi postupnou...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 12. 2015 17:14

  Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

  Já jsem naopak léta čekal, než mi postupnou výměnou dají kartu bezkontaktní. Nakonec jsem to řešil kreditkou, která na rozdíl od mé staré kontaktní karty byla mnohem modernější. A jsem navýsost spokojen. Platím všechno a všude. Prostě přiložím na sekundu, pípne to, sbalím to a jdu. Kdepak zadávat PIN nebo dokonce hledat peníze. Jsem mnohem rychlejší než drtivá většina nakupujících. Na kartu si dávám velký pozor a mám ji samozřejmě pojištěnou. Testoval jsem načtení na různou vzdálenost a žádné riziko tady při běžném provozu nehrozí.
  Ale mám radu. Kdo chce tvrdě kartu stoprocentně bezpečnou, nechť si pořídí kreditku Diners Club. Ta nemá ani čip ani bezkontaktní anténku. Je ale pravda, že občas se ní obsluhy v obchodech dívají divně a někdy (ne všude) chtějí podepsat výjezd za terminálu.

 • 1. 1. 2016 2:55

  Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

  NU, třeba v Penny to bylo tak půl na půl. Ale kartu jsem zrušil. Pojistku, která je ke kartě skutečně vynikající, jsem už nepotřeboval a jiné výhody to nemělo. Tedy kromě toho archaismu, který mě velmi štval. Navíc podepisování papírku z terminálu je časově opět náročné, takže tato karta prohrála.
  Zajímavé je, že jsem několikrát dotazoval jejich centrum, kdyže a zda-li vůbec bude čipovka včetně bezkontaktu, tak mi vždycky jenom odpověděli, že nepřipravují a nechystají se. A že mám platit všude touto kartou a tím její povědomí zvýším.
  Nevím, karta je to velmi archaická a pakliže si tohle myslí, jsou už úplně mimo a brzo skončí. Tedy ne, že by to byla kdovíjaká škoda. Jenom hrubá marketingová chyba.

 • 1. 1. 2016 10:27

  Tomáš Marný

  Vzhledem k tomu, že od Nového roku snižují úročení na 9,9%, tak pro lidi, kteří jsou schopni využívat jako půjčku i kreditky s úrokem přes 26%, to zajímavé bude.

  Jinak je fakt, že o obchodníci o ní povědomí nemají, obvykle ani neví, že ji vůbec berou (i když mají její logo na dveřích) a už několikrát jsem se setkal s vyjádřením, že jsem první, kdo u nich s touto kartou platil.

 • 2. 1. 2016 0:17

  Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

  Měl jsem DC kreditku docela rád. Často jsem jezdil do zahraničí a dávala mi pocit určité jistoty. Také jsem s ní rád platil, ale to podepisování byl skutečně vopruz. Pak mě udivilo, že jsem několikrát nepodepsal.
  Půjčil jsem si z té karty na rok ty peníze a použil jsem je na investice a něco maličko jsem i vydělal. Navíc to byla svým způsobem karta prestižní. Ale jejich tvrdošíjné odmítání toho čipu a zejména bezkontaktu mě spolu s časovým zdržením při platbě od této karty vyhnalo. Brali jí všude, nebyl problém. Jenom mě nebavilo občas vysvětlovat, jak jí vlastně použít, protože zejména mladí prodavači to už neznají. A taky na internetu jsem s ní nikdy neplatil. Přišlo mi to překombinované.

 • 2. 1. 2016 0:35

  Tomáš Marný

  Další minus je to příšerné internetové bankovnictví, kde člověk nikde nenajde, kolik má vlastně vyčerpáno... Takže buď si to psát někam do Excelu a spoléhat se na to, že jsem na nic nezapomněl, nebo volat na klientskou linku... Fakt "user friendly" :-(.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).