Vlákno názorů k článku Jak je to s placením výživného na dítě a podle čeho se určuje jeho výše? od dona - Máme s bývalým střídavou péči, nechtěl ovšem děti...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 2. 2019 9:36

    dona (neregistrovaný)

    Máme s bývalým střídavou péči, nechtěl ovšem děti protože by je tak miloval, ale protože chtěl ublížit mě, nikdy se nestaral o kroužky o školu ani o nic co se jich týkalo ... podle sociální pracovnice to prý nepotřeboval ... a když jsem argumentovala tím, že mu přece nemůžou svěřit děti, bylo mi řečeno že se to prostě zkusí ... asi pokusné opice ... neříkám, že u něho děti strádají, ale nevěnuje se jim a tak jak ho nezajímali dřív, nezajímají ho ani teď. Vyměření výživného byl boj, rozdělení majetku taky ... on měl majetek ... auta atd. a já skoro nic, financovala jsem totiž celou domácnost, jídlo, drogerii, oblečení atd. ... takže všechno bylo jeho !!! a i přestože je to již několik let od soudu a děti jsou starší = vyšší výdaje, ani by mě nenapadlo si zažádat o přidání, ... radši mám práci a několik brigád než bych poslouchala že se mám naučit hospodařit atd. ... Stejně jako existují špatní otcové, jsou i špatné matky ... ale když přede mnou nějaký chlap řekne, že platí sice pár korun alimentů, ale že i tak si za to ta jeho bejvalá s... žije, nakopala bych ho do zadku. Nechce dávat peníze ženě? Fajn, může své děti vzít a jít s nimi nakupovat, věci do školy, boty, oblečení atd. ... aby viděl kolik to všechno dneska stojí.

  • 8. 2. 2019 12:44

    Turbozemák

    Je vždycky těžké diskutovat s někým cizím, ale budiž, zkusím to....
    Píšete, že nejste moc nadšená z toho, že by byla nebo je střídavá péče, protože dle Vašeho názoru se bývalý o děti nezajímá, kdy má tedy s nimi jet nakupovat ty nutné věci??? Co to třeba zahrnout do obsahu výživného přes soud, aby byl povinen se podílet na nakupování oblečení a třeba školních potřeb?

    Dále píšete, že jste za spolužití s ním platila veškeré výdaje rodiny, od nákupů po inkaso (asi) tak pak je mi záhadou, když Vám platí nějaké výživné, že potřebujete x brigád aby jste vyšla, když před tím Vám to problém nedělalo, akorát jste nic nenašetřila... Zajímavé. Ano potřeby dětí se zvyšují s věkem, ale i platy nejsou stejné jako před 5-ti lety a podobně. A jestli ano, tak je někde problém, ale v zaměstnavateli to nebude. Dneska je extrémní množství volných pracovních míst a není to jako před lety, kdy se zaměstnavatel rozhodoval podle toho, zda má dotyčný/á dítě. Dále by si každý měl vybudovat nějaké to své místečko na které se může vrátit, sama mám smlouvu na dobu neurčitou a nebylo až tak těžké toho dosáhnout, po 3 měsících jsem tu smlouvu měla, průměrně se u nás dává po roce. Pokud člověk někde nevydrží ani rok, je to bohužel jeho vizitka a vizitka jeho pracovní morálky. Řekla bych, že si i více zaměstnavatelé váží zaměstnanců než před těmi 7- mi lety, kdy jsem začala pracovat. To jsem měla 5 500 nájem a 9 000 výplatu a taky jsem to nějak přežila.

    Jak už jsme psala, je to o prioritách.. Každé děcko chce nový mobil, značkové hadry a podobně, ale dá se žít i bez toho, i bez dárků na Vánoce za x tisíc. Taky si s námi otec nemohl moc vyskakovat, ale Vánoce jsme měli vždycky pěkné, oblečené jsme byli čistě i když to bylo z druhé ruky, poděděné nebo v té době od "Vietnamců". Ušetřit se dá na těch nedůležitých věcech opravdu hodně peněz. Sama synovi kupuji z druhé ruky a mnohdy jsou to kvalitnější věci než z dnešního Taka a CA (mimochodem průměrně mě třeba set džíny,mikina,triko nebo košile vyšel do 120 kč). Jídlo kupuji kvalitní, žádné polotovary, sladkosti a nesmysly a výjdeme na dnešní poměry si myslím hodně slušně. A není to o tom, že bychom na nové neměli peníze, ale protože to není nutné a chceme ušetřit, tak se snažíme. Ušetřené peníze raději investujeme do baráku, výletu apod.Sama jsem měla před nástupem na mateřskou našetřených 220 000. To má dneska málokdo, protože krédem dnešní společnosti je, nějak bylo, nějak bude a neřeší...A tady se zase vracíme k tomu problému a bude to pořád dokola. Učíme si to vlastní děcka sami, i když nemáme prachy, tak jim dáváme co jim na očích vidíme a pak je to jimi bráno jako samozřejmost. Dnes a denně to slyším od kamarádek a kolegyň jak nevýjdou s penězi, ale každá má nový mobil za x tisíc, vozí si prdel v autě mladším jak 6 let a děcka jsou ověšený značkovýma hadrama....Hlavně, že dvě hypotéky :D Na půjčku se to lehko bere...

  • 8. 2. 2019 16:22

    dona (neregistrovaný)

    Před mateřskou dovolenou jsem také měla našetřeno, použila jsem peníze na hypotéku a koupila jsem si půl bytu, druhou půlku si koupil můj tehdejší přítel a otec dětí ... nemyslím si že své děti rozmazluji máme se dobře, spousta lidí je na tom podstatně hůř, nestěžuji si ... jen je trošku problém když žijete sama a máte relativně malé děti nakombinovat dobře placenou práci s péčí o ně, je to vždycky něco za něco.

  • 8. 2. 2019 23:51

    Jana (neregistrovaný)

    Ach jo, ano je jiná doba ve všem, tak si přečtěte jak si odporujete a zamyslete se než něco napíšete !

  • 9. 2. 2019 11:23

    VEKSL (neregistrovaný)

    Je to obrovská pravda,že existují špatní otcové,ale i špatné matky!I my měli střídavou péči-neosvědčila se!Mám u sebe už rok dceru(11),zajištuji naprosto VŠE,takže vím co co stojí.Od její matky nedostáváme ani korunu,protože jí prý zbývá na měsíc 1500kč!!!.Chcete se upracovat?Tak do toho!Já ji nenechám ani korunu z toho,na co máme nárok!Ona svého bývalého manžela honila po soudech!!!Nechtěl jsem to takto řešit,ale nebudu financovat její NÁKLADNÝ životní styl.

  • 9. 2. 2019 11:48

    Ichirin (neregistrovaný)

    Přesně tak, největší řeči mají většinou ti muži, co vlastně tu denní péči o dítě vůbec nedělají, tudíž jde mimo ně, jaká je to práce. A ten čas tomu věnovaný je někdy k nezaplaceni. Ale mají největší řeči o každou korunu. Spousta matek u toho pracuje a musi stravit aspoň půl dne v praci, do toho má plný chod domacnosti! Zajistovat nákupy, uvařit, vyprat, připravit oblečení, připravit svaciny, vodit a vyzvedávat ze školy, pomáhat s ukoly, což je pěkná fuska pokud dítě nespolupracuje, účastnit se pro dítě různých akcí ve škole a mimo školu, schůzek atd, doprovázet na kroužky po škole, všude eskortovat, shánět oblečení na každou sezonu, zajišťovat zábavu i o víkendu, vecery většinou zabite pripravou dítěte do školy aj. Zatímco rozvedeny muž, co děti v péči nemá, má čas na sebe, každý večer volný, může se věnovat naplno kariéře, dale se rozvijet, mít i koníčka, vikend si zařídit podle sebe atd. Tohle žena s dětmi v péči nemá. A pokud nemá to štěstí, že by vypomohli prarodiče, tak nemá volno pro sebe nikdy.
    Az budou muži dělat půlku toho kolem děti, co to skutečně stoji energie, času a financí a často nervů, tak bych pochopila, že může remcat u alimentu. Do te doby budu požadovat finanční podporu, na kterou mám nárok za to vše, co dělám za něj.

  • 9. 2. 2019 11:54

    Krtek (neregistrovaný)

    Jednoduchá odpověď - svěřte díte do péče jeho otci, když nic nedělá. Nebo on ho nechce ?

  • 9. 2. 2019 12:33

    Ichirin (neregistrovaný)

    Ne každý má situaci doma takovou, aby byl otec nedaleko a mohl se rovnocenne podilet na denní péči o dítě. Náš je mimo cz. A protože to tím pádem vše dělám já, a navíc vzhledem k věku dítěte, kdy je stále relativně malé a závislé to ani jinak nejde, musi se ten čas a náročnost kompenzovat penězi. A na tom trvám. Otec se věnuje své kariéře a má spoustu času na sebe. Může večer na drink, nebo se vidět s přáteli, jít do kina, věnovat se sobe, číst si a ja nevim co. Já ne. Nevidim tedy důvod, proč by me to neměl vyrovnat finančně. Ja bych si také ráda udělala čas jen na sebe a měla 2x týdne čas na své zaliby nebo sebevzdelavani. Jako on. Ale nemůžu, protože dopoledne pracuji a jak je dítě ze školy, uz je nutné být s ním, večery trávím přípravou večeře, asistuji s ukolama, příprava na druhý den do školy, příprava na spaní atd. V jednom kole. Práci se nemohu věnovat naplno, protože nechci z dítěte dělat oběť nedostatku času. To si pak člověk nemusí pořizovat děti, když na ně nehodlá mít čas.

  • 9. 2. 2019 13:38

    Turbozemák

    A protože to tím pádem vše dělám já, a navíc vzhledem k věku dítěte, kdy je stále relativně malé a závislé to ani jinak nejde, musi se ten čas a náročnost kompenzovat penězi. A na tom trvám.

    Nesmysl!!

  • 10. 2. 2019 0:31

    svině (neregistrovaný)

    svině

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).