Hlavní navigace

Názor k článku Hlídejte si osobní údaje! od All-in-one - Máte pravdu, kolem ochrany dat neprobíhá paranoia, ale...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 7. 2004 23:32

    All-in-one (neregistrovaný)
    Máte pravdu, kolem ochrany dat neprobíhá paranoia, ale hysterie! Jsem pojišťovák a nedávno jsem kontaktoval klienta - podotýkám jeho data jsem obdržel s konkrétním úkolem od pojišťovny - zavolal jsem mu a ověřoval, zda skutečně hovořím s Janem NOvákem 47. ročník. Ten člověk mi nebyl ochoten sdělit jaký je ročník, dokonce ani po sdělení, že mám pro Jana Nováka 47. ročník důležité sdělení. Dopadlo to tak, že jsem odmítnul cokoliv sdělit, pokud nebudu mít identifikaci klienta a pro klienta byl problém sdělit rok narození - tomu říkám paradox.

    Jsou však i větší! Před platností tohoto dementního zákona nebyl problém zajít na evidenci obyvatelstva na P3 a za 20 Kč jsem obdržel novou adresu klienta. Např. platil léta pojistku, 2 x se přestěhoval a vůbec nepostřehl, že už skončila. Dnes žádnou adresu nedostanu, peníze se válí v pojišťovně a jestli si klient nevzpomene, tak to tak zůstane. To je fakt přínos.

    Jediné na co si dávám pozor je, že si u všech anket důkladně přečtu, jestli nemohou má data poskytovat dál. Jestli ano, nevyplňuji ze zásady nic! Kdybychom se měli chovat podle autora článku, tak po sobě budeme v záchodové míse denně pálit použitý toaletní papír, aby náhodou někdo nemohl z kanalizace získat naše vzorky DNA. Věřte, že získat údaje není totéž jako je zneužít!
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).