Hlavní navigace

Názor k článku "Hází nás přes palubu," stěžují si klienti na Komerční banku od anonymous - Prostě "slušný oddíl". Je dobré to probrat co...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 12. 2011 11:02

  anonymous (neregistrovaný) 88.208.89.---

  Prostě "slušný oddíl". Je dobré to probrat co nejvíce v médiích, aby si právníci v bankách uvědomili, že nemají do smluv a podmínek psát z morálního hlediska naprosté nehoráznosti. Pro ilustraci - např. v Úvěrových podmínkách pro nepodnikatele mají v bodě 11.2, že Komerční banka je oprávněna, pokud např. zemřete nebo na Vás někdo podá trestní oznámení a policie Vás začne trestně stíhat (což vůbec neznamená, že jste úmyslně nebo neúmyslně musel něco provést)
  f) požadovat okamžité splacení celé nebo části vyčerpané jistiny Úvěru a příslušenství;
  g) zvýšit úrokovou sazbu až o 25% p.a.

  To g) je možná ještě horší než zesplatnění - při zesplatnění můžete ještě sehnat refinancování. Ale když Vám např. do konce fixace úrokové sazby zbývají 4 roky, tak to znamená, že bance místo půjčené částky a dohodnutých úroků zaplatíte ještě navíc dalších 100% půjčené částky, protože sazba místo dohodnutých 5% p.a. bude najednou 30% p.a, jen proto že jste si dovolil např. zemřít.... Předčasně splatit bez sankcí samozřejmě dle podmínek nemůžete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).