Hlavní navigace

Názor k článku Důchodci nebudou moci pracovat déle než 2 roky od jirifila - Ministr práce a sociálních věcí Na Poříčním právu 1/376 Praha...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 2. 2013 14:38

  jirifila

  Ministr práce a sociálních věcí
  Na Poříčním právu 1/376
  Praha 2, 128 01

  Věc: Starobní důchod

  Vážený pane ministře,
  letošního roku jsem se dočkal starobního důchodu. Předchozích devatenáct let jsme společně s manželkou podnikali v oboru starožitnosti. Vzhledem k současné hospodářské krizi jsem byl nucen obchod zavřít a zažádat o předčasný starobní důchod. Ten mi byl přiznán od 1. května letošního roku ve výši 3525.-Kč. Podnikání jsem si ponechal jako vedlejší činnost se ziskem cca. 1000.-Kč za měsíc. Moje manželka je nezaměstnaná, momentálně si hledá práci a dálkově studuje Policejní akademii ČR v Praze s nadějí, že jednou sežene zaměstnání ve veřejné správě. K doplnění mé situace - máme společně desetiletou dceru.
  Zajímá mě Váš názor, zda si myslíte, že starobní důchod ve výši 3525.-Kč měsíčně je dostatečným příjmem pro důstojný život, zda je to odpovídající částka za 31 odpracovaných let? A zda je to příjem člověka odpovídající úrovni 21. století v Evropské unii?
  Na žádné sociální dávky nemám nárok, protože bydlíme ve vlastním domě a lidé, kteří si pořídili vlastní dům na ně nárok nemají. Na sociální dávky mají nárok ti, kteří se chovají nezodpovědně a žádné vlastní bydlení si nepořizují, tak je současný systém nastavený. O možnosti prodeje domu neuvažuji, protože je to krátkodobé nevyhovující řešení. V podnájmu jsou náklady na bydlení několikanásobně vyšší.
  V současné situaci s mým příjmem se mohu každý měsíc rozhodnout: zda budu bydlet anebo jíst. Obojí z této sumy není možné. Navrhoval bych pro důchodce jako jsem já – kterým nestačí jejich důchod na pokrytí základních životních potřeb – eutanázii, protože jaké jiné možné řešení zbývá?

  Současně zasílám tento dopis Kanceláři prezidenta republiky.

  S pozdravem

  Fíla Jiří, narozen 25.5 1950 v Sokolově

  bytem
  Dražkovická 1246
  274 03 Slaný

  Ve Slaném dne 13. září 2010

  Vážený Pane Zemane (občane).
  Jsem rád že konečně je nahradě někdo koho jsem si přál již dříve, než tam vstoupil Klaus.
  Vám věřím že Vy jste ten praví kdo povede tento skorumpovaný a 23 let tunelovaný stát.
  Dopis výše jsem odeslal jak Klausovi Drábkovi a mnoha dalším mafiánům kteří se chovají že jim tato republika a všighní v ní patří.Aníž by mě odpověděli na co se jich v tomto dopise dotazuji tak mě jen napadali že jsem si asi neplatil odvody nebo že jsem asi moc nepracoval a že tato žebračenka je to co mě náleží.Ani už jsem se neobtěžoval jim na tyto arogantní blafi odpovídat.
  Věříma doufám že Vy k té arogantní vrchnosti nepatříte a že pro mě a pro tisíce dalších dúchodců něco uděláte abychom nemuseli pracovat jen na to aby jsme zaplatili nájem a nebívalo nám ani na základní dústojné žití.Nechci se už stydět za to že stále ještě pracuji a přesto už jsem musel prodat vše nezbytné abych nemusel žít pod mostem kde skončilo mnoho lidí né svouji vinou ale vinou soudní a exekutorské mafie.
  Kdybych vám mněl napsat vše co si já a 95 % obyvatel o tomto myslí asibych u počítače strávil celí týden.Žádám vás dělejte a konejte dle vašeho svědomí a vědomí jak jste jednal a konal doposavad.

  Ještě jednou Vám moc držím palce a přeji Vám nedat se zatáhnout do současný mafiánských praktyk které používá současná Banda.
  Doufám že se ještě dožiju lepších časů.

  S pozdravem Jiří Fíla.
  Slaný.Leden 2013.
  V

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).