Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Důchodci nebudou moci pracovat déle než 2 roky od Lee - Zase někdo ve vyšších sférách nepřemýšlel, úřady práce...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 1. 2010 22:41

  Lee (neregistrovaný) ---.91.broadband7.iol.cz

  Zase někdo ve vyšších sférách nepřemýšlel, úřady práce praskají ve švech, nezaměstnaných přibývá a důchodcům povolí pracovní poměry na dobu neurčitou. Tím nedojde k pravidelné výměně zaměstnanců, staříci na dobře placených místech, kde se nenadřou, se budou zuby nehty držet do 90 let a budou přitom vyžírat důchodový fond, A ti chudáci důchodci, co celý život dřeli za pár korun a dnes mají důchody sotva k uživení, budou stále živořit, místo aby se jim zvedli důchody. A na lidi v produktivním věku už pak žádné důchody nezbydou. V okolních státech mají možnost buď důchod nebo plat. A nejhorší je, že v některých případech u nás jsou ještě důchodci placeni ze státních peněz dvakrát – jednou jako poživatelé důchodů a jednou platem, když dělají ve státních organizacích. A co myslíte že se stalo od 1,ledna? Všichni ti, kteří nešli do důchodu, aby nepřišli o svá místa, si podali žádosti o důchod, teď už jim nikdo nemůže změnit smlouvu a propustit. Tomu se říká „dobrá sociální politika“ – za námi potopa.

 • 13. 1. 2010 13:24

  JarkaJ (neregistrovaný) ---.nkp.cz

  Ne, všichni neodešli. Já například ne. Jen uvažuju o tom, zda mi nehrozí, pokud budu nadále jako zodpovědný zaměstnanec pracovat (bez pobírání důchodu, byť částečného), zda se může stát, že za 5 let, až se mi třeba zhorší zdraví, budu mít podstatně menší důchod, než bych měla teď. Co když stát rozhodne – při všech těch změnách – že důchody se budou stanovovat třeba ve výši o 10% menší? To bude pro zodpovědné lidi v důchodovém věku rána do vazu.
  Jinak si myslím, že není třeba se bát, že lidi v důchodovém věku, kteří stále pracují v povolání, kde jsou odborníkem a kam se třeba mladí nehrnou, ubírají mladým práci. Ne každé zaměstnání je pro mladé tak atraktivní a tak dobře placené, aby se tam mladí hrnuli. Jak už tu někdo jiný napsal.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).