Hlavní navigace

Desetník: Získávejte si (ne)přátele, mohou se vám hodit

1. 10. 2007
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Příběh o vychytralém nepoctivém správci nás může motivovat, abychom včas mysleli na zadní kolečka, než bude pozdě. Vždyť to stejně dělá každý. Myslíte si, že ne?

DESETNÍK 117/2007 (17. 9. 2007 – 30. 9. 2007)

Zajímavé auto premiéra

V posledním týdnu se  některá média nesmírně zajímala, kdo byl původním majitelem vozidla přítelkyně našeho pana premiéra a kolik auto stálo. Zda řádně prošlo technickou kontrolou a zda přítelkyně pana premiéra je zdatnou řidičkou, již média nezkoumala. Konečně, je to soukromá věc paní Talmanové. Zajímavější je však návrh premiéra Topolánka zpřísnit tiskový zákon a údajně nejde o odvetu pro žíznivé novináře z bulvárních médií.  Kéž by tak byla zajímavá i bezpečnost na našich silnicích! Té nepomohl ani náš český patron svatý Václav. Přestože v září slavíme jeho svátek, zemřelo na našich cestách jen za tento měsíc přes sto lidí. A víme, kolik stála ta jejich auta?

FIN21


Tak nám zase zdražili zemní plyn

Za plynofikaci rodinného domu dostanete dotaci. Mnoho rodin na tuto nabídku obcí před deseti lety slyšelo a poctivě přešlo z vytápění tuhými palivy na krásný, čistý a ekologičtější zemní plyn. Ti prozíravější staré kotle nevyhodili, jen je odstavili. Podmínkou dotací totiž nebylo prokázat jejich likvidaci. Deset let uplynulo a v českých dolinách se začíná horšit v topné sezóně vzduch. Stále dražší plyn nutí mnoho rodin snížit náklady přitápěním dřevem, uhlím, šlamem a v horším případě i vším, co lze spálit. Ano, stoupají náklady na distribuci plynu, vlastně všechno postupně zdražuje. Problém je v tom, že běžný občan si nemůže vybrat svého dodavatele zemního plynu. A to se ještě velmi dlouho nezmění. Prakticky, protože jak se říká, papír snese všechno.

Anketa

Jak a čím převážně topíte?


Hurá, pošta přijde o monopol

České poště se horší časy, Evropská komise chce přistřihnout křídla (polo)státním poštám, takže státní pošty ztratí i poslední výhradu pro zásilky do hmotnosti 50 gramů. Ti, co si Českou poštu spojují ještě se starým režimem, jásají, další si ťukají na čelo. Dodnes totiž není jasné, jak by se vyřešila tzv. univerzální služba, a to přiznává i Evropská komise. I pošta musí vydělávat a co si nevydělá, nemá. Je hloupé po ní chtít, aby měla poštovní schránky v každém zapadákově, doručovala všude a náklady si poté dávala do ztrát. Můžeme se pak dočkat situace, že poštovní úřadovny budou pouze na lukrativních místech a stejně tak i poštovní schránky. Konkurence existuje již dnes, i malý dopis lze zaslat soukromou nestátní kurýrní službou, ale zkuste si za ni zaplatit – rádi vyjdete do nebližší trafiky koupit poštovní známku za 7,50 Kč.

Anketa

Má Česká pošta přijít o svůj monopol?


Finanční střípky

  • Práskněte nám svoje přátele a kamarády. Oni dostanou nejlepší 5% úrok a vy pár stovek k tomu a spokojeni budou všichni. Přesně to je nová kampaň pro příznivce ING Konta.
  • Konec nepřehledných cen přiletěl i pod křídly aerolinií British Airways, které začaly uvádět konečné ceny se všemi poplatky a příplatky. Stejně se chovají i Click4Sky.com, které na křídlech ČSA prodávají za konečné ceny nejlevnější letenky. A ČSA k tomu jako přídavek změnily svoje logo.
  • Pojistěte si svého manažera. Pojištění klíčových osob vznikla konkurence a kromě pojišťovny AIG ho nově nabízí i Pojišťovna České spořitelny prostřednictvím partnera Insia.
  • Boj konkurenčním bankovním balíčkům vyhlásila Citibank a začala prodávat nový účet s názvem Citi konto s komplexním balíčkem služeb, a už ne jen pro vyvolené.
  • Malým firmám, podnikatelům a živnostníkům chce radit nejen v oblasti financí Československá obchodní banka. A na důkaz, že to myslí vážně, spustila speciální webový portál.
  • Dobíjet mobily bude možné i v trafice. Stačí k tomu jen platební terminál a trafikant nemusí mít ani smlouvu s bankou.
  • Konkurenci vyhlásila válku Česká pojišťovna, která za věrnost připíše dvojnásobné bonusy u povinného ručení.
  • Nemoc zvířecích miláčků už vás finančně nezruinuje. Mimo pojištění lékařských výdajů už můžete veterinární péči uhradit i speciálním úvěrem Home Creditu. Bohužel, musíte ho pak i platit.
  • Dvě hypotéky v jedné začala prodávat Raiffeisenbank. Jinými slovy dostanete v jednom balíku hypotéku a spotřebitelský ú­věr.

Autor článku

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, specializuje se na finanční produkty, dluhovou problematiku a oblast dopravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).