Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: Oranžovomodrá válka s nejasným koncem od anonym - Ano, souhlas s Vámi, Rosťo. Vždy, když se v...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 4. 11. 2008 15:22

  anonymní
  Ano, souhlas s Vámi, Rosťo.

  Vždy, když se v TV objeví nějaké slavnostní předávání šeku na nějaké sociální či zdravotní účely, tak je mi na zblití. Panáci s tučnými gážemi se "vzdávají" setinky svého příjmu, vydražují na rautech, místo kterých by se dalo pořídit X invalidních vozíků a Y operací, šerpy, kravaty a boty celebrit. Pokud by si každý takovýto panák odtrhl od úst kus své přemrštěné gáže, nemuseli by se potřební ztrapňovat žadoněním u bohatých sponzorů.
  Když jsem včera viděl v TV, jak stát nemá peníze a jak s. Nečas vymyslel počin, že těm nejméně zdravotně postiženým sebere notný kus dávek, tak mi bylo na blití. Ústavní soud před nedávnem prohlásil u nevyplácení dávek v nemoci, že nedostatek peněz nemůže nést občan a tady je to to samé. Za postižené v menším počtu se asi nikdo prát nebude.
  A nejde jenom o zdravotně postižené. Když vidím, jak před vánoci u nás pořádaného stromu splněných vánočních přání děti z děcáků napíší své vánoční přání - co je pro ně nedostupné a děti z normálních rodin to považují za naprosto samozřejmé - např. MP3 přehrávač, "značková" kosmetika typu Adidos, povlečení na postel, tak je mi z téhle situace do breku. A lidé, co onen vánoční strom organizují, tak svorně již po několik let tvrdí, že dárky dětem na základě oněch přání napsaných na lístečku, který si zájemci vyzvednou a na základě něho koupí požadované, kupují hlavně ti chudší spoluobčané, boháči nikoliv. A o tom, že po dovršení plnoletosti jsou "děti" z děcáků vykopnuti, bez úspor a zázemí, na ulici, kde nemají šanci přežít (i "děti z normálních rodin" jsou při opouštění rodného hnízda podporováni rodïči, málokdo je schopen si pořídit rodinu a bydlení bez nějakého kapitálu od rodičů do začátku).
  I to o něčem svědčí ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).