Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: Oranžovomodrá válka s nejasným koncem od anonym - Mnozí lidé, zvláště pak důchodci, jsou schopni a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 10. 2008 10:00

  anonymní
  Mnozí lidé, zvláště pak důchodci, jsou schopni a musí vyžít i za nižší částku než 60 CZK denně. Samozřejmě nesmíme počítat práci strávenou při vlastní přípravě jídla.
  Občanovi rovněž nikdo neodpáře platby nájemného či topení, takže občan platí jak doma, tak v nemocnici, čili tvrdit že "šetří, byť někdy ne zcela dobrovolně, náklady na provoz domácnosti" je naprostá demagogie z vaší strany. S paní Jarmilou se nedá než souhlasit!
  "podílet na nákladech hospitalizace a možná mnohem více" - ale od toho platí nemalé povinné pojištění a daně, aby si v případě nemoci nemuseli platit péči. Zachvíli by nějaký vykutálenec mohl přijít s tím, ať platíme personálu část mzdy nebo amortizaci přístrojů ... A dostupnost lékařské péče pro široké masyby šla ještě více "do kytek"
  Částky 30 / 60 / 90 jsou směšné pro ty, co hodně vydělávají. Ale vžijte se do 8-10ti tisícového důchodu, jak musíte každou korunu obrátit, než ji za něco vydáte.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).