Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: Oranžovomodrá válka s nejasným koncem od anonym - Ne, všichni nemohou mít nadprůměrný plat. Ale nemusí...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 10. 2008 15:30

    anonymní
    Ne, všichni nemohou mít nadprůměrný plat. Ale nemusí být takové rozdíly. Netvrdím, že dobrý doktor, který vás vytáhne z hrobníkovy lopaty, si nezaslouží třeba 70 tisíc, ale proč by měl ty samý prachy brát nějaký Cvach, který vás nechá ve špitále exnout na zápal plic, přesto že jste do špitálu přišel se zlomeným krčkem. Ale on takový Cvach je víc odborníkem jak vykázat pojišťovně body než lékař, a onen dobrý lékař bohužel umí špičkově léčit, ale možná se nevyzná, jak pojišťovnu natáhnout. Ostatně, prvotním posláním lékaře je léčit a ne se zabývat tím, jak vše správně vykázat, případně hledat fígle, aby pacient nemusel příliš doplácet. Zrovna tak tak vysoké peníze nemusí dostávat nějaký podomní prodejce drogerie - jeho důležitost ve společnosti určitě nebude jako jedna z nejvyšších. Zrovna tak bankéři, pojišťováci, analytici - když ekonomika nějak tak držela pohromadě, to měli zásluhy a brali pořádné odměny. Když je to nyní celé podělané, berou stejné peníze a za krizi může ta nejposlednější uklízečka s dělníkem.

    Neřekl bych, že utrácet je stále snažší. Právě ty 2/3 lidí s podprůměrnými mzdami se setsakramentsky rozhodují, za co jít utrácet. Zda si mohou doma dovolit mít v pokoji místo 18 stupňů luxusních 20 nebo jestli se vykoupou ve vaně 2x týdně nebo budou spořit na blížící se konec 20tileté éry chladničky, aby si nemuseli brát licgvářskou půjčku.
    Ano, v Praze nákupní centra a zábavní komplexy hučí. Na venkově hučí Lidl, když tam mají housky místo za 2,50 za 1,90. Domníváte se, že takováto životní úroveň je v pořádku?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).