Hlavní navigace

Názor k článku ČSSD: Spoléháme na tichou podporu komunistů. A škrtat nechceme od Karel - To se dělalo i jinak. Kupříkladu podnik B,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 11. 2012 18:09

    Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

    To se dělalo i jinak. Kupříkladu podnik B, vyrábějící matice a šrouby, dodal zboží za 10 milionů do mlékárny C. No a mlékárna C dodala do podniku B také zboží za 10 milionů. Oba podniky měly prodej za 10 milionů, nedaly ze svého ani korunu a překačovaly plán. Zboží se pak samozřejmě v dalším kvartále nebo roce prodalo zpět. Pokud by někoho zajímalo, co se dělá s rok starým mlékem, pak odpověď se skrývá za otázkou, jak je možné prodat mléko, které ještě nemám. Uvedená transakce za 10 milionů totiž probíhá jen na papíře, zboží nikam neputuje. Podnik si své zboží nechal a čile s ním obchoduje. Účetně se pak stavalo, že stav zásob byl záporný. To se ale srovnalo právě tím zpětným prodejem ve chvíli, kdy se to zase hodilo.

    Ono každý si pamatuje tunely ze začátku 90. let. Málokdo si ale přizná, že to nebyl vynález ranného kapitalismu, ale desetiletími prověřená praxe komunismu. Jen opadl strach z trestu a tak se to "rozjelo ve velkém" a veřejně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).