Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku ČSSD: Spoléháme na tichou podporu komunistů. A škrtat nechceme od JanM - Je to zhoubná hospodářská politika, která se nikdy...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 10. 2012 11:36

  JanM (neregistrovaný) ---.bkom.cz

  Je to zhoubná hospodářská politika, která se nikdy neosvědčila. Zpočátku iluzorní růst podpořený utrácením nebo tiskem peněz, výsledek jsou zvýšené deficity, následně se zvyšující státní dluh, inflace, stagnace, recese.
  Daňová politika: trestejme schopné, pěstujme si závislé na sociáním systému, aby nás volili.
  Dnešní vládní politika taky za nic nestojí, ale tohle bude mazec.

 • 23. 10. 2012 16:07

  Sten (neregistrovaný) 2001:67c:2594:----:----:----:----:----

  Však to už mají komunisti vyzkoušené. Plán se překračuje hlavně díky inflaci, a když je potřeba zaplatit dluhy, tak je zestátní při měnové reformě :-)

 • 24. 10. 2012 7:09

  Pavel (neregistrovaný) 62.216.147.---

  Vy si to špatně pamatujete. Plány se překračovaly, protože se po konci plánovacího období dělala tzv. objektivizace plánů, to jest úprava plánů podle dosažených výsledků. Pak je každý překročil nebo nesplnil jen v závislosti na tom, kolik vlivných přímluvců měl v hierarchii KSČ a jak moc mu ten plán "zobjektizovali",

  Inflace tady oficiálně nebyla.

 • 4. 11. 2012 18:09

  Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

  To se dělalo i jinak. Kupříkladu podnik B, vyrábějící matice a šrouby, dodal zboží za 10 milionů do mlékárny C. No a mlékárna C dodala do podniku B také zboží za 10 milionů. Oba podniky měly prodej za 10 milionů, nedaly ze svého ani korunu a překačovaly plán. Zboží se pak samozřejmě v dalším kvartále nebo roce prodalo zpět. Pokud by někoho zajímalo, co se dělá s rok starým mlékem, pak odpověď se skrývá za otázkou, jak je možné prodat mléko, které ještě nemám. Uvedená transakce za 10 milionů totiž probíhá jen na papíře, zboží nikam neputuje. Podnik si své zboží nechal a čile s ním obchoduje. Účetně se pak stavalo, že stav zásob byl záporný. To se ale srovnalo právě tím zpětným prodejem ve chvíli, kdy se to zase hodilo.

  Ono každý si pamatuje tunely ze začátku 90. let. Málokdo si ale přizná, že to nebyl vynález ranného kapitalismu, ale desetiletími prověřená praxe komunismu. Jen opadl strach z trestu a tak se to "rozjelo ve velkém" a veřejně.

 • 5. 11. 2012 10:13

  Olga (neregistrovaný) 81.92.150.---

  Nevěřím v návrat komoušů k moci, ale hrozbou jsou i socani, kteří stát v době růstu zadlužili. A važení, každý může udělat pravopisnou chybu, ale o tom se tu snad nediskutuje?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).