Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku ČSSD: Spoléháme na tichou podporu komunistů. A škrtat nechceme od No - Můžete sýčkovat dále. Opravdu máte pocit, že jak...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 10. 2012 12:38

  No (neregistrovaný) ---.214.broadband7.iol.cz

  Můžete sýčkovat dále. Opravdu máte pocit, že jak to dnes naformátovala TOP s ODS je to pravé a povede k prosperitě ? Jak je vidět, stále více voličů si to nemyslí. Za sebe mohu říci jen tolik, ať vláda dokončí reformy a uvidíme jak budeme prosperovat. V červnu 2014 to pak můžeme korigovat. Demokratické střídání vládnoucích trendů při neúspěchu tech předchozích by mělo být tim nejoptimálnějším řešením. A pokud to ti stávající neumí, tak ať předají řízení státu těm druhým - sociálním demokratům a socialistům z KSČM.

 • 18. 10. 2012 12:51

  thr

  No zrovna poměry jako ve Španělsku nám se současnou vládou opravdu nehrozí - tam je primární problém v tom, že sem jim do absurdity dovedenou "ochranou zaměstnanců" postupem času fakticky zhroutil pracovní trh. Výsledkem je extrémní nezaměstnanost atd. Rád bych věřil, že to bude poučením pro ČSSD, aby do takových extrémů nešla, ale úplně bych na to nesázel, zejména v případě, že by do vlády nešla jen ČSSD (případně třeba s lidovci), ale došlo by na víceméně otevřenou podporu od KSČM.

  Upřímně řečeno mě právě příklad Španělska znervózňuje více než Řecko. V Řecku jsou na tom sice asi hůře, ale myslím si, že se do toho dostali způsobem, jehož opakování u nás tolik nehrozí. Zato některé problémy Španělska si umím v případě volebního vítězství ČSSD/KSČM u nás představit poměrně snadno - bohužel :-(

 • 23. 10. 2012 18:11

  No (neregistrovaný) ---.214.broadband7.iol.cz

  Domnívám se, že jste úplně vedle. Nejsme tak bohatí, abychom ze dne na den naskočili do zaměstnání a nebo z něho občas na pár měsíců vypadli. Pominu li co by takové výpadky u nás udělaly s nárokem na důchod (35 let pojištěné doby), tak většina zaměstnanců není schopna si na toto vytvářet rezervy. To platí zejména ve Španělsku, kde je 52% nezaměstnanost mladých do 25 let a rodič tedy musí živit i tyto "přestárlé děti". Bídou Španělska jsou, stejně jako všude jinde, nedostatečné příjmy rozpočtu a při otevření se tržní ekonomice společnost nemůže konkurovat výrobními náklady východní Evropě a Ázii. Tato situace nemá bezkonfliktní řešení a východiskem tam bude nakonec občanská válka ne nepodobná dnes té v Sýrii. Než válka, tak nakonec se ukáže že bude muset přijít diktatura a vůbec není jisté jaká že bude.

 • 24. 10. 2012 13:55

  andrej (neregistrovaný) ---.213-81-164.telecom.sk

  "poučením pro ČSSD" - pekny oxymoron

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).